aA
Siūloma atsisakyti įstatymo nuostatų, kuriomis nuo 2021 m. sausio 1 d. sumažinamas Seimo nariams padedančių darbuotojų darbo krūvis. Seimo narys Robertas Šarknickas, įregistravęs Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, siūlo palikti galimą Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo maksimalią 60 valandų darbo savaitę.
Siūloma nemažinti Seimo narių padėjėjų darbo krūvio
© DELFI / Domantas Pipas

2021 m. įsigalios naujos įstatymo nuostatos, kuriomis Seimo narių patarėjams ir padėjėjams nustatoma ne daugiau nei 40-ties valandų darbo savaitė.

R. Šarknicko nuomone, tokie įstatymo pakeitimai ne tik riboja Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų teisę užsidirbti, bet ir yra diskriminacinio pobūdžio.

„Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas yra tiesiogiai pavaldus Seimo nariui, todėl įteisinus maksimalų 60 valandų per savaitę darbo krūvį, Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas galėtų teisėtai kartu su Seimo nariu dirbti daugiau nei po 8 valandas per dieną (bet ne ilgiau nei 12 valandų)“, – sako R. Šarknickas.

Pagal Darbo kodeksą, darbo laikas per darbo dieną (pamainą) negali būti ilgesnis kaip dvylika valandų, neįskaitant pietų pertraukos, ir šešiasdešimt valandų per kiekvieną septynių dienų laikotarpį.

„Iki šiol identiškos sąlygos saistė ir Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo darbą, tačiau nuo 2021 m. sausio 1 d. Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas vien tik dėl savo turimo statuso galės dirbti ne ilgiau kaip 8 valandas per dieną ir 40 valandų per savaitę. Tokie pokyčiai yra išimtinai diskriminacinio pobūdžio, ribojantys asmens teisę į darbą ir darbo užmokestį, garantuojamą Konstitucijos nuostatomis“,– sako R. Šarknickas.

Jis taip pat kalba ir apie Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo, kaip Seimo nariui tiesiogiai atskaitingo ir pavaldaus asmens, darbo specifiką.

„Ypač Seimo sesijų metu, Seimo nario darbas ir plenariniai posėdžiai dažnai vyksta ilgiau nei 8 valandas per dieną, t. y. iki 17 val. vakaro. Tuo metu Seimo nariams yra reikalinga ir jo patarėjų bei padėjėjų pagalba. Ne Seimo sesijų metu, kai vyksta paruošiamieji darbai sesijai, darbas taip pat vyksta nereguliariai: Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai nuolat vykdo Seimo narių jiems pavestas funkcijas, dalyvauja su jais susitikimuose, taip pat susitikimuose su rinkėjais, kurie vyksta ir po 17 val. vakaro“,– sako parlamentaras „valstietis“ R. Šarknickas.

Jo teigimu, pagal nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiančią tvarką Seimo nario politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo darbas po 17 val., nors ir dažnai būtinas, tačiau bus teisiškai neteisėtas.

„Pagal įstatymą, Seimo nario padėjėjai, patarėjai negalės dirbti ilgiau nei po aštuonias valandas per dieną arba kitaip – po 17 val., o Seimo nariai neteks tiesioginių savo pagalbininkų tiek posėdžių metu, tiek įvairių susitikimų metu“,– sako įstatymo pataisą parengęs R. Šarknickas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.0000

Top naujienos

Oficialu: Klaipėdoje nuo COVID-19 pasveiko šeši pacientai papildyta 20:44 val.  (327)

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas socialiniame tinkle Facebook pasidalino džiugia...

Koronavirusu susirgusi Seimo darbuotoja atsisako pateikti savo kontaktus ir maršrutus papildyta Gaižausko komentaru (1285)

Karantino sąlygomis gyvenančioje Lietuvoje – precedento neturintis skandalas. Nors įstatymas...

Pirmadienį šalyje nustatyti dar 7 užsikrėtimo atvejai iš viso šalyje užfiksuotas 491 atvejis (190)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti...

Traukiantis šilumai sulauksime sniego ir plikledžio (6)

Antradienio naktį Lietuvos padangėje praplauks nedidelis debesų sūkurys. Vietomis, daugiausia...

Vyrui diagnozavo COVID-19, bet pakartotinai netiria: už kelių dienų į darbą, bet virusą dar gali nešioti (120)

40-metis Andrius (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – aut. past.) iš Austrijos, į kurią buvo...

Generalinis komisaras: nubausti už saviizoliacijos pažeidimus patys dar negalime (120)

Šalyje prasidėjus trečiajai karantino savaitei, Lietuvos policija vis dar neturi įstatyminio...

Baltarusiai valdžios sprendimų dėl koronaviruso nelaukia – patys imasi veiksmų (69)

Medikai iš viso pasaulio, įskaitant ir sveikatos priežiūros profesionalus iš Baltarusijos, dėl...

Profesorius papasakojo, kokios apsaugos nuo virusų priemonės yra efektyviausios (79)

COVID-19 pandemijos akivaizdoje susiduriame su asmens apsauginių priemonių trūkumu. Jų...

Italijoje auga nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius, bet užsikrečia vis mažiau pasaulyje jau mirė daugiau nei 35 tūkst. žmonių (97)

Italijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 812 žmonių, o...

Malinauskas: buvau asmeniškai Verygos patikintas, kad reagentų nepritrūks (243)

Buvęs premjero patarėjas bei Visuomenės informavimo grupės vadovas dėl koronaviruso Skirmantas...

|Maža didelių žinių kaina