aA
Rasti nežinia kur esančius per 2,5 tūkst. vaikų galėtų padėti pašalpų mokėjimo pristabdymas jų tėvams, mano Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.
Vincė Vaidevutė Margevičienė
Vincė Vaidevutė Margevičienė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

"Įsivaizduoju, dalį iš tų 2000 vaikų rastume momentaliai, jeigu pristabdytume pašalpų mokėjimą. Patys ateitų ir pasirūpintų, kad vaikas rugsėjo 1-ąją būtų mokykloje", - trečiadienį per komisijos posėdį sakė V.V.Margevičienė.

Gintaras Songaila
Gintaras Songaila
© DELFI / Šarūnas Mažeika

"Pašalpas sugeba sumokėti, o surasti, kur vaikai nesugeba", - valdžios institucijų veikla stebėjosi komisijos narys Gintaras Songaila.
Naujausiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje nerandama 2667 vaikų iki 16 metų. Jie užregistruoti kaip gimę Lietuvoje, bet niekada nelankė mokyklos mūsų šalyje.

Švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjo Rolando Zuozos tvirtinimu, rudenį ir kitų metų pradžioje dingusių vaikų skaičių bus galima patikslinti, nes bus patobulintos informacinės duomenų bazės. Mat iki šiol duomenų bazės nebuvo susijusios, nesutampa ten pateikiami duomenys.

Policijos departamento atstovė Kristina Smirnova teigė, kad policija kasmet pagal savo kompetenciją ieško apie 1 tūkst. dingusių vaikų ir daugumą jų randa. Tačiau kol tėvai ar globėjai nesikreipia dėl dingusio vaiko, policija jokio tyrimo pradėti negali.

Kiti komisijos posėdyje dalyvavę pareigūnai svarstė, kad vaikai, kurių šiuo metu ieškoma, gali būti gimę užsienyje, tačiau užregistruoti kaip gimę Lietuvoje.

Algirdas Sysas
Algirdas Sysas
© DELFI / Tomas Vinickas

Komisijos narys Algirdas Sysas siūlė keisti įstatymus, kad policija galėtų pradėti ieškoti vaikų ir neturėdama tėvų ar globėjų kreipimosi.

"Jeigu nerandame metus ar pusmetį vaiko, kuris nelanko mokyklos, gal tai būtų akstinas pradėti normalią paiešką", - svarstė parlamentaras.

Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo komisija nutarė kreiptis į Vyriausybę dėl 2667 vaikų paieškos. Taip pat jos prašoma peržiūrėti teisės aktus ir jų pakeitimus Seimui pateikti jau rudens sesijos pradžioje rugsėjį.

Pernai Vyriausybėje buvo sudaryta darbo grupė dėl mokyklų nelankančių ir nežinia kur esančių vaikų paieškos. Darbo grupės ataskaitoje teigiama, kad 2011-2012 mokslo metais buvo 13 tūkst. 462 nesimokančių vaikų nuo 7 iki 16 metų. Tai tokie moksleiviai, apie kuriuos duomenys yra Gyventojų registre, bet jie nefigūruoja Mokinių registre.

Šis skaičius sumažėjo savivaldybėms, kitoms valstybės institucijoms patikslinus turimus duomenis.

Savivaldybėms patikrinus duomenis apie daugumą (84 proc.) nesimokančių vaikų, nustatyta, kad, pavyzdžiui, 64 proc. arba 8 tūkst. 593 nesimokantys 7-16 metų vaikai išvykę į užsienį ir nedeklaruotas jų gyvenamosios vietos pakeitimas, 85 nesimokė dėl neįgalumo.

Darbo grupė siūlė tobulinti gyvenamosios vietos deklaravimą reglamentuojančius teisės aktus, nustatyti, kaip Švietimo informacinių technologijų centras, kuriantis registrą apie nesimokančius ir mokyklos nelankančius vaikus, turi būti informuojamas apie užsienyje besimokančius diplomatų ir kitus ten mokytis išvykusius vaikus, kurie esą dabar gali patekti į nesimokančiųjų sąrašą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prabilo apie grėsmes laukiant dar daugiau emigrantų: nereikia meluoti žmonėms, kad tai saugu (298)

Į Lietuvą per pasienį su Baltarusija patenkantiems nelegalių migrantų skaičiams ir toliau...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Duobėtas šilko karaliaus Strolio kelias – disleksija, dresuotoja lituanistė ir žmonių lopymas

Šis pokalbis buvo toks neįprastas, buvo paliesta tiek daug temų, o pašnekovas – tokia...

Rimvydas Valatka. Dieveniškių kilpa Šimonytei

Jei Lietuvoje yra nors vienas žmogus, kuriam niekas šioje pavydu alsuojančoje šalyje, įskaitant...

Užkalnis: geriausi pusryčiai Vilniuje, mažiausiame restorane pasaulyje (3)

Nežinau, ar tai mažiausias viso aptarnavimo restoranas pasaulyje (šešios vietos – gal kur nors...

Iš klaidų greitai besimokantis Rapšys nepasidavė emocijoms, debiutantė Teterevkova plaukė lyg paskutinį kartą specialiai Delfi iš Tokijo (21)

„Po vakar tokios dienos, pagal tai, kaip plaukiau, buvo didelė apgalvojimų naktis, kaip kas turi...

Įspūdinga krepšinio sunkiasvorių akistata: JAV – Prancūzija (6)

Tokijo olimpinėse žaidynėse prie pabaigos artėja pirmoji olimpinio krepšinio turnyro diena. Ją...

Įspėja apie dar vieną sukčiavimo būdą: po melagingai skelbiama loterija slepiasi virusas (3)

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti neva prekybos centrų tinklo „Lidl“ pranešimai apie...

Agresyvus vėžys, kurį galima pastebėti pačiam: gydytojai pasakė, kam jis gresia ir patarė, į ką atkreipti dėmesį (5)

Liepa – sarkomos žinomumo mėnuo. Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad jei auglys gana didelis –...

Putinas per sekmadieninį paradą žodžių nerinko: grasino „mirtinais" smūgiais (200)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį per karo laivų paradą Sankt Peterburge...