Lietuvą krečiantį skandalą dėl Prezidento aplinkos žmonių galimų sąsąjų su nusikalstamo pasaulio atstovais įdėmiai stebi ir Rolando Pakso kraštiečiai. Telšiuose gyventojai gyvai aptarinėja įvykius Prezidentūroje.
Rolandas Paksas
© ELTA
Iš sostinės į Telšius atvykusius žurnalistus labiausiai domina tylioje Palangos gatvėje gyvenantys Prezidento tėvai - 75 metų Elena ir trejais metais vyresnis Feliksas Paksai. Ir anksčiau, po sūnaus išrinkimo šalies vadovu, geru žodžiu neminėję žurnalistų, dabar Pakso tėvai jiems priešiškumo nė nemano slėpti.

"Neseniai šluoju savo kieme nukritusius lapus, ogi žiūriu, fotografuoja mane vyrukas, vėliau prisistatęs vieno šalies dienraščio fotokorespondentu, - telefonu pasakojo Prezidento motina. - Tai aš jam pagrasinau, kad už fotografavimą be atsiklausimo galiu ir išvyti su šluota.

O į tą jūsų vadinamą skandalą nekreipiame dėmesio, stengiamės neklausyti melagingų žinių. Be to, esame pripratę prie saugumiečių metodų. Tiesa, tie metodai dabar tobulesni, ne tokie, kai pokario metais mano tėvukų šeimą vežė į tremtį. Esame įsitikinę, kad tai - saugumo juodi darbai".

Paksai pasitiki savo sūnumi. "Kadangi Rolando pokalbių klausomasi, tai dažniau paskambina marti Laima, kuri teiraujasi, kaip laikomės. Ar pasikeitė aplinkinių elgesys? Nežinau, mažai su kuo bendraujame. O kai einame į bažnyčią, nesižvalgome į šonus, todėl nematau žmonių reakcijos", - tikino Elena Paksienė.

Prezidento vaikystės draugas, buvęs centristas telšiškis Kęstutis Trečiokas, prieš kelis mėnesius pakeitė politinę orientaciją ir įstojo į Liberalų demokratų partiją. "Su Rolandu vienoje smėlio dėžėje esame užaugę", - sakė jis. - Pastarieji įvykiai, kaip ir kiekvieną Lietuvos pilietį, šokiravo. Jeigu minimi faktai yra tiesa, už tai būtina prisiimti atsakomybę. Bet jeigu netiesa, darosi tikrai baisu.

Tikiu, kad Rolando Pakso aplinkai buvo bandyta daryti įtaką. Tačiau apie Prezidento atsakomybę būtina kalbėti teisine kalba, o ne gandais. Be to, vardijami galimi nusikalstamo pasaulio atstovai. Bet kodėl jie tada laisvėje? Noriu, kad ši istorija baigtųsi tiesos suradimu. Tegul ir karčios, nes tiesa ne visada gali būti panaši į gražią moterį Palangos paplūdimyje".

Kurį laiką dabartinis Prezidentas vadovavo Liberalų sąjungai, kuriai iki šiol tebepriklauso Telšių savivaldybės tarybos narys, opozicinės Dešiniųjų ir centro frakcijos seniūnas Žilvinas Šilgalis. Jam atrodo, kad šį skandalą sudaro dvi dalys teisinė ir moralinė.

"Dėl teisinės atsakomybės viskas aišku - Prezidentas ar jo aplinka atsako pagal galiojančius įstatymus. Dėl moralinės atsakomybės? Juk kiekvienam suprantama, jog aukščiausio šalies pareigūno ir moralė turi būti nė kiek ne žemesnė. Jeigu Rolandui Paksui svarbi Lietuva, jos žmonės, Prezidentas turi gerai įvertinti galimybes, ar galės tinkamai eiti savo pareigas, nes jo autoritetas, daugelio žmonių nuomone, nesugrįžtamai smuko", sakė Prezidento kraštietis.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (245)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (49)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (4)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (262)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (7)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (44)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (4)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (30)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (94)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...