aA
Prezidentei Daliai Grybauskaitei atmetus aplinkos ministre siūlytos Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą, premjeras Saulius Skvernelis laikosi pozicijos, kad naujas ministras į Aplinkos ministerijos vadovo kėdę sės tik po prezidento rinkimų.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Domantas Pipas

Anot jo, tuomet situaciją reikės spręsti premjerui. Tik neaišku, ar juo bus pats S. Skvernelis, ar valdantiesiems „valstiečiams“ reikės ieškoti naujo ministro pirmininko. Be to, premjeras teigė, kad jam paskelbus apie siekį tapti prezidentu jo ir dabartinės šalies vadovės santykiai iš esmės pasikeitė.

„Priklausys nuo rinkimų rezultatų, nes po rinkimų turėsime pirmiausia klausimą spręsti su premjeru. Analogiška situacija gali būti ir kaip su ministrais, priklauso nuo to, kas laimės“, – sakė premjeras.

Po vyriausybės posėdžio kalbėdamas su žiniasklaida premjeras kritikavo šiuo metu šaliai vadovaujančią D. Grybauskaitę teigdamas, kad nepatvirtinusi I. Gudžiūnaitės prezidentė parodė dalyvaujanti rinkimuose. Ministras pirmininkas pakartojo iki prezidento rinkimų nesiūlysiąs kito kandidato į Aplinkos ministerijos vadovus.

„Mes einame į finišo tiesiąją, kas yra susiję su rinkimais. Tai dar vienas parodymas, kad prezidentė dalyvauja rinkimų kampanijoje“, – teigė S. Skvernelis, pridurdamas, į aplinkos ministrus siūlė ne vieną asmenį, tačiau kandidatūros buvo atmestos, o kai kurios, anot jo, ir neargumentuotai.

Susiklosčius tokiai situacijai tampa aišku, kad energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Aplinkos ministerijai vadovaus kone pusmetį. Paklaustas, ar tai netrikdys ministerijos darbo, S. Skvernelis teigė, kad problemų nekils suformavus stiprią komandą, o Ž. Vaičiūnas ministerijai puikiai atstovauja.

„Tokia realybė, su kuria reikia susitaikyti, toliau tyčiotis iš žmonių, kandidatų, kurie teikiami, nėra prasminga tai daryti“, – kalbėjo premjeras.

Paklaustas, kaip apibūdintų valdančiųjų „valstiečių“ santykius su prezidente, ministras pirmininkas teigė, kad dabar jie primena Šaltąjį karą. Jis tikino esą siekė, kad santykiai su prezidente būtų konstruktyvus, dialogo paieškos buvo visuomet.

„Dabar turime kitokią situaciją, ji pasikeitė iš esmės man paskelbus, kad sieksiu tapti kandidatu“, – sakė S. Skvernelis.

Tai ne vienintelis atvejis pastarosiomis dienomis, kai tarp ministro pirmininko ir prezidentės perbėga juoda katė. Prieš keletą dienų D. Grybauskaitė sukritikavo Izraelyje besilankiusi S. Skvernelį sakydama, kad jo vizitas atnešė daugiau žalos nei naudos.

Paklaustas, kaip vertina tokius prezidentės žodžius, ministras pirmininkas sakė manantis, kad pirmiausia reikėtų prezidentės klausti, ką ji laiko žala, o ką – naudą. Visgi S. Skvernelis teigė, kad Izraelis yra svarbus Lietuvos partneris kalbant apie saugumą, ekonominius ryšius bei istorine retrospektyvą.

„Aš manau, kad buvo atstovaujami ir ginami Lietuvos ir Lietuvos žmonių interesai“, – teigė S. Skvernelis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.6190

Top naujienos

Prezidento rinkimų finalas: Nausėda laimi dideliu atotrūkiu (2022)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva baigia rinkti šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Nausėdos pergalės kalba: esu kitoks žmogus nei Grybauskaitė papildyta (54)

Prezidento rinkimuose ryškiu atotrūkiu pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda sako, kad tikisi,...

Šimonytė pripažino pralaimėjimą: pasaulis nepasibaigė (45)

Kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pripažino pralaimėjimą prezidento rinkimuose...

Rinkimai į Europos Parlamentą: balsavo tiek už numylėtinius, tiek už tuos, „kurie trukdo dirbti Lietuvoje“ (9)

Sekmadienį Lietuvos gyventojai sprendė ne tik dėl būsimo šalies Prezidento, tačiau rinko ir...

Maldeikienė kirto Nausėdai: jis tautos, kuri prarado kritinę savivoką, produktas (70)

Kandidatė Europos Parlamentą (EP) Aušra Maldeikienė sakė, kad daugiau rinkimuose nežada...

Europos šalių rinkimų į EP rezultatai: Le Pen pirmauja prieš Macroną, prognozuojama triuškinama Orbano partijos pergalė aktyvumas didžiausias per du dešimtmečius, atnaujinta 21:54 (9)

Sekmadienis Europos Sąjungoje (ES) – pagrindinis Europos Parlamento (EP) rinkimų etapas. Septynių...

Skvernelis sako, kad jo ateities planai nebūtinai susiję su „valstiečiais“ (11)

Vilnius, gegužės 26 d. (BNS). Premjeras Saulius Skvernelis ragina Lietuvos valstiečių ir...

Skaičiuojami balsai : nors liko 600 apylinkių – Nausėda skelbia pergalę naujausi duomenys (201)

22.15 val. duomenis pateikė 1334 apylinkės iš 1972. Užtikrintai laimi G. Nausėda – 72,93...

„Lietuvos talentų“ superfinalas: dėl pagrindinio prizo kovoja dvylika geriausių nuolat atnaujinama (9)

Sekmadienio vakarą, kai šalyje vyksta prezidento rinkimai, laukia ir finalinė „Lietuvos...