aA
Trečioje vietoje Prezidento rinkimuose likęs Saulius Skvernelis teigia, kad trauksis iš premjero posto ir tęs darbus kaip Seimo narys, nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis rinkėjams dar paliko galimybę išlaikyti tokią valdančiąją daugumą, kokia yra dabar.
Saulius Skvernelis
© DELFI / Karolina Pansevič

Ir nors rinkimai S. Skverneliui baigėsi nesėkmingai, po vidurnakčio grįžęs į štabą šypsojosi, priėmė kolegų sveikinimus ir juokėsi klausydamas „Hiperbolės“ dainų. O kas toliau? Darbas Seimo nario pozicijoje, o kada nors galbūt ir dar viena galimybė būti lyderiu rinkimuose, o galbūt ir išvis ne politiko kelias.

Nors LVŽS lyderis dar braižo ir kitokį scenarijų, kuriame yra ir S. Skvernelio pavardė.

„Padariau viską, kad sprendimas būtų kitoks. Nėra to jausmo, kad galėjau dar kažką padaryti. Viską pakartočiau. Viską taip pat“, – kalbėjo S. Skvernelis. Jis džiaugėsi, kad pakeitė savo įvaizdį žmonių akyse susitikimų metu.

„Įspūdingas kiekis žmonių palaikė, bet neužteko, kad tas įspūdis būtų dar stipresnis“, – jau susitaikęs su pralaimėjimu sakė premjeras.

Sprendimo trauktis nekeis

Lygiai du mėnesiai – anot S. Skvernelio, tiek liko iki jo paskutinės dienos premjero poste. Ir nors R. Karbauskis žiniasklaidai teigė, kad jei Europos Parlamento rinkimai „valstiečiams“ baigsis labai sėkmingai, jie gali atsisakyti minties trauktis iš valdančiosios daugumos ir bandytų S. Skvernelį įkalbėti pasilikti savo poste, jis pats teigia, kad „nereikėtų užsiiminėti tokiais dalykais“. „Aišku, dar reikia, kad emocijos nuslūgtų, bet šiandien aš esu tvirtai apsisprendęs“, – teigė premjeras.

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasitraukęs iš premjero posto S. Skvernelis toliau tęs darbus kaip Seimo narys. Ar tai nebus žingsnis atgal? „Politikoje nėra žingsnių tik į priekį. Visada yra žingsnis į priekį, žingsnis atgal. Tokia žmonių valia, – kalbėjo premjeras. – Šiandien galvoju, kad politikoje toliau dalyvausiu, bet kaip ten bus po pusantrų metų, kai ateis Seimo rinkimai, matyt, reikės galvoti. Šiandien galvoju, kad verta tą daryti, bet galbūt mūsų žmonės pripratę gyventi pagal trisdešimt metų sudėliotas taisykles. Akivaizdžiai tai parodė.“

S. Skvernelis teigė, kad savo balsais lietuviai parodė, kad yra prieš naujoves. „Prieš pokyčius, kurie naudą duoda. Prieš tuos, kurie tuos pokyčius daro, – kalbėjo premjeras. – Labiausiai nusivilčiau, jei vėl grįžtume į tai, kai vėl bus galima iš valstybės vogti atvira forma ir atvirom saujom. Man tai būtų didžiausias smūgis, jeigu grįžtume į tą Lietuvą, kokią mes perėmėme.“

Įvardijo, kokioje pozicijoje tęs darbus

Į Seimo nario kėdę norintis grįžti S. Skvernelis teigė, kad norėtų dirbti Teisės ir teisėtvarkos ar Nacionalinio saugumo komitetuose, tačiau pridūrė, kad ne viskas nuo jo priklauso.

R. Karbauskis kaip galimą scenarijų įvardija ir pirmalaikius Seimo rinkimus. S. Skvernelis teigia, kad tokiu atveju kandidatuotų kartu su „valstiečiais“. „Manau, kad taip. Kartu. Ir jeigu bus tokia valia, esu pasiruošęs vesti sąrašą ir dalyvauti smaigalyje rinkimų kampanijos“, – tvirtino premjeras.

Saulius Skvernelis, Silvija Skvernelė
Saulius Skvernelis, Silvija Skvernelė
© DELFI / Karolina Pansevič

O ar yra tikimybės, kad paliks politiką? „Šiandien tikrai ne. Nors kažkada galvojau, kad kai pabaigsiu policininko karjerą, nebebūsiu viešame gyvenime, nedalyvausiu valstybės tarnyboje, bet kaip gavosi – nebaigiau ir karjeros generalinio komisaro ir atsidūriau premjero poste. Todėl šiandien galvoju, kad ko gero noriu būti politikoje, o kaip bus rytoj – nežinau, nes visą laiką kirba mintis galbūt sau dirbti pradėti. Kažkada norėjau ir teisinį darbą dirbti, tai būtų tam tikras išbandymas, bet jau reikėtų žinias atnaujinti, nes laiko prabėgo, – kalbėjo premjeras ir neatmetė galimybės, kad kada nors gali pasitraukti iš politikos. – Gali būti taip. Viskas gyvenime dažniausiai vyksta neplanuotai. Planuoju viena, būna kitaip. Dabar planavau būti prezidentu ir, deja.“

Šiandien galvoju, kad ko gero noriu būti politikoje, o kaip bus rytoj – nežinau, nes visą laiką kirba mintis galbūt sau dirbti pradėti.
Saulius Skvernelis

Į antrąjį turą pateko Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, tačiau S. Skvernelis teigia, kad dar neapsisprendė, ką palaikys. „Mąstysiu ir galvosiu dėl valstybės. Toks esu. Man rūpi Lietuva, aš myliu Lietuvą, tai mano tėvynė, mano žemė, aš be jos negalėčiau nė dienos pragyventi. Kai išvažiuoju, man kuo greičiau norisi grįžti, – kalbėjo premjeras. – Noriu, kad jai (Lietuvai – DELFI) būtų kuo geriau.“

S. Skvernelis pralaimėjimą pripažino nespėjus susumuoti visų balsų. „Ne pirmus rinkimus stebiu ir kaip aktyvus pilietis, visada stebėdavau. Kai skaičiai pasirodė, jau buvo aišku. Kai toje teritorijoje, kur aš turėjau būti stipresnis, Gitanas Nausėda rinko daugiau, jau buvo aišku, kaip pasibaigs šitie rinkimai“, – teigė premjeras.


Karbauskis teigia, kad viską lems EP rinkimai

Rinkimai „valstiečiams“ baigėsi nesėkme, nors R. Karbauskis rinkiminę naktį teigė, kad ryte tokios minties, kad viskas pasibaigs būtent tokiu rezultatu, tikrai neturėjo. Tačiau dar prieš rinkimus R. Karbauskis buvo pareiškęs, kad nesėkmės atveju trauksis iš valdančiosios daugumos ir po rezultatų teigė, kad savo pažado laikysis.

„Pirma sąlyga jau įvyko – mes neturime antro turo. Lieka tik Europos Parlamento (EP) rinkimų klausimas. Jei ir jų nelaimime, tai tokiu atveju traukiamės iš valdančiosios daugumos“, – teigė R. Karbauskis. Vis dėlto, rinkiminę naktį, kalbėdamas su žiniasklaida, R. Karbauskis prabilo ir apie dar vieną scenarijų – jei EP rinkimai jiems baigtųsi sėkmingai, ne tik nesitrauktų, bet ir bandytų įkalbėti S. Skvernelį likti poste.

Pirma sąlyga jau įvyko – mes neturime antro turo. Lieka tik Europos Parlamento (EP) rinkimų klausimas. Jei ir jų nelaimime, tai tokiu atveju traukiamės iš valdančiosios daugumos.
Ramūnas Karbauskis

„Jei mes turėsime pirmą vietą EP rinkimuose, tai parodytų, kad vis dėlto tie skaičiai, kuriuos mes dabar matome, ir konservatorių pareiškimai, kad jie surinko virš 50 proc. balsų, yra netiesa. Tokiu atveju galbūt pavyktų įtikinti ir premjerą, – kalbėjo R. Karbauskis. – Bet aš to nesuprantu, kodėl nebalsavo (už S. Skvernelį – DELFI). Dabar bus 20 procentų, ar 18-19. Jei EP rinkimuose bus 27 ar 26, kurių užtektų laimėti, tada vėl kartu reikia galvoti, ką darome toliau, nes pamatytume, kad palaikymą turime, nes dabar, pagal skaičius, atrodo, kad neturime.“

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© DELFI / Karolina Pansevič

„Valstiečių“ lyderis dar kartą pakartojo, kad šie rinkimai parodė tautos požiūrį į jų darbus. „Konservatoriai nuolat kartoja, kad mes kvaili, kad viską darome neteisingai ir jie viską panaikins. Tai Gabrieliaus Landsbergio žodžiai. Jei jie surenka dvigubai daugiau balsų nei mes, tai kaip tai priimti? Mes ir sakome, jei visuomenė mano, kad konservatoriai turi tai, ką jie žada, daryti, tai tokiu atveju kam mums dar pusantrų metų kažką įrodinėti? Jie tiesiog viską panaikins, sunaikins ir bus taip, kaip buvo, – teigė R. Karbauskis. – Tauta visą laiką yra teisi. Jei tauta mano, kad reikia Landsbergio premjero poste, tai bus Landsbergis premjeras. Tai tautos pasirinkimas. Negali niekada būti per prievartą mielas.“

Palaikytų, jei Gabrielius Landsbergis būtų siūlomas į premjerus

Žvelgdamas į susidariusią situaciją R. Karbauskis dėliojo prielaidas, kad gali būti keliami ir pirmalaikiai rinkimai. „Realiausias scenarijus – pirmalaikiai Seimo rinkimai, nes manau, kad konservatoriai valdžios neims, nes jie tam tiesiog nepasiruošę. Jie bandė tautai įteigti, kad mes blefuojame, bes jie paprasčiausiai tam nepasiruošę, nors mes jų kandidatą, jei tai būtų Gabrielius Landsbergis, palaikytume“, – tvirtino R. Karbauskis.

Jo teigimu, konservatoriai turėtų imtis atsakomybės. „Jei jie mano, kad jie laimėjo rinkimus, tai tautos palaikymas, tai prašau – imkitės atsakomybės“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

R. Karbauskio nuomone, jei būtų rengiami pirmalaikiai rinkimai, nebūtų sumaišties. Priešingai – tai, jo nuomone, būtų sąžiningas „valstiečių“ žingsnis.

Realiausias scenarijus – pirmalaikiai Seimo rinkimai, nes manau, kad konservatoriai valdžios neims, nes jie tam tiesiog nepasiruošę.
Ramūnas Karbauskis

„Mes turėjome dvejus su puse metų, padarėme daug sprendimų, o visuomenė išreiškė pasitikėjimą rinkimuose. Rinkimai, nors ne Seimo, bet jie įvyko. Jei juose būtų dalyvavęs ne Saulius Skvernelis, ne premjeras, tai tokio klausimo nebūtų. Mes moraliai negalėtume to reikalauti – pasakyti, kaip mes dirbame, jei ne pats premjeras būtų kandidatas. Bet dabar kandidatas buvo premjeras, todėl mums atrodo, kad klausimas, kurį kėlėme, buvo teisingas“, – apie pareiškimą pasitraukti kalbėjo R. Karbauskis.


Vis dėlto, jis dar kartą pabrėžė, kad EP rinkimų baigtis gali tapti priežastimi persigalvoti. Jo teigimu, sėkmė EP rinkimuose parodytų, kad galbūt kažkam nepatiko konkretus žmogus, tačiau patiko dabartinės valdžios veiksmai.

„Bandysime su Sauliumi kalbėti, bet nereiškia, kad sutiks. Nei man, nei Sauliui nėra lengva keisti savo žodžius. Gyvenime nesame to darę, – tvirtino R. Karbauskis. – Kartu tartumėmės, šnekėtumėmės. Mes – viena komanda.“

Kritikuoja Pranckietį

R. Karbauskis teigė, kad nors jų komanda yra stipri, joje yra asmenų, kurie, anot jo, daro keistus pareiškimus. Vienas jų – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris rinkimų vakarą S. Skvernelio pareiškimus trauktis pavadino šio vakaro emocijomis. „Nesuvokiame jų esmės, – apie Seimo pirmininko išsakytą nuomonę kalbėjo R. Karbauskis. – Žmogus, matyt, nesupranta, kas yra žodžio vertė, dėl to kažkokius niekus šneka, kad mes emocingai pasakėme, kad padarysime kitaip. Ne, mes padarysime taip, kaip pasakėme. Labai gaila, kad Seimo pirmininkui atrodo kitaip. Jis, matyt, pagal save sprendžia.“

Žmogus, matyt, nesupranta, kas yra žodžio vertė, dėl to kažkokius niekus šneka, kad mes emocingai pasakėme, kad padarysime kitaip. Ne, mes padarysime taip, kaip pasakėme. Labai gaila, kad Seimo pirmininkui atrodo kitaip.
Ramūnas Karbauskis

„Valstiečių“ lyderis neabejoja – reikia tautai lesti pasirinkti. „Valdžia yra laikinas dalykas. Valdžia iš viso ne savitikslis dalykas bet kokiu atveju, – teigė R. Karbauskis. – Jei neturi palaikymo didžiosios daugumos Lietuvos gyventojų, o kažkas kitas turi, tai tas kažkas kitas ir turi daryti. Kad mes nelaukiame dar pusantrų metų, o dabar paklausiame, man atrodo, yra labai sąžininga.“

Savo veiksmais įsitikinęs R. Karbauskis teigė, kad netrukus gali sulaukti ir politologų kritikos, kurie esą teigs, kad trauktis – blogas žingsnis. „Tie politologai, kurie mus žemino dvejus su puse metų, puls aiškinti, kad matote, mums nereikia pasitraukti, – tikino LVŽS lyderis. – Aš suprantu, kad labai keista, to niekada nepadarytų konservatoriai, to niekada nepadarytų Palucko socialdemokratai, bet mes nesame jie.“

Trauktis iš politikos nesiruošia

Jei neįvyktų pirmalaikiai Seimo rinkimai, o išsipildytų kitas R. Karbauskio scenarijus – pusantrų metų valdžią savo rankose turėtų konservatoriai, kitų metų rudenį, jo teigimu, „valstiečiai“ vėl švęstų pergalę.

„Nesiruošiu trauktis iš politikos, – teigė R. Karbauskis. – Po pusantrų metų, jei dabar valdžią suformuos konservatoriai, mes laimėsime absoliučia dauguma. Esu tuo įsitikinęs.“

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© DELFI / Karolina Pansevič

R. Karbauskis tvirtino, kad netiki, jog konservatoriai gali padarytų gerų darbų. „Manau, bus visiška tragedija. Bet tai mano manymas. Jei bus kitaip, tai bus kitaip, – kalbėjo LVŽS lyderis. – Bet reikia duoti dirbti tiems žmonėms, kurie turi didesnį palaikymą.“

Laukdamas EP rinkimų R. Karbauskis pirmiausia kvies rinkėjus į juos ateiti: „Mūsų rinkėjai, būdami nusivylę, gali tiesiog neateiti į tuos rinkimus. Tuomet tuo labiau tai reikš, kad kaip ir taškas bus padėtas ties mūsų darbu šioje kadencijoje. Viskas priklauso nuo žmonių, nuo rinkėjų pasirinkimo“.

Nuotaikos Sauliaus Skvernelio rinkiminiame štabe:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(108 žmonės įvertino)
3.5093

Top naujienos

Po drąsaus Zelenskio žingsnio mato vieną kelią: tam jis turi tik pusmetį – kitaip smarkiai įklimps (31)

Komikas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pradėjo visiškai naują vaidmenį, kai buvo...

Sinoptikė: temperatūra priartės prie 30 laipsnių, kils ir škvaliukai (37)

Lietuvoje orai pastaruoju metu, anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyr. specialistės...

Slapčia nagrinėjo, ko mokomi pardavėjai: jūsų elgesį lengva pakreipti norima linkme

Prieš 35 metus parašęs knygą „Įtakos galia: kaip pasiekti savo tikslus“ dr. Robertas Cialdini...

Vasaros hitas lėkštėje iš Pietų Europos: vandenyje mirkyta duona (8)

Kieta lyg akmuo – tokia yra kvietinė duonelė frise arba friselle , itin populiari Pietų...

Profesorius Landsbergis: mes Europoje galime tapti labai reikšmingi (247)

Europos Parlamento ( EP ) rinkimų debatai pirmadienį, gegužės 20 d., į DELFI studiją pakvietė...

Braškes Lietuvoje augino per žiemą: dar balandį pradėjo skinti įspūdingą derlių (10)

Audrius Juška šalia Anykščių valdo 10 hektarų šiltnamių, kuriuose auginamos braškės ,...

Vilnietė išgelbėjo mamos paliktą lapiuką: mažylis tapo geriausiu jos draugu (26)

Lapiukas Foksas buvo dar visai mažytis, kai jį paliko mama. Laimei, bejėgis ir aklas lapiukas...

„Žalgiris“ turi pirmąjį naujoką – Belgrade atsiskleidusį aukštaūgį papildyta (28)

Kauno „Žalgiris“ jau turi pirmą naujoką, kuris klubo garbę gins kitame sezone. Serbijos...