„Tie sprendimai bus suprojektuoti kitų metų biudžete dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) augimo, dėl vidutinės pensijos augimo tempo, kuris bus didesnis nei vidutinio atlyginimo, dėl vaiko pinigų, dėl to, kad reikia ir bus padidintos šalpos pensijos ir mažų pensijų priemokos“, – po susitikimo su šalies prezidentu Gitanu Nausėda sakė S. Skvernelis.

Tiesa, jis pridūrė, kad fiskalinės drausmės bus laikomasi.

„Visi mokestiniai pakeitimai, kuriuos aptarėme ir su prezidentu, kai kurie jų bus įgyvendinti šiais metais, kai kurie fiskalinę reikšmę dėl mokestinių režimų turės 2021 metais“, – teigė premjeras.

Tuo metu G. Nausėda pridūrė, kad bus teikiamas pensijų indeksavimo sistemos patobulinimą numatantis siūlymas.

„Mes dėl to nenusiraminsime ir teiksime indeksavimo sistemos patobulinimą, kuris numatytų ir de jure aplenkiantį vidutinės pensijos augimą, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu. Mūsų manymu, tai yra nepaprastai svarbu siekiant sumažinti absoliutaus ir santykinio skurdo lygį, nes tai yra pati jautriausia skurdui visuomenės grupė“, – sakė prezidentas.

Tiesa, premjeras tikslių skaičių, kiek galėtų keistis pensijos ir išmokos neįgaliesiems neįvardijo.

„Spalio 16 ar 17 dieną Vyriausybė priims galutinį sprendimą dėl biudžeto projekto. Tada jis kelsis į Seimą. Prieš tai turėsime esminį dalyką – kaip euro zonos valstybė važiuoti į Europos Komisiją, kad atitiktume visus reikalavimus, susijusius su fiskaline drausme. Skaičiai matysis spalio viduryje“, – teigė premjeras.