aA
Premjeras Saulius Skvernelis griežtai atmeta jam skriejančią opozicijai priklausančio konservatoriaus Andriaus Kubiliaus kritiką dėl pasisekimo nesulaukusio pasiūlymo Baltarusijai. Komentuodamas jam skirtą ekspremjero raginimą užsiiminėti ne „planų chuliganų“ Minskui siuntinėjimu, o neatidėliojant parengti realų Lietuvos planą, kaip per artimiausius porą metų atjungti pagrindines magistralines elektros linijas nuo Baltarusijos, S. Skvernelis įkando A. Kubiliui.
Saulius Skvernelis
© DELFI

„Ponas Kubilius be kirpimo daugiau nieko nelabai ir moka ką daryti - tik kirpti atlyginimus, kirpti pensijas, didinti mokesčius. Tai čia jis yra profesionalas aukščiausio lygio“, - „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak Vyriausybės vadovo, pirmiausia A. Kubiliaus Vyriausybė nieko nepadarė, kad Lietuvos pašonėje - Astrave - statomos ir nesaugia laikomos atominės elektrinės nebūtų.

„Tai reikėjo tuomet ir kirpti, kad jis buvo premjeras. Kirpti viską, kad tos elektrinės nebūtų. Dabar norint kirpti reikia padaryti tai, ko jie nepadarė: Lietuva turi išeiti iš rusiško - baltarusiško BRELL žiedo - t.y. įvykdyti sinchronizaciją. Kodėl ponas Kubilius nieko nepadarė, kad tas sinchronizacijos projektas būtų pradėtas prieš dešimtmetį? Mūsų Vyriausybė ir surado lėšų, ir priėmė politinius sprendimus“, - akcentavo S. Skvernelis.

Apibendrindamas premjeras pridūrė, kad dabartinė Vyriausybė yra suinteresuota, kad kiek įmanoma greičiau elektros energijos srityje Lietuva sinchronizuotųsi su kontinentine Europa.

„Nereikia skleisti demagogijų, tai yra techniškai vykdoma, kad Lietuva galėtų jungtis su kontinentiniais tinklais, ir bus techniškai padaryta viskas, kad elektra negalėtų tiesiogiai patekti į Lietuvos rinką“, - apibendrino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad komentuodamas Baltarusijos premjero Sergejaus Rumaso, laišką, kuriame atmestas Lietuvos premjero pasiūlymas Astravo atominę elektrinę (AE) paversti dujomis kūrenama elektrine, A. Kubilius teigė, kad jau nuo pat pradžių buvo aišku, jog Vyriausybės vadovo kreipimasis tebuvo politinis žaidimas.

Seimo narys taip pat įsitikinęs, kad Vyriausybė Astravo AE reikaluose turėtų ne, pasak jo, keistais ir įtartinais „planais-chuliganais“ užsiiminėti, o „neatidėliojant parengti realų Lietuvos planą, kaip per artimiausius porą metų atjungti pagrindines magistralines elektros linijas, kurios vis dar jungia Lietuvą su Astravo AE. Tai, tvirtina A. Kubilius, padėtų ir Baltarusijos pusei bei „Rosatomui“ suprasti, kad sugundyti Lietuvą pirkti Astravo AE elektrą niekaip nepavyks, nes tiesiog nebebus laidų, per kuriuos ta elektra galėtų pasiekti Lietuvos rinką.

Antradienį viešojoje erdvėje paviešintas Baltarusijos atsakymas Lietuvai, kuriame kaimyninės valstybės premjeras Sergejus Rumasas teigia, kad statyti dujų elektrinę, kaip ragino S. Skvernelis, vietoje atominės nėra tikslinga nei techniškai, nei ekonomiškai.

Premjeras S. Skvernelis kovo pradžioje laišku kreipėsi į Baltarusijos ministrą pirmininką S. Rumasą su pasiūlymu apsvarstyti galimybę vietoj Astravo AE plėtoti modernią dujinę elektrinę.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(41 žmogus įvertino)
3.6341

Top naujienos

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams (2493)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Kas laimėjo EP rinkimus: aiškėja ir reitingavimo rezultatai ryškėja reitingavimo rezultatai (36)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

Gabrielius Landsbergis kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (47)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Nausėdos pergalės kalba Daukanto aikštėje: nuo šiol tikrai bus kitaip (92)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda miniai susirinkusių Daukanto aikštėje dėkojo už jam...

Karbauskis ruošia pareiškimą po 12 valandos nakties (7)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sveikino Lietuvą išsirinkus naują šalies vadovą.

Nausėdos užnugaryje stovėjęs Slušnys: klausiau jo – ar man reikės eiti į Prezidentūrą (15)

Pergalę Gitano Nausėdos štabe švenčia ir vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys . Jis...

Suomijos ledo ritulininkai patiesė kanadiečius bei tapo pasaulio čempionais (24)

Slovakijoje finišavusiame pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Suomijos rinktinė. Sekmadienį...

Nausėda: įsivaizduočiau I. Šimonytę premjerės pareigose (46)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako manantis, kad jo varžovė prezidento rinkimuose...

Grybauskaitė pasveikino Nausėdą papildyta (72)

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Gitaną Nausėdą su pergale šalies vadovo...

Šimonytę palaikiusios garsenybės: nėra jokio pralaimėjimo (98)

Vilniaus centre įsikūrusiame Ingrido Šimonytės štabe rezultatų laukė kelios dešimtys jos...