aA
Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis teigia, kad konservatorių frakcijos raginimai Žygimantą Pavilionį trauktis iš Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų yra dviveidiškas sprendimas.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© DELFI / Julius Kalinskas

Anot jo, Ž. Pavilionio konfliktai su Prezidentūra nebuvo naujiena, tačiau konservatoriai pasinaudojo galimybe atsikratyti jiems nereikalingu asmeniu.

„Matau, kad ta politinė jėga iš tikrųjų elgiasi kaip visada – dviveidiškai. Tuo metu, kai tikrai Žygimantas Pavilionis kėlė skandalą, konservatoriai labai aiškiai sakė, kad bet koks bandymas išversti iš posto ar pašalinti Žygimantą Pavilionį yra Kremliaus interesai ir Kremliaus pergalė“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

„Dabar Žygimantas Pavilionis yra komiteto pirmininkas, jis tą problemą („Belaruskalij“ trąšų tranzito krizę – ELTA) iškėlė, mes prisižadėjome, kad bus krovinių vežimas nutraukas. Vyriausybė to nepadarė. Tuomet, kai jau pats konservatorius iškelia Vyriausybės darbo problemas (…), tada jau reikia Žygimantą Pavilionį vyti iš posto ir čia jau „Kremliaus pergalės“ šiuo atveju nėra. Tai tikrai tokie argumentai atrodo juokingai“, – pridūrė Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ vadovas.

Be to, anot S. Skvernelio, Ž. Pavilionio konfliktai su Prezidentūra jau kurį laiką kėlė klausimus. Vis dėlto, S. Skvernelis priduria, kad šį klausimą konservatoriai turėtų spręsti be opozicijos įsikišimo.

„Žygimantas Pavilionis elgėsi nuosekliai, nebuvo taip, kad dabar padarė vieną performansą. Buvo konfliktų su kitomis valdžios institucijomis, tai čia nieko naujo nėra. Tik dabar jau kažkam nepatiko viena kita frazė, mes žinome, kam, tada jau komiteto pirmininkas tampa nereikalingas. Bet čia jau yra konservatorių vidaus klausimas, ir jie turėtų tą klausimą patys ir išsispręsti be opozicijos įsikišimo”, – sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad pastaruoju metu Ž. Pavilionis kritikos susilaukė dėl užimtos laikysenos Prezidentūros atžvilgiu. Ž. Pavilionis po savo siųstų klausimų prezidento vyriausiajai patarėjai Astai Skaisgirytei bei viešų pareiškimų, esą patarėja kiršina prezidentą su užsienio reikalų ministru, susilaukė Prezidento kanceliarijos kanclerės rašto.

TS-LKD frakcijos Seime seniūnė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė neslėpė, kad kai kuriems frakcijos kolegoms kilo klausimų dėl tolesnio Užsienio reikalų komiteto pirmininko likimo šiose pareigose.

Po kilusių diskusijų, TS-LKD frakcija kreipėsi į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Ž. Pavilionį, ragindama trauktis iš pareigų.

Seimo balsavime dėl 2022 metų valstybės biudžeto nedalyvavęs ir iš Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų konservatorių frakcijos raginamas trauktis Ž. Pavilionis trečiadienį neatvyko ir į komiteto posėdį. Komiteto pirmininkas kolegoms teigė posėdyje negalįs dalyvauti dėl to, kad prastai jaučiasi.

Seime Ž. Pavilionis po kilusių konfliktų pasirodė tik ketvirtadienio popietę ir pareiškė, jog iš pareigų nesitrauks.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
4.1538

Top naujienos

Šimonytė tikina informacijos apie Bartoševičių negavusi: su Seimo pirmininke kalbėta ne visai apie tai

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen užsiminus, kad sausio 20 d. po susitikimo su...

Čmilytė pripažino: tą penktadienį kalbėjau su Šimonyte prokurorės ir Seimo pirmininkės versijos skiriasi kitu klausimu (21)

Sausio 20-ąją po susitikimo su generaline prokurore, kurio metu ji pranešė apie prašymą šaukti...

Lietuvos kurorte – turistų štilis: užsieniečiai vis dar bijo karo, o lietuviai taupo

Vienas pagrindinių Lietuvos kurortinių miestų Birštonas pernai pasigedo turistų, ypač iš...

Rusijos „Lukoil“ naftos perdirbimo gamykloje – didelis gaisras

Rusijos Žemutinio Naugardo srities Kstovo mieste esančioje naftos perdirbimo gamykloje kilo...

Buvęs Ukrainos žvalgybos vadovas: jau žinome, ko tikėtis iš Rusijos artimiausiu metu apie planuojamą karą žinota dar 2021 metais (1)

Ukrainos kariams sugebėjus sustabdyti priešą ir atsiimti dalį okupuotų teritorijų, Rusijos...

Iš Turkijos ir Sirijos plūsta tragiški vaizdai (3)

Turkijos nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo tarnybos (AFAD) duomenimis, Turkijos ir Sirijos...

Holgeris Roonemaa, Oliveris Kundas, Julija Sandul, delfi.ee

Iš karo Ukrainoje lobsta ir ginklų tiekėjai, ir tarpininkai: nešvaraus sandorio pėdsakai atvedė į Estiją

Kai Rusijos kariai Bučos gatvėse šaltakraujiškai žudė ukrainiečius, Ukrainos kariuomenei...

Brangs lietuvių mėgstamiausi vaisiai: kilogramo kaina gali siekti ir 2 Eur (2)

Šiuo metu kilogramas bananų vidutiniškai kainuoja pusantro euro, tačiau prekybininkai ir vaisių...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų (5)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Bastian Benrath, Hugo Miller

Istorinį tabu dėl Ukrainos jau svarsto sulaužyti dar viena šalis

Visuomenės nuotaikos keičiasi dar vienoje šalyje, dėl Ukrainos jau svarstoma sulaužyti...