aA
Į ministro pirmininko patarėją Skirmantą Malinauską kreipėsi Austėjos Landsbergienės advokatas su prašymu užtikrinti, kad nebus skleidžiama bendrovės dalykinę reputaciją žeminanti informacija.
Skirmantas Malinauskas, Austėja Landsbergienė
© DELFI montažas

A. Landsbergienės valdoma „Karalienės Mortos mokykla“ pretenziją S. Malinauskui pareiškė dėl DELFI portale paviešinto komentaro „Apie Gabrielių ir „Maximą“, kuriame buvo išdėstyti šie duomenys: „O gal prieš tai pasižiūrėti, už kokius atlyginimus į savo mokyklas mokytojus vilioja G. Landsbergio šeima? Verčiamės atvirus „Sodros“ duomenis ir žiūrim. 2017 m. sausio mėnesį vidutinis atlyginimas UAB „Karalienės Mortos mokykla“ buvo 636,61 eurų „ant popieriaus“. Atlyginimai gana stipriai šokinėjo, todėl tiesiog sumuojam visų 12 mėnesių atlyginimus ir išvedam vidurkį. Vidutiniškai 2017 m. UAB „Karalienės Mortos mokykla“ darbuotojai uždirbo 670,14 eurų „ant popieriaus“ arba apie 510 eurų „į rankas“.“

„Viešoje erdvėje pasirodė ir toliau eskaluojama UAB „Karalienės Mortos mokykla“ dalykinę reputaciją menkinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija. Tendencingai iškraipant informaciją ir sugretinant nebeaktualius ir nelygiareikšmius duomenis, siekiama skleisti gandus ir bandoma formuoti nuomonę, kad verslas veikia neetiškai, – buvo teigiama trečiadienį „Karalienės Mortos mokyklos“ išplatintame pranešime. – Esame skaidri, atsakinga, jaunąją Lietuvos kartą ugdanti organizacija. Esame pagarbūs ir tolerantiški kitų nuomonei, tačiau netoleruojame neteisybės ir manipuliavimo.“

Apie šį žingsnį A. Landsbergienė pranešė ir savo „Facebook“ paskyroje. „Didžiuojuosi savo komanda, kuri nesėdi kamputyje, kai atsiranda sau leidžiančių skleisti tikrovės neatitinkančią, reputacijai kenkiančią informaciją. Apmaudu, kad pasiruošimo vaikų grįžimui į mokyklą džiaugsmą temdo melas, o dėmesį reikia ne sutelkti į pasiruošimą, bet jo skirti ir tokiems darbams – vietoj to, kad sulauktume palaikymo“, – socialiniame tinkle rašė A. Landsbergienė.

S. Malinauskas socialiniame tinkle paviešino įrašą, kuriame įvardijo, kad pretenzijos iš advokato sulaukė būtent dėl to, kad rėmėsi „Sodros“ duomenimis.

„Šiandien gavau A. Landsbergienės ir jos advokato prašymą užtikrinti, kad neskleisiu bendrovės dalykinę reputaciją žeminančios informacijos. Nurodoma, kad turėjau paklausti Austėjos, kokie yra atlyginimai jos ir Gabrieliaus valdomose mokyklose, o ne vadovautis oficialiais „Sodros“ duomenimis, – trečiadienį „Facebook“ tinkle rašė S. Malinauskas. – Rimtai? Kas būtų, jei būčiau tai padaręs? Premjero patarėjas kišasi į privačios bendrovės veiklą!!! Ir kaip ta padaryti, kai dabar parašęs kelis klausimus vietoje atsakymų buvau užblokuotas? Čia toks noras bendrauti?“

Ministro pirmininko patarėjas teigia, kad ir A. Landsbergienė, ir jos vyras Gabrielius Landsbergis jį užblokavo socialiniame tinkle.

S. Malinauskas teigia, kad tai vertina kaip tiesioginį spaudimą ir kerštą. „Atsakiau, kad tai vertinu kaip tiesioginį spaudimą ir kerštą bei net norėdamas nežinočiau, kaip tokį nurodymą vykdyti. Nei vieno blogo žodžio neparašiau apie bendrovę, kaip tik pagyriau labai pelningą verslo modelį, kalbėjau tik apie politiką ir partijos pirmininką, kuris yra viešas asmuo. Visus savo žodžius pagrindžiau skaičiais. Ateityje žadu elgtis lygiai taip pat, kad ir kokia tema pasisakyčiau“, – tvirtino S. Malinauskas.

Jo teigimu, jis spaudimą patiria ir dėl kitų dalykų: „Esu spaudžiamas ne tik dėl „Karalienės Mortos mokyklos“, bet ir dėl G. Landsbergio uošvio, A. Landsbergienės tėvo istorijos, kurią teko nemažai komentuoti. Ir visų kitų smulkmenų, kurias esu viešai įvardinęs – pvz., jo ryšių su „MG Baltic“, kuriuos bandė slėpti, melavo apie susitikimo skaičių ir t.t. Vėliau išlipo sausas iš vandens, nors už tą patį partijos konkurentai buvo šalinami. Daugiau nesiplėsiu, viskas prisegta. Pasilieku ateičiai.“

UAB „Karalienės Mortos mokykla“ siųstame pranešime spaudai buvo nurodyti ir šie duomenys: „Dalinamės viešai prieinamuose šaltiniuose (tiek www.atvira.sodra.lt, tiek www.rekvizitai.vz.lt) pateikiama informacija, kad UAB „Karalienės Mortos mokykla“ darbuotojams (t.y. įskaitant ir pagalbiniams darbuotojams, ir darbuotojams, kurie dirba ne pilnu etatu) mokamų atlyginimų vidurkis 2018 metais yra ženkliai didesnis už vidutinį darbo užmokestį mokamą analogiškų įmonių darbuotojams.

Švietimo sektoriuje tarp 335 ta pačia ekonomine veikla užsiimančių įmonių UAB „Karalienės Mortos mokykla“ yra tarp 5% didžiausius vidutinius atlyginimus mokančių įmonių. Naujausiais duomenimis (2018 m. 06 mėn.) vidutinis darbo užmokestis UAB „Karalienės Mortos mokykla“ yra daugiau nei trečdaliu didesnis už vidutinį visų švietimo sektoriuje dirbančių įmonių mokamą darbo užmokestį. Karalienės Mortos mokykla veikia trijuose miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (26)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (305)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (23)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (2)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (124)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...

Taiso neblaivių vairuotojų pamėgtą įstatymų spragą – pernai ja pasinaudojo ne vienas (15)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį pritarė įstatymo pataisų paketui,...

Ministrė Petrauskienė už uždarų durų sėdo prie derybų stalo su profesinėmis sąjungomis (25)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sukvietė profesinių sąjungų vadovus į...

Įsileidus Kremlių – tragedija: neįsivaizdavome, kad žmonės bus žudomi vidury baltos dienos (384)

Lygiai prieš penkerius metus prasidėjo Ukrainos Orumo revoliucija – Maidanas . „Tai buvo...

Ruoškitės – prekybos centrai paskelbė išpardavimų savaitgalį: stilistė patarė, ką pirkti ir į ką nė nežiūrėti (41)

Juodasis penktadienis – ta diena metuose, kai visi šiek tiek išsikrausto iš proto. Arba ne. Bet...