aA
Milijoninę auditoriją turinčio JAV dienraščio „The New York Times“ savo tinklalapio kelionių skiltyje išspausdino užgaulią ir klaidinančią publikaciją apie Lietuvą, dėl kurios į redakciją kreipėsi pasipiktinę skaitytojai bei verslininkai. „The New York Times“ redakcija pripažino, kad publikacijos autorius nėra net lankęsis Lietuvoje.
Dienraščio "The New York Times" kelionių puslapio viršelis
Dienraščio "The New York Times" kelionių puslapio viršelis
Dienraštis ištaisė faktines klaidas apie jau bent penketą metų Lietuvoje nebeveikiančius barus, tačiau tai nepakeitė publikacijos esmės - Lietuva apibūdinama kaip besaikės nostalgijos sovietmečiui kupina šalis.

Užsieniečiams skirtus gidus leidžiančio „Vilnius In Your Pocket“ leidėjai nusiuntė protestą ir sulaukė „The New York Times“ kelionių redakcijos atsakymo. Kelionių skyriaus redaktorius Stuartas Emmrichas padėkojo už pagalbą ir apgailestaudamas pripažino, kad straipsnio autorius neturėjo laiko apsilankyti Vilniuje ir rėmėsi kitų žiniasklaidos priemonių, būtent „Daily Telegraph“, „The Independent“ ir „West Australian“ medžiaga, kurią prieš spausdinant derėjo patikrinti patiems, pirmadienį pranešė „Vilnius In Your Pocket“ leidėjai.

Taip pat Stuartas Emmrichas teigia, kad vasario 5 dienos „New York Times“ klaida buvo ištaisyta ir pažadėjo, kad vasario 12 dienos leidinyje turėtų būti išspausdintas redaktoriaus atsiprašymas dėl to, kad straipsnis buvo nepatikrintas pagal įprastus „New York Times“ reikalavimus ir keli straipsniui prieštaraujantys laiškai.

Nepaisant to, paviršutiniškas Lietuvos aprašymas tebėra „The New York Times“ tinklalapyje.

Pasipiktino ir amerikiečiai

Pasipiktinęs minėta publikacija „The New York Times“ redakcijai parašė ir konsultantas bei savaitraščio „Atgimimas“ autorius Andrius Romanovskis, tačiau atsakymo nesulaukė. “Man susidarė įspūdis, kad autorius arba iš viso nebuvęs Lietuvoje, arba paskutinį kartą čia lankėsi 1999 m. ir lengvu būdu bando prikepti daug straipsniukų. Panašu, kad jis dėl kažkokių priežasčių tiesiog nemėgsta Lietuvos, nes publikacijoje surinkta vien neigiama informacija”, - mano A.Romanovskis.

Pateikiame porą pasipiktinusių skaitytojų laiškų, siųstų JAV dienraščio redakcijai:

„Noriu pakomentuoti Denny’io Lee sausio 22 d. straipsnį „Lietuva: sovietinėje praeityje atrasta ateitis“ („Lithuania: Finding a Future in Its Soviet Past“. Sunku įsivaizduoti labiau paviršutinišką ir kvailesnį įvertinimą to, kas Lietuvoje vyksta šiuo metu. Aš suprantu, kad tai nėra aktualija griežtąja prasme, tačiau ji privalo turėti bent kokį nors ryšį su tikrove. Visas komentaras apskritai prastas, bet pastabos apie Grūto parką ir statulas Vilniuje ant Žaliojo tilto (beje, straipsnyje tai neidentifikuota) yra visiškai juokingos. Pastarąsias penkias vasaras praleidau Vilniuje, mokydamas ir keliaudamas po Lietuvą. Šiame trumpame straipsnelyje autorius rimtai iškraipė tikrovę. Gaila, nes Lietuva ir Lietuviai išties turi daug ką pasiūlyti.“

Randy’is Richardsas, Davenportas, Ajova, JAV

„Esu ne sykį keliavęs į Lietuvą, kai ji atgavo nepriklausomybę. Jūsų straipsnį perskaičiau su dideliu nusivylimu ir buvau priblokšta, išvydusi štai tokį teiginį: „Užuot atsikračiusi savo sovietinės praeities, Lietuva su neskoningais saliutais puola jos leninistinėms šaknims į glėbį“ („Instead of rejecting its Soviet history, Lithuania is embracing it, in a kind of kitschy salute to its Leninist roots“).

Lietuva ir ypač Vilnius taip daug turi ką pasiūlyti – nuo nuostabiai rekonstruotų bažnyčių (kai kurios iš jų pastatytos dar prieš atrandant Ameriką) iki daugelio fantastiškų miškų ir ežerų, – bet ne sovietinio realizmo kičą. Denny’is Lee to tiesiog nesuvokia. Ir Grūto parkas, ir kelios likusios statulos – sovietinio realizmo palikimas – ten yra dėl dviejų labai svarbių priežasčių: išjuokti ir niekada nepamiršti.“

Marija Navickas, Westlake Village, Kalifornija, JAV

Straipsnis apie publikaciją sulaukė beveik 900 DELFI skaitytojų komentarų, kai kurie iš jų taip pat žadėjo rašyti laikraščio redakcijai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apie Bajarūno elgesį liudijo 13 darbuotojų: grasinimai atleisti, įsakmus tonas ir prievolė skaitytis su sutuoktine (14)

Atlikus situacijos vertinimą ambasadoje Londone, Užsienio reikalų ministerijos ( URM ) inspektoriai...

Statybų įmonės – tik lakmuso popierėlis: verslui prognozuoja dar dvi bankrotų bangas

Nors beveik penktadalis statybų įmonių šiuo metu – arti bankroto ribos, panaši situacija yra ir...

Tragedija Italijoje: nuo estakados nukritus turistiniam autobusui žuvo mažiausiai 21 žmogus

Pareigūnų teigimu, mažiausiai 21 žmogus, įskaitant du vaikus, žuvo autobusui nukritus nuo...

Santaros klinikų gydytojų dovana pacientams – tris dienas nemokamai tirs dėl ypač dažno vėžio (1)

„Vėžio neskauda, bent jau pirmosiose stadijose“, – tvirtina gydytojai. O kai neskauda,...

Karas Ukrainoje. Naktį sprogimai aidėjo Rusijos miestuose Zelenskis atvyko į vieną karščiausių fronto ruožų

Naktį į trečiadienį Rusijos miestuose Belgorode ir Brianske nugriaudėjo sprogimai. Apie tai...

Verslas PliusCynthia Li

Kinijos augimo tikslas išlieka pakibęs: ekonomistai mažina prognozes (3)

Naujausios „ Bloomberg “ apklausos duomenimis, Kinija tik per plauką pasieks savo šių metų 5...

Istorinis balsavimas: pirmą kartą nušalintas JAV Atstovų Rūmų pirmininkas papildyta

Kevinas McCarthy antradienį buvo atstatydintas iš JAV Atstovų Rūmų pirmininko pareigų –...

Naktį Lietuvoje siautė škvalas, įspėja apie gūsingą vėją

Naktį į trečiadienį Lietuvoje siautė škvalas. Gyventojai praneša apie stiprų lietų bei...

Papasakojo, kur rasti pigiausių produktų ir savaitę valgyti už juokingą sumą pinigų: teks keltis anksti

Kelis kilogramus daržovių, vaisių ir uogų įsigyti vos už kelis eurus – misija neįmanoma? O ir...