Anot jo, susidaro įspūdis, kad valstybėje yra kadrų krizė.

„Matyt, prezidentas neturi savo kadrų, jeigu teikia ponios Grybauskaitės ir mano kadrus. Tai gal čia yra kadrų krizė valstybėje“, – savo įspūdį apie prezidentūros sprendimą į STT vadovus siūlyti L. Pernavą žurnalistams apibūdino S. Skvernelis.

Jis pastebėjo, kad pastaruoju metu ne vienai institucijai skiriamas vadovauti buvęs policijos pareigūnas. S. Skvernelis kėlė klausimą, kokį poveikį tai gali turėtų demokratinei visuomenei.

„Man tai yra labai džiugu, kaip buvusiam policijos pareigūnui, kad į visas valstybės institucijas skiriami vadovauti policijos pareigūnai: į STT – policininkas, į muitinę – policininkas, į FNTT – policininkas ir taip toliau. Ar tai yra gerai demokratinei visuomenei? Palikime klausimą diskusijai“, – svarstė opozicijos atstovas.

Jis teigė pritariantis dalies pareigūnų profesinių sąjungų kritikai L. Pernavui dėl anksčiau inicijuotų reformų policijoje, po kurių dalis pareigūnų paliko sistemą. Vis dėlto išsamiau vertinti L. Pernavą Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas nepanoro.

„Apie kolegas arba gerai, arba nieko, tai aš nieko tada“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Dalis pareigūnų profesinių sąjungų kritikuoja L. Pernavą dėl policijoje inicijuotų pertvarkų, tikina, kad jo skyrimas į STT vadovus pakenktų pačiai tarnybai.

ELTA primena, kad antradienį Seimui ketinama pristatyti L. Pernavo kandidatūrą į STT vadovus.

L. Pernavas yra sukaupęs 28 metų darbo patirtį teisėsaugos srityje. Mokėsi Lietuvos teisės akademijoje, Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur įgijo magistro laipsnį.

Pareigūnas tarnauja šalies vidaus reikalų sistemose nuo 1995 m. Dirbo Ignalinos, Zarasų rajonų policijos komisariatuose, nuo 2008 m. vadovavo Utenos apskrities komisariatui, 2014 m. pradėjo vadovauti Kauno apskrities komisariatui.

Tais pačiais metais L. Pernavas paskirstas Lietuvos policijos generaliniu komisaru – šias pareigas ėjo iki 2019 m. Po to dirbo policijos atašė Jungtinėje Karalystėje.

L. Pernavas yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, už pavyzdingą tarnybą skatintas daugiau nei 60 kartų, jam įteiktas ne vienas atskirų teisėsaugos institucijų ir Lietuvos kariuomenės žinybinis medalis.

Per savo profesinę karjerą L. Pernavas kvalifikaciją kėlė stažuotėse ir kursuose Lietuvoje, Kanadoje, JAV, Ispanijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje, vadovavo ir sėkmingai įgyvendino ES tarptautinius Dvynių projektus.

ELTA primena, kad kovo pabaigoje baigėsi STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus kadencija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)