„Kėdainių rajone brandos egzaminus laikys 343 savivaldybės mokyklų abiturientai ir apie 70 Kėdainių profesinio rengimo centro abiturientų.

Kaip ir kasmet, jaučiamas jaudulys, noras sukurti geras sąlygas, sumažinti įtampą, kad abiturientai išlaikytų egzaminus kuo aukštesniais balais ir siektų savo tikslų“, – paklausta, kokiomis nuotaikomis egzaminų sesiją pasitinka Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyrius, „Rinkos aikštei“ komentavo jo vedėja Vilma Dobrovolskienė.

Praėjusiais metais abiturientų, laikiusių brandos egzaminus, skaičius buvo panašus – 402. Panašus išliko ir jaunuolių egzaminų pasirinkimas.

„Be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, abiturientai rinkosi: užsienio kalbos (anglų) valstybinį egzaminą – 278, matematikos – 198, istorijos – 112, geografijos – 90, biologijos – 89. Vis dar mažai kandidatų renkasi chemijos ir fizikos brandos egzaminus – 25 ir 38. Rusų kalbos egzaminą pasirinko 6 abiturientai. Tarp mokyklinių egzaminų populiariausias technologijų egzaminas, jį pasirinko 145 kandidatai“, – informaciją apie egzaminų pasirinkimus pateikė Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Lukšienė.

Tuo metu skyriaus vedėja užtikrino, jog pirmadienį prasidėsiančiai egzaminų sesijai pasiruošimas vyksta sklandžiai.

„Suformuoti vykdymo ir vertinimo centrai, vykdytojų bei vertintojų komandos. Žmonės yra patyrę, atsakingi, todėl, tikėtina, iššūkių nebus“, – vylėsi V. Dobrovolskienė ir egzaminams besiruošiantiems abiturientams palinkėjo „sėkmingai užbaigti pradėtus darbus, išnaudoti savo jaunystės, energijos potencialą siekiant užsibrėžto tikslo ir būti laimingais žmonėmis“.

Šiais metais pagrindinė abitūros egzaminų sesija prasideda birželio 5 d. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu ir baigiasi birželio 27 d. Muzikologijos egzamino II dalimi.