Kartu premjeras leidžia suprasti, kad, renkantis aplinkos ministrą, nėra baiminamasi, kad Vyriausybė gali likti vienintele valstybe Europoje, tarp savo ministrų neturinti moterų. Pasak premjero, moteris jis gerbia ir remia, tačiau pagrindiniai argumentai, renkantis aplinkos ministrą, yra profesionalumas ir asmeninės savybės.

„Tai (lytis. - ELTA) tikrai neturi būti argumentas, aišku, tai yra svarbu. Tiesa, niekada negalvojau, kad po šių pokyčių taip pasikeis Vyriausybės sudėtis. Moterys - labai svarbu, bet svarbios yra ir dalykinės, asmeninės savybės, profesionalumas. Tai yra pagrindiniai argumentai“, - Eltai teigė premjeras.

Vyriausybės vadovas tvirtino, kad Lietuvos įvaizdžiui nepakenks tai, jei Ministrų Kabinete liks tik vyrai. S. Skvernelio teigimu, Vyriausybėje šiuo metu ir taip daug moterų.

„Mes turime pakankamai daug (moterų. - ELTA) ir kalbant apie pačią Vyriausybę, tai yra ne tik ministrai, yra ir viceministrai, ir kancleriai, ir ministerijų kolektyvų vadovybės. Tai tikrai moterų turime. Mes (moteris. - ELTA) mylime, remiame, puoselėjame, kad tikrai lygios galimybės būtų“, - kalbėjo premjeras.

ELTA primena, kad į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovo postą paskyrus Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorių Algirdą Monkevičių, o Aplinkos ministerijos vadovu taip pat tapus vyrui, Lietuva liktų vienintele Vyriausybe Europoje, tarp savo ministrų neturinti moterų.

S. Skvernelis gruodžio pradžioje inicijavo aplinkos ministro Kęstučio Navicko, kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson bei švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės atstatydinimą.

Penktadienį Seime prisiekė naujasis kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Trečiadienį į šiuo metu dar laisvą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovo postą S. Skvernelis prezidentei pateikė MRU rektoriaus A. Monkevičius kandidatūrą.