aA
Seimui diskutuojant dėl algų savivaldos politikams, siūloma didesnį atlyginimą nustatyti frakcijų seniūnams.
Siūloma numatyti didesnį atlyginimą savivaldybių tarybų frakcijų seniūnams
© ELTA / Marius Morkevičius

Tokį pasiūlymą Seime svarstomoms Vietos savivaldos įstatymo pataisoms įregistravo Seimo narys konservatorius Andrius Kupčinskas.

„Frakcijų seniūnai gali vadovauti didelėms, savivaldybių tarybose susiformavusioms frakcijoms. Tai prideda papildomo administracinio ir organizacinio darbo, kuris turėtų būti apmokamas daugiau, siekiant sukurti pagrindus tinkamam ir atsakingam frakcijos seniūno pareigų atlikimui savivaldybės taryboje“,- sako pasiūlymo autorius A. Kupčinskas.

Jo nuomone, frakcijos seniūno darbo krūvis gali būti prilyginamas nuolatinių savivaldybių komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojų krūviui.

Jeigu Seimas pritartų parlamentaro pasiūlymui, savivaldybės tarybos frakcijų seniūnų, kaip ir komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojų, atlyginimas būtų 10 proc. didesnis nei papildomų pareigų neinančių savivaldos politikų atlygis.

Birželio 8 d. Seimas ketina svarstyti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti fiksuotas tarybos narių algas, siekiančias 20 proc. savivaldybės mero algos. Kaip numatoma projekte, kiek daugiau uždirbtų tarybos opozicijos lyderis bei savivaldybių komitetų ir komisijų pirmininkai, jų pavaduotojai.

Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kartu su kolegomis iš įvairių frakcijų siūlo įstatyme palikti galimybę savivaldybių taryboms nusistatyti vietos politikams mažesnes algas negu numato šiuo metu Seime svarstomas įstatymo projektas.

Kaip Eltai sakė J. Razma, konkretų algų dydį nusistatytų pačios savivaldybių tarybos, bet jis negalėtų viršyti 20 proc. mero atlyginimo.

Kaip ELTA jau skelbė, parlamentaro įregistruotas pasiūlymas Vietos savivaldos įstatymo pataisoms numato, kad spręsdama dėl atlyginimo dydžio tarybos nariams savivaldybės taryba turėtų atsižvelgti „į tos teritorijos gyventojų gaunamą vidutinį darbo užmokestį, savivaldybės finansines galimybes, įprastai per mėnesį vykstančių posėdžių savivaldybėje skaičių ir kitas reikšmingas aplinkybes“.

„Manome, kad projektu numatyta išmoka galėtų būti skirtinga, kai kuriose savivaldybėse gerokai mažesnė nei numatyta įstatymo projekte.

Todėl siūlome savivaldybės tarybai, atsižvelgiant į tos teritorijos gyventojų gaunamą vidutinį darbo užmokestį, pačios savivaldybės finansines galimybes ir kitas reikšmingas aplinkybes, pačiai nustatyti konkretų savivaldybės tarybos nario atlyginimo dydį, neviršijantį 20 procentų tos savivaldybės, kurios tarybos narys jis yra, mero darbo užmokesčio“,- sako Seimo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Jo skaičiavimais, įsigaliojus šių metų gegužės 25 d. Seimo priimtam naujam teisiniam reguliavimui, mažiausias savivaldybės tarybos nario atlyginimas, atskaičius mokesčius, sudarytų apie 600 eurų, o didžiausias – apie 800 eurų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Požėla apie mirtimi pasibaigusį vakarėlį Marijampolėje: kasdien gauname naujos informacijos (19)

Šios savaitės pradžioje buvo pranešta, kad savaitgalį Marijampolėje susibūrę paaugliai...

Parengė Laurynas Butkauskas

Lietuviai Pirėjo katile: kaip Karnišovas stojo prieš Jordaną, Kazlauskas „tirpdė“ Sofoklį, pylėsi negandos, o titulus rinko tik vienas

Suskaičiuoti po Pirėjo „ Olympiakos “ vėliava stovėjusius lietuvius jau nepakanka nė dviejų...

Ukraina išdėstė sąjungininkams, ką aptiko rusų naudojamuose dronuose (1)

Iranietiški dronai kamikadzės, kuriais Rusija reguliariai atakuoja Ukrainą , turi daug...

Karas Ukrainoje. Ukrainiečiams – pagyros iš karo ekspertų: kontrpuolime pasiekta svarbi pažanga  į Ukrainą grįžo „Wagner“ samdiniai

Naktį į trečiadienį, rugsėjo 27 d., Maskvos srityje, netoli karinio aerodromo, kilo didžiulis...

Dovilė Jablonskaitė

Vyrų vilioklės Viktorijos išsirinktas danas žiedą užmovė po dvejų metų, bet iki altoriaus taip ir nenuvedė: jo poelgis buvo aukščiausio lygio kiaulystė (1)

„Tinderyje“ užsimezgęs Viktorijos romantinių santykių triptikas su ispanu, vokiečiu ir danu...

1,7 kilometrų gylyje vandenyne mokslininkai aptiko itin retą gelmių padarą

JAV Vandenynų tyrimų fondo specialistai, stebėdami į Ramiojo vandenyno gelmes panardinto aparato...

50-metį perkopusi lietuvių pora pas Vokietijoje gyvenančią dukrą numynė dviračiais ir įveikė net 1150 km

Vasarą Daiva Visockienė kartu su vyru nutarė savo Vokietijoje gyvenančią dukrą aplankyti kiek...

Geriausios pasaulio manikiūrininkės titulą iškovojusi kaunietė – apie šviežiausias tendencijas ir lietuvių mėgstamą manikiūrą

Kaunietė Aida Martyniukienė yra geriausia manikiūrininkė pasaulyje. Šį titulą talentinga...