aA
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo neskirti nedarbo išmokos arba piniginės socialinės paramos ir jų mokėjimą nutraukti, jeigu į šias išmokas pretenduojantis arba jas gaunantis asmuo yra neblaivus, o toks faktas užfiksuotas kompetentingų institucijų.
© AFP/Scanpix

Tuo tikslu jis užregistravo Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymų pakeitimų projektus.

Šiais projektais, pirmiausia, siekiama griežtinti nedarbo išmokos ir piniginės socialinės paramos suteikimo sąlygas gyventojams, kad tokia valstybės parama pasiektų išimtinai tik tuos asmenis, kuriems tokia parama iš tiesų reikalinga ir asmenys geba išnaudoti ją tikslingai ir tinkamai.

„Įstatymų projektų parengimą paskatino siekis motyvuoti asmenis atsisakyti ydingo (asocialaus) gyvenimo būdo, žalingų gyvenimo įpročių, kurie neretai ir tampa nedarbo, nuskurdimo, prastos gyvenimo kokybės priežastimis, trukdo tokiems asmenims, integruojantis į darbo rinką, susikurti sau ir savo artimiesiems geresnę ir labiau visavertę gyvenimo aplinką“, – sako parlamentaras.

Taip pat siekiama mažinti nedarbo lygį Lietuvoje ir skatinti gyventojų užimtumą. „Be abejo, priėmus siūlomą projektą pavyktų sutaupyti ir dalį valstybės lėšų, skirtų nedarbo išmokoms mokėti, bei užkirsti kelią asmenų, kurie nėra suinteresuoti integruotis į darbo rinką ar įgyti darbo įgūdžių, piktnaudžiavimui“, – sako Seimo narys R. Žemaitaitis.

Jis siūlo papildyti Nedarbo socialinio draudimo įstatymą nuostatomis, kurios suteiktų įgaliojimą nedarbo išmokas skiriančioms institucijoms šios išmokos neskirti arba mokėjimą nutraukti, jeigu yra gauta informacijos, kad į nedarbo išmoką pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo propaguoja asocialų gyvenimo būdą ir girtuokliauja, ir toks faktas yra užfiksuojamas kompetentingų institucijų.

Parlamentaro teigimu, Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projekto parengimą paskatino siekis taip pat motyvuoti asmenis keisti savo gyvenimo būdą. Nepasiturintys gyventojai turi galimybę pasinaudoti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme numatytomis lengvatomis ir kompensacijomis.

„Tokia valstybės teikiama parama besinaudojantys asmenys neretai stokoja motyvacijos ieškotis darbo ir gerinti savo gyvenimo sąlygas, nes valstybė juos jau ir taip remia. Asmenys nėra suinteresuoti susikurti sau ir savo artimiesiems geresnės gyvenimo aplinkos. Minėtos valstybės paramos tam tikrai asmenų grupei yra pakankamai tam, kad patenkintų minimalius poreikius, t. y. įsigytų ir vartotų pigius alkoholinius gėrimus. Dėl to asmenys nebeturi motyvacijos keisti savo gyvenimo ir dar labiau klimpsta į asocialų gyvenimo būdą. Dėl minėtų priežasčių neretai šeimose kyla ir buitiniai konfliktai, dėl kurių kenčia šeimose augantys nepilnamečiai vaikai“, – sako R. Žemaitaitis.

Jis pažymi, kad piniginė socialinė parama ir kompensacijos turėtų būti skiriamos tik tiems asmenims, kuriems tokia valstybės parama iš tikrųjų būtina ir asmenys geba ją išnaudoti tikslingai. Atsižvelgiant į tai, jis siūlo papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą nuostata, kuri suteiktų įgaliojimą piniginę socialinę paramą ar kompensaciją skiriančioms institucijos šių lengvatų neskirti arba jų mokėjimą nutraukti, kai į jas pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo gyvena asocialiai, t. y. girtuokliauja, ir toks faktas yra užfiksuojamas kompetentingų institucijų.

Seimo nario teigimu, dėl siūlomų įstatymo projektų Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turėtų priimti įgyvendinamuosius teisės aktus, kuriuose būtų numatyta sistema, kaip policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su socialiniais darbuotojais, fiksuotų tokius asmenų pažeidimus, ir vėliau informacija pasiektų nedarbo išmokas ir piniginę socialinę paramą skiriančias institucijas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Siauruko tragedija: direktorius skolas atidavinėja iš savo lėšų, žmonės Kalėdas pasitiks be algų (170)

Kalėdoms daugybę kelionių ir ekskursijų suplanavę Aukštaitijos siaurojo geležinkelio...

Kišenė, kuri gali būti atverta skurstantiems, tačiau savivaldybės ją akylai saugo (42)

Skurdo riziką Lietuvoje patiria kas penktas gyventojas. Su skurdo rizika susiduria beveik pusė...

Jautri gydytojos išpažintis: turėjau pažadinti jį iš komos ir pažiūrėti, kokio dydžio insultą jam padariau (285)

Gydytoja Lina Griauslytė prieš kurį laiką kalbėjusi Seime surengtoje konferencijoje papasakojo...

Keisis verslo liudijimų tvarka: pokyčiai paveiks tūkstančius Lietuvoje

Nuo kitų metų keičiasi verslo liudijimų tvarka: pagal juos nebebus galima teikti kai kurių...

Andrius Užkalnis

Kaip ištverti gyvenimą. 12 dalis. Kaip taisyklingai svajoti (1)

Aš esu Andrius Užkalnis , ir čia, DELFI Plius , rašau jums apie tai, kaip elgtis, kad gyvenimas...

Žolininkė atskleidė, kaip sustiprinti arbatos poveikį: reikia ne gerti, o gurkšnoti

Šeštadienį ALFAS LIVE laidoje kvepės arbata. Ją – kvapnią ir nepaprastai gražią (!) – virs...

Seime – siūlymas visiškai neapmokestinti vienintelio žmogaus nekilnojamojo turto (16)

Nekilnojamąjį turtą , kai jis yra pirmas ir vienintelis gyventojo ar jo šeimos turtas, siūloma...

Apsilaižysite pirštus: kitokie makaronai su krevetėmis

Sveiko maisto gamybos studijos „Good Food Studio“ įkūrėja Aistė Švetkauskė siūlo...

15 patarimų, kaip greitai ir saugiai numesti svorio: jais vadovautis galima nedelsiant (24)

„Atsikratyk 2,5 kg per savaitę!“ Šį šūkį galima pamatyti visur. Žinoma, įmanoma per...

Pasakiškas Dubajaus milijardieriaus sūnaus gyvenimas: nuo specialiai jam pagamintų superautomobilių iki 500 egzotinių gyvūnų namuose (113)

Jis draugauja su Rihanna, Nicki Minaj, Shahrukhu Khanu ir Khloe Kardashian. O Jungtinių Arabų...