aA
Socialinės apsaugos ir darbo ministru siūlomas Linas Kukuraitis - prieštaringai vertinamo gimdymo namuose šalininkas. Visi jo penki vaikai yra gimę namuose.
© DELFI / Audrius Solominas

„Rinkomės gimdyti namuose dėl to paties saugumo, apie kurį kalbama, nes saugumą suvokėme ne tik kaip fizinį, bet ir kaip dvasinį, – yra sakęs L.Kukuraitis. – Gaila, kad turime rinktis tarp fizinio ir dvasinio saugumo, džiaugiamės, kad turėjome draugų, kurie mums padėjo šiame procese.“

Trečiadienį paskirtajam premjerui įvardijus jo kandidatūrą, L.Kukuraitis BNS sakė, jog pasisakytų už gimdymo namuose įteisinimą, bet tai nebus jo svarbiausias tikslas Vyriausybėje.

„Su premjeru apie tai nesame kalbėję. Ar ši Vyriausybė imsis įteisinti, ar ne, aš negaliu pasakyti, nes dar nevyko vidinė diskusija. Šiuo atveju, kol esu tik kandidatas, galiu išreikšti tik asmeninę nuostatą, kad būtų svarbu reglamentuoti gimdymą namuose, bet siekti tiesioginės įtakos - ne tam ateinu dirbti“, - sakė kandidatas į ministrus.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šią savaitę baigė nagrinėti rezonansinę bylą, kurioje dvi moterys kaltinamos neteisėta pagalba nėščioms moterims gimdyti namuose. Jos yra padėjusios gimti ir L.Kukuraičio vaikams.

Dalis medikų bendruomenės gimdymą namuose vadina nesaugiu ir pabrėžia, kad gimdymus namuose priimančios pribuvėjos negali užtikrinti kūdikio ir gimdyvės saugumo esant kritinėms situacijoms.

„Carito“ vadovas ir dėstytojas

Pastaruosius dvylika metų L.Kukuraitis vadovauja Katalikų Bažnyčios institucijai - Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“, kuris rūpinasi benamiais, vienišomis motinomis, priklausomais asmenimis, gatvės jaunimu, vaikais.

Anot L.Kukuraičio, skurdo mažinimas būtų jo svarbiausias tikslas ir dirbant Vyriausybėje, o to būtų siekiama aktyviau bendradarbiaujant su savivaldybėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Jis taip pat pasisako už mokestines priemones didinti skurstančių šeimų pajamas.

L.Kukuraitis kol kas neatskleidžia savo pozicijos apie socialinį modelį ir Darbo kodeksą - pasak kandidato, tai bus derinama Vyriausybėje.

2015 metais L.Kukuraitis kartu su kitais nevyriausybininkais dirbo vyriausybinėje komisijoje, koordinavusioje užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvą ir integracijos įgyvendinimo klausimus. Jis yra kritikavęs valdžios sprendimą mažinti išmokas pabėgėliams.

L.Kukuraitis taip pat iki šiol dėsto Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete. Anot dekano Arūno Poviliūno, jis yra vienas iš studentų mėgstamiausių dėstytojų.

„Mes vykdome apklausas, jis yra vienas mėgstamiausių dėstytoju, dėsto socialinį darbą studentams. Nors dėsto nedaug, studentai mėgsta jo seminarus, kadangi jis yra kvalifikuotas, kaip asmenybė yra patrauklus, šiltas žmogus“, - kolegą charakterizavo jis.

A.Poviliūnas neabejoja, kad L.Kukuraitis yra pajėgus aktyviai spręsti socialines problemas, nes išmano neformaliąją šios srities pusę: bendruomenes, nevyriausybines organizacijas.

„Man atrodo, kad socialinės apsaugos laukas gerokai išsiplės“, - taip kolegą įvertino L.Kukuraitis.

Lietuvos katalikų bažnyčios vadovas Gintaras Grušas L.Kukuraitį pavadino „šeimos žmogumi, kurio gyvenimas rodo, kad suderinti atsakomybę šeimai ir atsakomybę visuomenei yra įmanoma.“

„L.Kukuraitis – sąžiningas, atsakingas savo srities profesionalas, kuriam iš tiesų rūpi padėti labiausiai kenčiantiems visuomenės nariams. Jo patirtis Vilniaus arkivyskupijos „Carite“ rodo, kad jis moka suburti bendram darbui nevyriausybinio sektoriaus, valdžios atstovus ir paprastus žmones – savanorius iš visuomenės“, - BNS teigė Vilniaus arkivyskupas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Pro serbų palengvėjimo atodūsius – lietuvių abejonės dėl „nelegalaus“ varžovų įvarčio (2)

Metų laikai keičiasi, o Lietuvos rinktinės taškų aruodas išlieka toks pat tuščias lyg...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (287)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Dėl storo debesų sluoksnio šiluma mažės (4)

Artimiausią parą Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Naktis numatoma nepastoviai...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (6)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (90)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti (3)

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...

Priežastys, dėl kurių sutuoktinį gali nustoti dominti seksas (27)

Romantiški įsimylėjėliai ir ką tik susituokę žmonės varsto vieni kitus aistringais...

Etatinio savo skriaudiko nesulaikę lietuviai liko be taškų ir paskutinėse namų rungtynėse (109)

Europos čempionato atrankoje B grupėje Lietuvos futbolo rinktinė pirmadienį vakare namuose...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (22)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...