aA
Premjeras Saulius Skvernelis svarsto galimybę prisijungti prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir tapti jos pirmininku, DELFI sako jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Paulius Garkauskas

Tiesa, tam, kad ši sąlyga būtų išpildyta, LVŽS nariai esą aiškiai turi nurodyti esantys pasiruošę pokyčiams. DELFI primena, kad kitą pirmadienį dabartinis LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis ketina pasitikrinti savo pasitikėjimą partijoje.

„Prieš dvi dienas S. Skvernelis labai aiškiai nurodė šiuo metu nematantis, kad LVŽS būtų pasiruošusi pokyčiams ir tų pokyčių norėtų. Tačiau, jei taip atsitiktų, jis be jokios abejonės svarstytų stoti į šią politinę partiją ir, aš manau, kad tokiu atveju tuos pokyčius geriausiai galėtų daryti taip, kaip ir kitose politinėse jėgose vyksta – konkuruodamas dėl lyderio pozicijos“, – DELFI sakė S. Malinauskas.

Primena artėjančius Seimo rinkimus

Anot jo, ši idėja pradėta svarstyti iš karto po nesėkmingai LVŽS pasibaigusių trejų iš eilės rinkimų.

„Akivaizdu, kad S. Skvernelis rinkėjų palaikymo turėjo daugiau nei LVŽS, dabar tą galima labai aiškiai matyti ir skaičiuose. Įvyko treji rinkimai, akivaizdžiai matosi ta tendencija. Iš tikrųjų, buvo kalbėta apie tai, ką partija – šiuo atveju tai ne tik personalijų klausimas – galvoja apie savo stiprinimą, atsinaujinimą, vadinamąją partinę statybą ir kas galėtų tai daryti“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Premjero patarėjo teigimu, itin aktualus šis klausimas tampa ir dėl to, kad 2020 m. Lietuvoje vyks Seimo rinkimai, bene svarbiausi politiniai rinkimai bet kuriai politinei jėgai.

„S. Skvernelis yra sakęs, kad svarsto apie galimybę prisidėti prie, sakykime, pokyčių, jei tie pokyčiai būtų reikalingi“, – kartojo S. Malinauskas.

Skirmantas Malinauskas
Skirmantas Malinauskas
© DELFI / Domantas Pipas

Kalba apie galimybę pritraukti jaunesnio amžiaus didmiesčių gyventojus

Pasak jo, LVŽS pastaruoju metu vykstantys procesai, pavyzdžiui, konfliktas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, yra daugiau kenksmingi nei naudingi ir verčia rinkėjus gūžčioti pečiais.

„Klausimas ir, ar pati partija – po kampanijos buvo daug savanorių, anketų, žmonių, kurie įsitraukė – nori kažkiek stiprėti, įtraukti naujų žmonių, ypač kalbant apie didžiuosius miestus, kalbant apie šiek tiek jaunesnį amžių, jie galbūt galėtų daryti tam tikrus pokyčius“, – svarstė S. Malinauskas.

Deja, apgailestavo jis, tokios idėjos nuskendo vidiniuose nesutarimuose, koalicijos sudarymo batalijose, diskusijose, kas galėtų užimti vieną ar kitą postą.

Užsiminė apie atskirus pokalbius su lyderiais ir Seimo pirmininku

Pastebėjus, kad situacija gali keistis po liepos 15 d., kai R. Karbauskis yra nusprendęs pasitikrinti savo pasitikėjimą partijos viduje, S. Malinauskas patikino, kad apie tai verta kalbėti ir su partijos lyderiais atskirai.

„Gal verta ir su Seimo pirmininku apie tai kalbėti – viduje esantys lyderiai, bent jau žinomi veidai, kurie priklauso LVŽS, turėtų garsiai ir aiškiai pasakyti, ar gali patikrinimas įvykti, partijos suvažiavimas. Antra, reikia prisiminti, kad su šia politine jėga į Seimą tikrai atėjo daug žmonių, kurie buvo nepartiniai. Tai tikrai buvo populiarūs žmonės, daugeliu atveju jie sulaukė didelio visuomenės palaikymo. Dalis jų tapo partijos, valdybos nariais, partijos pirmininko pavaduotojais, dalis jų yra likę nepartiniai. Klausimas, kaip bus su tais žmonėmis. Taip pat ir su S. Skverneliu, kuris šiuo metu jokiai partijai nepriklauso“, – dėstė premjero patarėjas.

Tiesa, jis neatmetė galimybės, kad iki 2020 m. Seimo rinkimų situacija LVŽS taip ir nepasikeis.

R. Karbauskis niekada nesiūlė S. Skverneliui užimti jo posto

Paklaustas, ar pastarosiomis dienomis pats R. Karbauskis nėra siūlęs S. Skverneliui perimti partijos vadovo vairo, S. Malinauskas tikino, kad, jo žiniomis, to niekada nėra buvę.

„Vien dėl to, kad, tiesą pasakius, jei R. Karbauskis pats galvotų apie tam tikrus pokyčius partijoje, kurios pirmininku yra, jis, matyt, ne S. Skverneliui tai siūlytų, o kalbėtų apie save, pirmiausiai. Svarbus ne tik formalus pasitikrinimas, neabejoju, kad parama būtų išreikšta, bet galbūt reikėtų labai rimtai diskutuoti apie tai, kokių pokyčių reikia ir kas yra ne taip. Matoma, kad palaikymas gerokai sumažėjo. Aišku, visuomet politinės jėgos, kuri yra valdžioje, palaikymas sumažėja, tačiau šiuo atveju tuo nepastebėti būtų labai sudėtinga – sakyti, kad visi rinkimai buvo labai sėkmingi ir Seimo rinkimai bus labai sėkmingi“, – aiškino S. Malinauskas.

Pasak pašnekovo, ir konfliktus partijos viduje reikia spręsti kolegiškai, dialogo forma, parodant, kad gali būti daug nuomonių, skirtingi požiūriai.

Gyrė V. Pranckietį, R. Baškienę ir V. Sinkevičių

„Mano galva, demokratinės partijos yra stiprios ir gali ugdyti lyderius vieninteliu būdu – leisti tiems žmonėms atsiskleisti. Ir su savo nuomone, ir su savo trūkumais, privalumais. Bet kol kas panašu, kad tai nevyksta“, – sakė S. Malinauskas.

Jis pastebėjo, kad ir V. Pranckietis dabar yra vienas iš žmonių, kuris yra itin palaikomas visuomenėje.

„Aš galiu priminti, kad V. Pranckietis buvo vienintelis kandidatas, kuris išdrįso, sakykime taip, arba turėjo palaikymą konkuruoti su S. Skverneliu kaip galimas LVŽS remiamas kandidatas į prezidentus. Suvažiavime jis pasirodė visai neblogai, surinko pakankamai aiškų palaikymą. Taigi aš matau, kad jis yra, tam tikra prasme, autoritetas politinėje partijoje. Iš tikrųjų, vienas iš tokių demokratinių kelių – neasocijuoti partijos tik su vienu asmenimi“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Komplimentų jis negailėjo ir Rimai Baškienei, ir Virginijui Sinkevičiui.

„Mano galva, bet kuri politinė jėga turėtų suteikti maksimalų palaikymą tokiems lyderiams, kurių Lietuvos politikoje labai trūksta. Demokratiški pirmininko rinkimai – vienas tokių žingsnių. Būtų galima visiems jiems ir viešumo gauti, ir pakonkuruoti savo idėjomis, vertybėmis ir panašiai“, – siūlė S. Malinauskas.

Turi keistis, kitaip nedalyvaus rinkimuose

S. Skvernelis yra sakęs, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti jį kandidatu kitų metų Seimo rinkimuose.

„Norisi, kad ta politinė partija (...) būtų demokratinė, vertybėmis pagrįsta, demokratiniais principais, diskusijomis paremta politinė jėga“, – sekmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ sakė premjeras.

Jis tvirtino, kad „į tokią partiją, kokia ji šiandien yra, man įstoti būtų sunku“.

„Aš manau, kad iš esmės turėtų keistis pati vizija, apsisprendimas, kaip mes elgiamės, į ką mes orientuojamės, kokią retoriką užimame, kaip sprendimus priiminėjame“, – teigė S. Skvernelis.

Galvoja apie alternatyvas

Pasak jo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai reikia politinės strategijos, partija turi ieškoti būdų pritraukti jaunimą, rinkėjus miestuose.

„Jeigu tie pokyčiai įvyks tokie, tikrai aš būsiu aktyvus tų pokyčių dalyvis ne iš šalies, bet iš vidaus“, – sakė ministras pirmininkas.

„Jeigu ne, to nereikia, tai tada reikia ieškoti kitų alternatyvų politikoje“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis 2016 metų „valstiečių“ Seimo rinkimų sąraše buvo įrašytas pirmu numeriu ir įvardytas kaip kandidatu į premjerus, bet į partiją taip ir neįstojo.

Šiemet „valstiečiai“ iškėlė premjerą prezidento rinkimuose, tačiau trečias juose likęs S. Skvernelis nepateko į antrąjį turą.

Jis tvirtino, kad kampanijos pabaigoje buvo padarytos „didžiulės klaidos“, kai „buvo pareikšti ultimatumai rinkėjams“.

Apie sprendimą kalba mįslingai

Likus dešimčiai dienų iki prezidento rinkimų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad partija trauksis iš valdžios, jeigu pralaimės. Paskui tokiam planui pritarė dauguma frakcijos narių Seime, o tada palaikymą jam pareiškė ir pats S. Skvernelis.

„Tai jau rodo ir sociologų duomenys, kad jie (ultimatumai) sudavė milžinišką smūgį rinkėjui, man ir dėl to toks rezultatas ir yra“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Ar tai sąmoningai, ar tai iš kvailumo padaryta?“, – sakė jis.

Premjeras žada antradienį paskelbti sprendimą, ar liks pareigose po išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(35 žmonės įvertino)
4.4286

Top naujienos

Iš Alytaus mero – nerimą keliančios žinios: mūsų vyrai po truputį krenta (308)

Alytaus meras Nerijus Cesiulis ir toliau aktyviai informuoja žmones apie situaciją gaisro...

Po slapto STT tyrimo – kaltinimai garsiam verslininkui: dovanų maišelyje – butelis alkoholinio gėrimo ir vokelis (74)

Lietuvos transporto ir logistikos paslaugų bendrovių grupės „ Transekspedicija “ generalinis...

Skvernelis: aš esu priešlaikinių rinkimų šalininkas (230)

Šiuo metu Lietuvoje egzistuoja trys ugniagesių gelbėtojų grandys – vieni pavaldūs...

Kelionė į Keniją šeimai neapsiėjo be nuotykių: batai iš padangų, akistata su medžiojančia liūte ir pasikeitęs vaikų elgesys (41)

Jei dar visai neseniai motinystė siejosi su dvejų metų namų rutina, tai šiandien vis daugiau...

Čempionų lyga: svarbi „Inter“ pergalė, Messi ir Mertenso pasiekimai bei nuostabus „Liverpool“ įvartis (1)

UEFA Čempionų lygoje trečiadienio vakarą baigėsi grupių varžybų pirmasis ratas.

JAV bombonešių skrydžiai virš Lietuvos ir Estijos: šį kartą rusams paspendė spąstus (671)

Trečiadienio popietę virš Lietuvos jau antrą kartą šiais metais pasirodė JAV strateginis...

Lietuvą dar palepins šiluma: savaitės pabaigoje termometrų stulpeliai vėl kils (7)

Šiandien Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio sritis. Lietaus nenumatoma, tačiau debesų bus gana...

Dar viena pergalė: pajėgų kroatą palaužęs Maslobojevas užsitikrino pasaulio čempionato medalį (45)

Savo pergalingą žygį WAKO pasaulio kikbokso čempionate Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) pratęsė...

Užkalnis. Ši vyriausybė klyno nesugebėtų užsisegti (403)

Žiūrim, ką turim. Alytuje tai dega, tai smilksta, tai rūksta senos padangos, gyventojai...

Mantas Stonkus paviešino savo susirašinėjimą su Alytaus meru: jis galėtų būti neblogas komikas (95)

Praėjusią savaitę vienoje Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras tapo rimta...