aA
Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaigirytė sako, kad Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio veiksmai kelia daug klausimų. Taip patarėja kalbėjo, komentuodama Ž. Pavilionio keliamus klausimus, po kurių Prezidento kanceliarijos kanclerė išsiuntė Ž. Pavilioniui bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijai raštą, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl to, ar Seimo narys nelaužo duotos Seimo nario priesaikos.
Asta Skaisgirytė
Asta Skaisgirytė
© DELFI / Kiril Čachovskij

A. Skaisgirytė, teigia, kad reikia tikėtis, jog Seimo etikos sargai bent jau apsvarstys konservatoriaus elgesį.

„Iš tikrųjų Žygimanto Pavilionio užsipuolimai ne tik prezidento patarėjų atžvilgiu, bet pastaruoju metu ir užsienio reikalų ministro atžvilgiu, kelia daug klausimų. Užsienio reikalų komiteto pirmininkas tikrai neturėtų vykdyti savo atskiros užsienio politikos, nes neturi tam jokių konstitucinių įgaliojimų. Reikia tikėtis, kad Etikos ir procedūrų komisija bent jau apsvarstys jo elgesį. O kokį priims nutarimą – tai jau komisijos, žinoma, reikalas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A. Skaisgirytė ir patikino, kad tikrai neturi asmeninių nuoskaudų dėl Ž. Pavilionio.

Prezidento vyriausioji patarėja sureagavo ir į Ž. Pavilionio ketvirtadienį reikštą kritiką, kad jo klausimai A. Skaisgirytei tapo vieši.

„Mūsų manymu, kai nėra viešumo, tai atsiranda gera terpė paskaloms, apkaltoms, gandams. Tai iškreipia tikrovę ir mūsų suvokimą. Kuo daugiau viešumo, tuo geriau. Ir žiniasklaida gali suvaidinti labai svarbų vaidmenį“, – teigė ji.

Įvertino trinčių su valdančiaisiais priežastis

Galiausiai A. Skaisgirytė pakomentavo, kodėl neatslūgsta įtampos tarp pagrindinių už Lietuvos užsienio politiką atsakingų institucijų. Patarėjos manymu, viena iš subjektyvių priežasčių – tai valdančiųjų konservatorių keltas atstovavimo Europos Vadovų Tarybai (EVT) klausimas.

„Reikia pasakyti turbūt pagrindinį dalyką, kai atėjo į valdžią nauja Vyriausybė, ji labai aiškiai norėjo šiek tiek pertvarkyti nusistovėjusią užsienio politikos tvarką, kuri buvo. Turiu omenyje labai nevykusį epizodą su bandymu atimti iš prezidento jo atstovavimą Europos Vadovų Taryboje. Tai uždavė blogą toną. Iš tikrųjų, kaip pasitikėti pareigūnais, kurie nenori, kad prezidentas atstovautų Lietuvai. Tai subjektyvūs faktoriai, į kuriuos galbūt būtų galima nekreipti dėmesio“, – teigė ji.

„Objektyvūs faktoriai yra tai, kad Lietuvoje užsienio politiką formuoja prezidentas ir įgyvendina kartu su Vyriausybe. Tą jis ir daro“, – apibendrino A. Skaisgirytė.

ELTA primena, kad Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija gavo Prezidentūros raštą, kuriame akcentuojamas netinkamas bendravimas su prezidento vyriausiąja patarėja Asta Skaisgiryte.

Kaip tvirtinama Prezidento kanceliarijos vadovės Agilos Barzdienės pasirašytame rašte, klausimų kelia ne tik Ž. Pavilionio viešai skleidžiama „išgalvota informacija“ apie A. Skaisgirytę, bet ir Prezidentūrą pasiekiantys parlamentaro pasirašyti raštai. Juose, kaip teigia Prezidentūra, konservatorius įsakmiai, be jokio teisinio pagrindo reikalauja A. Skaisgirytę atsakyti į dešimtis klausimų ar vykdyti įvairias pateiktas užduotis.

Kanceliarijos teigimu, tokia Ž. Pavilionio veikla primena psichologinį spaudimą vyriausiajai patarėjai ir kelia rimtą susirūpinimą dėl to, ar Seimo narys nelaužo duotos Seimo nario priesaikos.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(44 žmonės įvertino)
4.3636

Top naujienos

Čekiukų skandalas pasivijo ir Seimo narius: daugiausia klausimų kelia naktinės kelionės Dobrowolska dalį pinigų jau grąžino  (18)

Kai kurie Vilniaus miesto taryboje dirbę dabartiniai parlamentarai miestiečių pinigais apmokėjo...

Iš lietuviško tilto tarp Rytų ir Vakarų liko tik lieptas: tranzitinės valstybės vaidmenį siūlo pamiršti (27)

Esame tiltas tarp Rytų ir Vakarų, o tai – vienas reikšmingiausių mūsų šalies konkurencinių...

Prieš svarbiausią metinį NATO renginį – skambus šalių pareiškimas dėl Ukrainos

Ketvirtadienį parlamentinių Užsienio reikalų komitetų (URK) pirmininkai iš 19 NATO valstybių,...

Analitikai: siautėjusiam Kadyrovui – Putino įsakymas

Kasdieninėje ataskaitoje, kurią rengia Karo studijų institutas (ISW) Vašingtone, detaliau...

Nuo šiandien įsigalioja griežtesnė atsakomybė vairuotojams ir keleiviams: nusižengusių laukia baudos

Nuo ketvirtadienio alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje...

Roma Macijauskaitė

Sovietmečiu ant bangos buvęs gėrimas išgyvena renesansą – dr. Čapkauskienė vertina, ar jis padeda virškinti, mesti svorį ir sergant diabetu

Tarybų Sąjungos laikais kombučia mūsuose buvo ypatingai populiari. Tiesa, jos pavadinimą tuomet...

Šiauliuose 24-erių motina nužudė savo naujagimį: aiškėja tragedijos aplinkybės ir kas laukia moters (1)

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl šių metų pradžioje viename...

Justina Maciūnaitė

NT nuomos ekspertas sako atradęs 3 gudrybes, kaip daugiau uždirbti iš trumpalaikės būsto nuomos

Gyventojams ėmus taupyti pinigus, uždirbti iš NT nuomos gali būti sudėtingiau. Be to, uždarbį...

Karas Ukrainoje. Vėl smogta Kyjivui: tarp žuvusiųjų – vaikai

Naktį Rusijos pajėgos užpuolė Kyjivą ir regioną. Per išpuolį žuvo trys žmonės, du iš jų...