aA
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis karantino nutraukimo proga kreipėsi į Lietuvos žmones. Teisinis karantinas bus nutrauktas jau nuo šios dienos vakaro, birželio 17 dieną liks galioti tik vasario 26 dieną paskelbta ekstremali padėtis valstybės mastu. Kreipimesi premjeras S. Skvernelis dėkojo už visų pastangas įveikti koronavirusą, teigė, kad tai visos Lietuvos pergalė.

Tačiau, anot premjero, įveikėme tik mūšį, karas su pandemija dar nėra laimėtas. Tad turime pasiruošti maratonui, kuriam jau esame labiau pasiruošę nei pirmai viruso bangai.

Pateikiame visą premjero S. Skvernelio kalbą:

Brangūs Lietuvos žmonės,

praėjo lygiai trys karantino mėnesiai. Tikriausiai nė vienas negalėjome įsivaizduoti, su kokia grėsminga situacija susidursime ir kokių skubių bei griežtų sprendimų teks imtis.

Rytoj, birželio 17–ąją, teisinis karantino režimas Lietuvoje baigsis.

Iš jo ėjome palengva, atsargiai, stengdamiesi išvengti papildomos rizikos mūsų sveikatai ir gyvybei.

Šalyje išliks paskelbta valstybės lygio ekstremalioji padėtis, kad visos žinybos galėtų žaibiškai reaguoti, jeigu virusas smogtų dar kartą. To reikia ir tam, kad galėtume kompensuoti nuostolius, kuriuos žmonės patiria dėl šios neeilinės krizės.

Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam Lietuvos žmogui už supratingumą, atsakingumą, kantrybę ir pilietiškumą. Jūsų visų dėka mes išsaugojome šimtus gyvybių ir išvengėme daugelio sunkių susirgimų.

Tai – Lietuvos pergalė. Žmogiškumo pergalė.

Vyriausybės vardu nuoširdžiai dėkoju mūsų medicinos įstaigų darbuotojams, pareigūnams, vaistininkams, kasininkams, vairuotojams, ryšių sektoriaus atstovams, socialiniams darbuotojams, verslininkams bei savanoriams. Visiems, kurie užtikrino, kad nepritrūktų būtiniausių prekių ir paslaugų. Jūsų indėlis į kovą su virusu yra neįkainojamas.

Milžiniškas ačiū mūsų visuomenininkams, atėjusiems į pagalbą valstybei tada, kai jai to labiausiai reikėjo. Budėjote pagalbos linijose, rūpinotės pažeidžiamiausiais, organizavote apsaugos priemonių įsigijimus ir logistiką – tai didelės pagarbos ir padėkos verti veiksmai.

Suprantame, kad dar ir šiandien sunkius laikus išgyvena paslaugų ir turizmo sektorius, meno kūrėjai ir visi kiti, kurių veikla buvo apribota. Neužtikrintumas ir nestabilumas, deja, lydėjo ir vis dar tebelydi ne vieną Lietuvos žmogų.

Noriu aiškiai pasakyti: dedame ir dėsime visas pastangas, kad Jūsų patirta žala būtų kuo mažesnė. Valstybė stengiasi ištiesti pagalbos ranką. Negalime leisti, kad šalyje liktų „pamirštų“ žmonių. Išmintingas papildomų finansų įliejimas į šalies ekonomiką – pagrindinė ateinančio pusmečio užduotis.

Tai nėra sprintas, tai – maratonas. Jį sėkmingai nubėgti galime tik palaikydami mūsų verslus ir tuos, kurie kuria darbo vietas, sąžiningai moka mokesčius. Valstybė trejus metus atsakingai naudojo biudžeto pinigus ir kaupė rezervą. Todėl šiandien turime lėšų ne tik apsirūpinti būtiniausiomis medicinos priemonėmis, bet ir padėti šalies verslui.

Taip, yra sakančių, kad valstybė galėjo reaguoti greičiau. Galbūt, bet juk į šią situaciją patekome neturėdami aiškių instrukcijų, kaip elgtis, kokie mechanizmai suveiks, o kokie – beviltiškai strigs. Tai gyvenimiškos pamokos kiekvienam mūsų.

COVID-19 iššūkis paskatino kurti naują mūsų ekonomikos DNR. Parengėme ambicingą šešių su puse milijardo eurų vertės ilgalaikį ekonomikos gaivinimo planą, kurio tikslas – konkurencingesnė, produktyvesnė, efektyvesnė Lietuva.

Kartu tai galimybė susitelkti visiems politikams ir parodyti, kad sugebame ne tik tuščiai konkuruoti politinėse kovose, bet ir realiai visi kartu dirbti Lietuvos žmonių labui. Čia noriu kreiptis į kolegas su prašymu būtent tai ir daryti.

Brangūs Lietuvos žmonės,

nors mūšyje pasirodėme sėkmingai, karas su pandemija dar nelaimėtas. Visame pasaulyje milijonai žmonių dar serga šia virusine liga. Miršta šimtai tūkstančių. Vakcinos ir veiksmingų gydymo priemonių vis dar nėra. Tačiau šiandien tiek Lietuvoje, tiek mūsų regione pasiruošimas – jau visai kitokio lygmens.

Visgi geriausia mūsų visų apsauga – kiekvieno Lietuvos gyventojo sąmoningumas. Gyvename naujoje realybėje, kurioje turime išlikti budrūs dėl savęs ir dėl kitų. Pasverkime rizikas prieš keliaudami ar dalyvaudami didesniuose susibūrimuose. Išlaikykime įgytus apsaugos priemonių dėvėjimo, dezinfekcijos ir higienos įpročius. Izoliuokimės, jeigu įtariame, kad esame užsikrėtę.

Baigdamas noriu pabrėžti, jog rūpestis vienas kito sveikata jokiu būdu nesuteikia preteksto socialinei atskirčiai. Rūpinkimės tais, kuriems virusas gali smogti skaudžiausiai. Rūpinkimės savo tėvais, seneliais, vyresniais mūsų bendruomenės nariais. Saugokimės ir saugokime, išlaikydami žmogiškumą ir artimą socialinį ryšį.

Brangūs tautiečiai,

koronaviruso grėsmė suartino mūsų Tautą. Šis ryšys tebūna tvarus, tegul padeda mums galutinai nugalėti virusą bei išsigydyti visas jo paliktas žaizdas.

Linkiu Jums visiems gražios ir saugios vasaros! Išlikime atsakingi ir nesuteikime virusui Lietuvoje antrojo šanso.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(80 žmonių įvertino)
2.8500

Top naujienos

COVID-19 rodikliai blogėja kasdien ir kone visose kreivėse: siūlo apie atlaisvinimus negalvoti – laukia sunkiausias mėnuo (655)

Epidemiologinė situacija Lietuvoje ir toliau prastėja. Kai kuriomis dienomis nustatoma net daugiau...

Agnė Keizikienė | D+

Nemetate daiktų, nes „gal prireiks“: psichiatrė papasakojo, kada tai gali tapti rimta liga

Sutikite, kad dažnai besitvarkant išsprūsta frazė: o gal prireiks? Atidedate daiktą, o po metų...

Po rinkimų karnavalo Rusijoje įspėja: gali baigtis liūdnai (490)

Tai nebuvo rinkimai. Su tokiu teiginiu kalbėdami apie Rusijos parlamento rinkimus sutinka dauguma...

Viceministrė: šią savaitę gali būti sprendimų dėl griežtesnių ribojimų uždarose patalpose (114)

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė žada, kad jau šią savaitę gali...

Vėsūs orai dar nesitrauks, o ketviradienis atneš lietų (1)

Antradienio dieną išliksime ciklono, kurio centras yra į rytus nuo Lietuvos, įtakoje.

Lietuvos sąjungininkai – apie dūrį į nugarą: pasekmės gali atsirūgti visai NATO (336)

Dūris į nugarą, išdavystė! Tokios tulžingos reakcijos pasipylė iš Paryžiaus po to, kai...

Pajūryje sutiktas roplys nustebino daugelį: priminė žinomą lietuvišką pasaką (17)

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis feisbuke pasidalino vaizdo įrašu, kuriame nufilmuotas pajūryje...

Po dramatiško „Žalgirio“ starto – Schillerio pastabos ekipai: turime apie daug ką pasikalbėti paaiškino, kodėl Kalnietis žaidė 7 min. (15)

Kauno „Žalgiris“ turėjo kautis iki paskutinės minutės, jog „Betsafe-LKL“ starte palaužtų...

Kankina nemiga ir chroniškas nuovargis? Genialią idėją pateikė dizaineris Robertas Kalinkinas (15)

Atostogų į Tenerifę su šeima išvykęs dizaineris Robertas Kalinkinas kartu pasiėmė ir...

Mirties slėniu praminta vieta Žemėje: koją čia įkelti gali tik drąsiausi, teritorija pažymėta specialiais ženklais (4)

54 laipsniai Celsijaus - tokia temperatūra čia užfiksuota šių metų birželio 17 dieną. Ir tai...