aA
Ketvirtadienį Vyriausybės valandoje premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad miškų kirtimo normos padidinimą politizuojantys Seimo nariai elgiasi apgailėtinai ir gali siekti nuslėpti dingstančią medieną.
Kęstutis Mažeika, Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį premjero prašė pasiaiškinimo ir įžvalgų apie tai, kaip dera Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) programa ir visuomenėje ažiotažą sukėlęs miškų kirtimo normos padidinimas ateinantiems penkeriems metams.

„Šiek tiek esame pasimetę ir norime jūsų paaiškinimo, gal net šiek tiek politologinės įžvalgos. Gal galite pasakyti paprastam žmogui, kaip dera „žaliųjų“ partijos programa, „žaliųjų“ partijos deleguota vyriausybė, premjeras ir miškų kirtimas, kuris yra didinamas 6 procentais. 6 procentais didinamas plotas, 15 procentų didinamas tūris, kertama saugomose teritorijose, seni miškai. Paaiškinkite žmonėms, nes jie klausia“, - Seime vykstančioje Vyriausybės valandoje teiravosi G. Landsbergis.

Premjeras konservatorių lyderiui atsakė pabrėždamas, kad nėra politologas. S. Skvernelis apgailėtinu pavadino miškų kirtimo normų padidinimo politizavimą ir užsiminė, kad šį klausimą eskaluojantys politikai gali tiesiog norėti nuslėpti iš valstybės galimai vagiamą medieną.

„Paprastam žmogui aš pasakyčiau, kad labai apgailėtina, kada politikai bando politizuoti tokią pakankamai jautrią temą. Viskas, kas Lietuvoje vykdoma remiantis įstatymais ir svarbiausiai mokslininkų ir miškininkų teikiamomis rekomendacijomis. Taip ir šiuo atveju buvo pasielgta“, - aiškino S. Skvernelis.

„Mes turime tikrai dar vieną problemą - vis dar nerandame, nors ir kartu, čia ačiū jums, padarėme urėdijų reformą, vis dar nerandame, kur galimai dingsta apie 1 milijoną kubinių metrų mūsų medienos. Ir, matyt, tai, kas vyksta čia, yra sąlygoti tų dalykų, kad norėtųsi, kad tas milijonas neatsirastų toliau. Bandoma politizuoti ten, kur politikos neturėtų būti“, - pareiškė Vyriausybės vadovas.

Dėl dingusios medienos gegužės pabaigoje nušalintas laikinasis buvusios Alytaus urėdijos vadovas ir dar du darbuotojai.

ELTA primena, kad miškų kirtimų tema ypač paaštrėjo po to, kai rugpjūčio 8 dienos posėdyje Vyriausybė pritarė, kad miškų kirtimo norma turėtų būti didinama 6 proc.

Valstybinės miškų tarnybos siūlytai 11 850 ha ploto miško kirtimo normai, kuri 6 proc. didesnė nei 2014-2018 metais, gegužę pritarė Miškų ūkio konsultacinė taryba.

Aplinkos ministerija siūlė miškų kirtimo normą ateinantiems penkeriems metams nustatyti tokią pačią, kaip praėjusiu laikotarpiu, - 11 168 ha plotą, apskaičiuotą pagal plynojo miško kirtimo ekvivalentą, ir jame iškirsti iki 3 145 tūkst. kietmetrių likvidinės medienos.

Sprendimas sukėlė pasipiktinimą daugeliui politikų, tarp jų ir daliai LVŽS, kuri į aplinkos ministrus yra delegavusi Kęstutį Navicką.

K. Navickas paskelbė, kad, kilus visuomenės susirūpinimui dėl kertamos Labanoro girios, šioje saugomoje teritorijoje esančiuose valstybiniuose miškuose vieną mėnesį nebus vykdomi jokie kirtimai.

Ketvirtadienį Seime taip pat bus teikiamas parlamentaro Lino Balsio parengtas Miškų įstatymo pakeitimo projektas. Juo, kaip teigiama, siekiama apsaugoti jautriausią biologinę įvairovę nuo neigiamo ūkinės veiklos poveikio, saugomose teritorijose apribojant plynuosius miškų kirtimus.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kai kurioms Lietuvos ligoninėms – neišvengiami pokyčiai: likimą pasirinkti galės pačios (30)

Pasirodė sąrašas 15 ligoninių, kurios turėtų būti arba uždarytos, arba pertvarkytos. Pasak...

Įsivaikinusi moteris: tiesa, kad vaikas auga ne biologinėje šeimoje, turi savo kainą (9)

Daugelis žmonių turi stiprų poreikį tėvystei, tačiau nepavykus natūraliu keliu susilaukti...

Arūnas Milašius. Dar kartą apie sugedusį lėktuvą (194)

Kaip sakė vienas iš jau legenda tapusių mūsų politikų, „valstybė truputį nepavyko“ ir,...

10 vaikų auginanti Eglė atvirai apie visuomenės požiūrį, akyse ištirpstantį maistą (21)

„Negaliu pasakyti, kad tai dovana – paklausta, apie įsimintiniausią Kalėdų dovaną ,...

Vytautas Landsbergis. Lapkričio 21-osios cirkas (109)

Dar viena demokratijų kapituliacija, jeigu Interpolas bus pavestas Rusijos vadovavimui ir...

Įstabios Atėnų architektūros galite nebespėti išvysti: diržų veržimosi politika verčia ją niekais (2)

Sunku patikėti, bet Atėnuose sunaikinta per 80 procentų visų XIX ir XX amžiaus pastatų. Laiko...

Biuro darbuotojai dalinasi visais rūpesčiais: vedžioja, šeria ir prižiūri kolegų šunis (2)

Tam, kad galėtų į darbą pradėti vestis augintinius, komunikacijos paslaugų agentūros „ Fabula...

Perspėja apie sudėtingas eismo sąlygas: šiąnakt plikledis ir lijundra (11)

Antradienio naktį Lietuvoje eismo sąlygas sunkins plikledis ir lijundra, įspėja kelininkai .

Žiniasklaida: Interpolui vadovauti bus paskirtas Putino statytinis Prokopčiukas kalba apie grėsmę tarptautinės teisės pamatams (202)

Britų valstybės pareigūnai mano, kad jau ateinantį trečiadienį buvęs Rusijos Vidaus reikalų...

Aušra Maldeikienė ir Gitanas Nausėda turėjo ką pasakyti vienas kitam: jūs „durninate“ tautą (384)

Pirmadienio LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17 val. 35 min - pirmoji kandidatų į Lietuvos...