Per tragišką avariją būdama vos 3 mėnesių abiejų tėvų netekusi mergaitė vis dar negali grįžti pas savo globėją – per 5 metus ji taip ir nebuvo perduota ją įsivaikinti siekiantiems sutuoktiniams iš Vilniaus, o glaudžiasi pas savo senelės tolimus giminaičius Prienų rajone. Jie taip pat trokšta auginti mergaitę.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

A. Bendinskienės vyras Audrius yra našlaitės motinos pusbrolis, o J. Lukoševičius – mažametės senelės Albinos Laukaitienės pusseserės sūnus.

Po įvykių Garliavoje, kai ilgą laiką pareigūnams nepavyko perduoti mergaitės jos motinai Laimutei Stankūnaitei, teisėsaugininkų akys vėl krypsta į Medžiukų kaimą Prienų rajone – mažametę globojantys Jūratė ir Juozas Lukoševičiai baudžiamojoje byloje pripažinti kaltais.

Apygardos teismas paskelbė, kad mergaitės tuo metu laikinajai globėjai Agnei Bendinskienei neperdavę Lukoševičiai padarė baudžiamąjį nusižengimą teisingumui.

„Savo veiksmais jie demonstravo teisinį nihilizmą, trukdė normaliam teisingumo sistemos funkcionavimui, menkino teisingumą vykdančios institucijos autoritetą“, – nuosprendyje konstatavo trijų teisėjų kolegija.

Už teismo sprendimo nevykdymą neperduodant mergaitės oficialiai jos globėjai neperdavusiems Lukoševičiams teismas skyrė po 25 MGL dydžio (3 250 litų) baudą.

Be to, iš sutuoktinių, kurių pajamos per mėnesį sudaro vos 2 tūkst. Lt, teismas mergaitės globėjai A. Bendinskienei priteisė 5 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimą. Lukoševičiai taip pat turės padengti nukentėjusiosios advokato patirtas išlaidas – daugiau kaip 4 tūkst. Lt.

Pasak teismo, dar 2009-ųjų balandžio 9-ąją buvo priimta neskundžiama ir nuo paskelbimo įsiteisėjusi nutartis, kuria nuspręsta taikyti laikinąsias apsaugos priemones, įpareigojant Lukoševičius perduoti mažametę laikinajai globėjai A. Bendinskienei.

Tačiau mergaitė nebuvo perduota – per tą laiką teismas neskundžiamais sprendimais konstatavo, kad mažylės globėja yra paskirta A. Bendinskienė. Ji šiuo metu siekia mergaitę įsivaikinti, tačiau teisėjai dar praėjusį rugsėjį paskyrė ekspertizę, per kurią siekia išsiaiškinti, ar iš tikrųjų mažylei nėra geriau gyventi su žmonėmis, prie kurių ji nuo gimimo, nors ir neteisėtai, yra pripratusi.

Našlaitė iki šiol gyvena Prienų rajone – teismas yra pritaikę laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis uždraudė perduoti mergaitę globėjams, kol nebus priimtas įsiteisėjęs sprendimas.

DELFI primena, kad mažametės mergaitės motina per avariją žuvo 2008-ųjų balandžio 4-ąją, tuo tarpu jos sunkiai sužalotą tėvą medikai dar bandė gaivinti, tačiau taip ir neatgavęs sąmonės vyras mirė balandžio 12-ąją.

Po mėnesio Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu mergaitės laikinąja globėja buvo paskirta A. Bendinskienė. 2009-ųjų liepą moteris tapo nuolatine mergaitės globėja, su ja buvo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Tačiau mažylė globėjai nebuvo perduota – ją neteisėtai savo namuose laikė seneliai ir jų giminaičiai.

Mergaitę iš senelių bandė paimti antstolė, tačiau tam pasipriešino kaimo gyventojai, mūru užstoję senelius ir mažametę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (145)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (264)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (260)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (19)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Gyvai / Brolių Ballų ir „Vytauto“ kelyje – į LKL besitaikanti „Vyčio“ ekipa tiesioginė vaizdo transliacija (8)

Prienų-Birštono „Vytautas“ su naujokais broliais LiAngelo ir LaMelo Ballais „Big Baller...

Užkalnis. Lietuviai yra laimės kūdikiai (214)

Kai geriausiai gaunasi skųstis ir visaip verkti (ypač šaltais žiemos mėnesiais), sveika...

Gyvai / Žūtbūtinis mūšis Turine: „Fiat“ – „Lietuvos rytas“ (11)

Finalas – taip įvardino „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis Europos taurės F grupės...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (86)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...

Svarbiausi kriterijai renkantis būstą (3)

Auganti ir pelninga nekilnojamojo turto rinka Vilniuje pastaruoju metu pritraukė investuotojų ir...

Supras ne visi: tobulu augintiniu moteriai tapo sraigė (5)

Idėja auginti sraigę pasirodė šauni toli gražu ne tik Kempiniukui Plačiakelniui. Vilnietė...