© BNS foto
Lietuvoje jau užregistruota daugiau nei 18,3 tūkst. gaisrų, iš jų per 9,5 tūkst. - atvirose teritorijose. Tuo tarpu pernai per visus metus iš viso buvo įregistruota 11 tūkst. 809 gaisrai, o atvirose teritorijose - 4 tūkst. 325.

Pastaruoju metu kasdien gesinama apie 80 jau ne vieną parą degančių durpingų pievų, kurių kiekvienos degantis plotas - per 0,5 ha. Daugiausia tokių gaisrų yra kilę Vilniaus, Utenos, Marijampolės apskrityse.

Taip pat iš Vyriausybės rezervo Šiaulių apskrities viršininko administracijai skirta 50 tūkst. litų Linkuvos pensionatui priklausančio pastato nuplėštam stogui suremontuoti.

Kaip pranešė sostinės savivaldybė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente surengtame pasitarime apskrities savivaldybių vadovai buvo įpareigoti nuolat stebėti situaciją, priešgaisrinės apsaugos tarnybos turi operatyviai užgesinti įsiplieskiančius naujus gaisro židinius.

Į Vilniaus apskrities ir visos šalies gyventojus kreipiamasi, kad jie atsargiai elgtųsi su ugnimi - nedegintų žolės, laužų, vengtų kitų neatsargių veiksmų, galinčių sukelti gaisrus ir pabloginti susidariusią padėtį.

Šiuo metu Vilniaus rajone dega 8 durpynai, penki iš jų yra į šiaurę nuo miesto, dar 3 gaisrai - į pietryčius nuo Vilniaus. Vilniaus apskrityje užregistruoti dar 24 gaisrai, daugiausia iš jų Šalčininkų rajone - 7, Ukmergės - 6, Trakų - 5, Širvintų rajone bei Elektrėnų savivaldybėje - 3.

Didžiausius Vilniaus rajone gaisro židinius - Glitiškėse, Petručiuose ir Pasadninkuose - tikimasi užgesinti iki šio savaitgalio. Vilniaus savivaldybė čia sutelkė daugiausia papildomos technikos ir pajėgų.

Aplinkos ministerijos Jungtinio tyrimų centro duomenimis, Vilniuje trečiadienį po pietų ore esančių kietųjų dalelių vidurkis viršijo ribinę vertę: Žirmūnuose - 3 kartus, Lazdynuose - 2, Žvėryne - 1,1 karto.

Kituose miestuose, kur atliekami oro kokybės tyrimai, kietųjų dalelių koncentracija taip pat buvo padidėjusi ir viršijo ribinę vertę: Jonavoje - 3,3 karto, Panevėžyje - 1,6 karto. Naujojoje Akmenėje ir Klaipėdos miesto centrinėje dalyje ši ribinė vertė nebuvo viršyta, o Klaipėdos vakarinėje dalyje ir Šiauliuose viršyta labai nedaug.

Kitų aplinkos ore matuojamų teršalų - sieros dioksido, azoto dioksido, anglies monoksido, ozono - koncentracijos buvo mažesnės už nustatytas normas.

Vyriausybė trečiadienį taip pat patvirtino Klaipėdos ir Tauragės apskričių pasirengimo potvyniams ir potvynio padariniams šalinti programą, kuria siekiama teisinėmis ir techninėmis priemonėmis sumažinti ekonominius potvynio nuostolius, apsaugoti žmonių gyvybes, sveikatą, turtą bei kompleksiškai šalinti visus galimus potvynio padarinius.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, šioje programoje numatoma rekonstruoti apsauginius statinius, įrenginius ir kelius, ketinama užtvindytose teritorijose įrengti apsaugines zonas, gelbėjimo tarnybas aprūpinti ryšių ir kitomis priemonėmis. Taip pat numatoma specialiai ženklinti Šilutė-Rusnė bei kitus kelius, kad jie būtų matomi potvynio metu.

Prognozuojama, kad visoms priemonėms įgyvendinti 2002 - 2006 metais reikės per 38 mln. litų. Didžiausia dalis lėšų turėtų būti skiriama iš Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo programos, taip pat iš valstybės, savivaldybių biudžetų, Aplinkos apsaugos rėmimo programos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (14)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (392)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (21)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (84)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (230)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (131)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Gyvai / Už „Vytauto“ vairo stojęs LaVaras vadovauja ekipai draugiškame mače su „Dzūkija“ tiesioginė vaizdo transliacija (18)

Nuo 21 val. Prienų-Birštono „Vytautas“ su broliais Ballais žaidžia penktąsias draugiškų...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (106)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (2)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (1)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...