aA
Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad didėjanti poliarizacija visuomenėje ir baimė, jog 2019 m. išrinktas dabartiniams valdantiesiems oponuojantis prezidentas gali nubraukti visą jo vadovaujamos Vyriausybės darbą, verčia rimtai svarstyti apie dalyvavimą šalies vadovo rinkimuose.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Domantas Pipas

Premjeras neslepia, kad būsimus prezidento rinkimus jis aptaria su kolegomis ir, pabrėžia S. Skvernelis, tiki, kad „valstiečių“ deleguotas kandidatas šalies vadovo rinkimuose sugebės pritraukti plačias visuomenės grupes. Premjeras pabrėžia, kad nepartiniam kandidatui dalyvauti rinkimuose būtų labai sudėtinga, todėl, leidžia suprasti S. Skvernelis, rinkimuose dalyvautų po „valstiečių“ vėliava.

„Be politinių partijų paramos tikrai būtų sudėtinga. Bet kokiu atveju aš tikiuosi, kad suvažiavimas („valstiečių“ suvažiavimas, kuriame bus renkamas jų kandidatas prezidento rinkimuose. - ELTA) bus kaip niekada įdomus, nes manau, kad ne vienas kandidatas turėtų būti (iškeltas. - ELTA). Ir tai nebūtinai bus partiniai, aš irgi nesu partijos narys. Galbūt iki to laiko bus dar kokių iniciatyvų. Bet jeigu taip ir būtų, tai, manau, kad „valstiečiai“ tikrai išsirinks kandidatą, kuris gali atstovauti pakankamai daug rinkėjų, kurie ir nėra tiesiogiai asocijuojami su „valstiečių“ partija, bet palaiko Vyriausybės nuostatas“, - „Lietuvos ryto“ televizijoje trečiadienį kalbėjo premjeras.

S. Skvernelis pabrėžė, kad pagrindinė priežastis, verčianti galvoti apie prezidento rinkimus, yra jį bauginanti galimybė, jog aukščiausią šalies postą laimės „valstiečiams“ oponuojantis politikas.

„Kas bus toliau (po prezidento rinkimų. - ELTA), ar nebus tas mūsų darbas nubrauktas ir pasakyta, kad viskas - einame atgal, kada grįžta oligarchiniai laikai, kada partijų rinkiminės programos buvo derinamos su verslo grupėmis“, - kalbėjo premjeras. S. Skvernelis pabrėžė, kad galimas prezidento rinkimų baigtis jis aptarinėja ir su savo kolegomis organizuojamose konsultacijose.

„Aš dabar tikrai susimąsčiau (dalyvauti rinkimuose. - ELTA), ir tam mes darome konsultacijas su savo kolegomis, kas būtų ir kaip Vyriausybei reikėtų dirbti, jeigu būtų vienas ar kitas nugalėtojas, ir kokios būtų pasekmės. O pasekmės gali būti tokios, kokios yra viešai išsakytos opozicinės partijos lyderio, kad mes viską atkeistume, viską panaikintume, mokestinė reforma būtų sugriauta, žmonių pajamų didinimas būtų griaunamas, parama šeimai būtų atsukta atgal“, - svarstė premjeras.

S. Skvernelis užtikrintai tvirtina, kad, klausimui pasisukus apie jo galimybes dalyvauti prezidento rinkimuose, jis jaučia tiek politikų, tiek visuomenės palaikymą.

„Manau, pakankamai daug žmonių, nors ir nebuvau įvardintas kaip kandidatas, tą teigia, matau tą ir iš politinių kolegų“, - tvirtino premjeras. Kita vertus, akcentavo S. Skvernelis, didėjanti visuomenės poliarizacija, kurią jis mato važinėdamas po Lietuvą, yra kitas svarbus veiksnys, skatinantis jį dalyvauti šalies vadovo rinkimuose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rinkėjai sudarė Skvernelio ir jo komandos gerų darbų sąrašą: pirmas dvejetukas gerokai lenkia likusius (123)

Vyriausybės užsakymu atliktoje apklausoje, kuri supykdė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (...

Žinią apie pingančius naujus būstus išdėjo į šuns dienas: realybė – kitokia ekspertai: būsto kainos toliau kyla (78)

Naujos statybos butų kainos Vilniuje krinta – praėjusią savaitę skelbė Registrų centras ....

Situacija labai prasta: į Lietuvos upes ir ežerus teka nuotekos

Vienas didžiausių ežerų ir upių taršos šaltinių yra žmonių netinkamai tvarkomos nuotekos ....

Visą savaitę – ypatingi pareigūnų reidai: skelbia, kuriuos vairuotojus tikrins pirmiausia (40)

Nuo pirmadienio visą savaitę policijos pareigūnai daugiau dėmesio skirs vilkikų ir autobusų...

Profesorius Stukas papasakojo apie uogas: kurios išspręs jūsų sveikatos problemas (19)

Serbentai, šilauogės, trešnės, agrastai – uogos, kurios vasarą karaliauja lietuvių kiemuose....

Davė rankpinigius, bet perkama sodyba sudegė – ar reikia grąžinti pinigus? (11)

Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri...

Stonkuvienė ryžosi pirmam atviram interviu: apie tikrąsias skyrybų su Mantu priežastis, drastiškus pokyčius ir vėl rastą laimę (100)

„Jaudinausi. Bijau ne kamerų, o klausimų“, – jau laidos „ Nepatogūs klausimai su Radistais...

Iš tiesų žmonės piktinasi ne dėl pajamų nelygybės: juk neturėtų „skaudėti“, kad kitas turi daugiau? (53)

Ar žmonės tikrai jaudinasi dėl pajamų nelygybės? O gal, vartodami šį terminą, jie iš tiesų...

Pasaulio plaukimo čempionate į pusfinalį patekęs Rapšys: viskas pagal planą

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pajėgiausias Lietuvos plaukikas Danas...

Orai: po liūčių vėl sugrįš šiluma (12)

Šiandien Lietuvos orus dar lems nedidelis, į Rytus tolstantis ciklonas .