aA
Jaučiu gerokai didesnę atsakomybę nei durų trinktelėjimai, LRT RADIJUI sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas apie kalbas, esą jis atsistatydins, jei Seimas atmes mokesčių reformą. „Vyriausybė pasiryžusi užtikrinti, kad reformos, pateiktos Seimui, būtų įgyvendintos“, – tvirtina ministras pirmininkas.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Andrius Ufartas

Iš Seimo opozicijos pasigirdus kalboms, kad premjeras S. Skvernelis ketina atsistatydinti, jei mokesčių reformos, kurias siūlo vyriausybė, bus atmestos Seime, ministras pirmininkas siūlo atsistatydinti nesutinkantiems su reforma.

„Jaučiu gerokai didesnę atsakomybę nei durų trinktelėjimai. Lai traukiasi tie, kurie nenori, kad daugiau nei milijonas dirbančiųjų po reformos gautų didesnes pajamas, nenori, kad Lietuva taptų konkurencingiausia regiono šalimi. Vyriausybė pasiryžusi užtikrinti, kad reformos, pateiktos Seimui, būtų įgyvendintos.

Jei spėsime iki liepos 1 d., bus visas pusmetis reformoms pasiruošti, jei ne, įgyvendinimas nusikels. Numatyta, kad per trejus metus mokestinė našta dirbantiesiems sumažėtų milijardu eurų. Tiek pasipildytų dirbančiųjų piniginės“, – tvirtina S. Skvernelis.

Premjeras pažymi, kad naujame jo ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlytame reformos variante vietoje 2 proc. punktais mažėjančių „Sodros“ įmokų siūloma 1 proc. mažinti „Sodros“ ir 1 proc. – gyventojų pajamų mokestį. Premjero teigimu, tai turės tokį pat poveikį, kaip ir „Sodros“ tarifo mažinimas 2 proc. punktais.

Bausmių sistemą siūlo keisti iš esmės

Skandalą Kybartų pataisos namuose, kuomet kalintieji socialiniame tinkle „Facebook“ transliavo savo išgertuves, premjeras vadina 30 metų nekitusios bausmių sistemos pasekme.

„Ne kartą sakiau, kad tai yra adaptuotas sovietinis modelis. Daromos nuskalstamos veiklos, žmonės nėra izoliuoti nuo galimybių padaryti naujas nusikalstamas veikas.

Pirminiai žingsniai buvo padaryti vadovaujant ankstesnei ministrei, tačiau akivaizdu, kad jų nepakanka. Užtruksime ne vienerius metus, kol bausmių vykdymo sistema taps vakarietiška. Sistemą reikia keisti iš esmės, nes tokių faktų yra ne vienoje įkalinimo įstaigoje“, – kalba premjeras.

Visuotinio automobilių mokesčio nebus

„Senų automobilių pirkti neapsimokės“, – toks premjero teiginys sukėlė daugelio vairuotojų Lietuvoje nerimą, tačiau S. Skvernelis ramina, kad visuotinio automobilių mokesčio įvesti neketinama.

„Labai norėčiau, kad nebūtų iškraipomi mano žodžiai. Buvo kalbama apie žmones, kurie planuoja įsigyti senus ir taršius automobilius, o ne tuos, kuriuos turi. Noriu pabrėžti, kad visuotinio automobilių mokesčio mūsų vyriausybė neplanuoja įvesti.

Mes privalome daryti tuos žingsnius, priešingu atveju valstybė turės didžiulių finansinių problemų, jei ateityje neužtikrins gamtosauginių reikalavimų. Todėl ieškome būdų, dėl kurių ateityje neapsimokėtų registruoti senų ir taršių automobilių. Tačiau tikrai galima įsigyti seną automobilių, kuris nepatenka į taršių automobilių sąrašą“, – teigia S. Skvernelis.

Mano, kad interpeliacijos laukiantis aplinkos ministras išsaugos postą

Antradienį Seime aplinkos ministro Kęstučio Navicko laukia išbandymas – 34 parlamentarų inicijuota interpeliacija. Po ministro atsakymų į klausimus Seimas balsavimu nutars, ar K. Navickas liks ministro pareigose. S. Skvernelis mano, kad postą ministras išsaugos.

„Kaip ir kiekvieno ministro veikloje, yra to, kas norėtųsi, kad būtų daroma sparčiau. Tačiau sritis, už kurią atsako aplinkos ministras, yra ypatingai sudėtinga. Nuo pakuočių, šiukšlių tvarkymo iki gamtosauginių, statybų reikalavimų – tai yra šios ministerijos atsakomybės sritys. Ministras tikrai daug padarė, padedant spręsti įsisenėjusias skaudžias problemas.

Interpeliacijoje keliamuose klausimuose įžvelgiu tam tikrą bandymą pakerštauti už urėdijų reformą, sprendimus, kuriuos priėmė ankstesnioji vyriausybė. Tie klausimai, manau, nėra visiškai pagrįsti. Manau, ministras atsakys ir neturėtų sulaukti Seimo narių palaikymo interpeliacijai“, – sako S. Skvernelis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tyli dėlionė prezidento rinkimų šešėlyje: Karbauskis jau rikiuoja savo figūras (397)

Nors pastaruoju metu daugiausiai susidomėjimo kelia prezidento rinkimai, jų šešėlyje tyliai...

„Lidl“ – po atėjimo euforijos perdirbėjų pagirios (539)

„ Lidl “ prekybos tinklui didinant apsukas Lietuvos perdirbėjai pradėjo skųstis, kad jiems...

Nausėda įvertino kitų metų biudžetą: pasaulis kalba apie krizę, o Lietuva trykšta optimizmu

Buvęs SEB vyriausiasis ekonomistas, kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda įvertino kitų...

Pasikeitė degalų žymėjimas: ką daryti vietoj dyzelino įsipylus benzino (45)

Nuo lapkričio pirmosios visose Lietuvos degalinėse turėtume pamatyti naująjį kuro žymėjimą,...

Eilėje prie naujų sporto regalijų tyli juristė lenkia triukšmingus politikos vijurkus (25)

Gali būti, jog nuo ateinančio sausio šalies sporto ūkį tvarkys išimtinai moteriškos rankos....

Lenkijoje atverti paslaptingi tuneliai (3)

Daugiau nei 50 metrų gylyje iškasti Lenkijos Ksiažo pilies, esančios Valbžycho mieste, tuneliai...

Prezidentiniuose rinkimuose – netikėti kandidatų triukai: prabilo apie Lietuvoje dar niekada nenaudotą taktiką (184)

Rinkimai į prezidento postą dar tik kitų metų gegužę, tačiau kandidatai vieni labiau...

NBA verdiktas: muštynių Los Andžele dalyviams – diskvalifikacijos ir beveik milijono JAV dolerių bauda

Vėlyvą sekmadienio naktį NBA lyga pranešė apie Los Andžele vykusių rungtynių tarp vietos...

Šiame sąraše nenorėtų atsidurti joks politikas: paskelbti naujausi reitingai reitingų lentelė (128)

Naujausios apklausos rodo, kad pastarąjį mėnesį didžiausių palankaus visuomenės vertinimo...

Linas Adomaitis su žmona jau sūpuoja pirmagimį: prisipažinsiu – verkiu (34)

Atlikėjo Lino Adomaičio ir jo žmonos Irmos gyvenime 2018-ieji įsirėš į atmintį kaip vieni...