aA
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis siūlo neskirti nedarbo išmokos arba piniginės socialinės paramos ir jų mokėjimą nutraukti, jeigu į šias išmokas pretenduojantis arba jas gaunantis asmuo yra neblaivus, o toks faktas užfiksuotas kompetentingų institucijų.
Siūlo neblaiviems nemokėti nedarbo išmokų ir pašalpų
© AFP/Scanpix

Tuo tikslu jis užregistravo Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymų pakeitimų projektus.

Šiais projektais, pirmiausia, siekiama griežtinti nedarbo išmokos ir piniginės socialinės paramos suteikimo sąlygas gyventojams, kad tokia valstybės parama pasiektų išimtinai tik tuos asmenis, kuriems tokia parama iš tiesų reikalinga ir asmenys geba išnaudoti ją tikslingai ir tinkamai.

„Įstatymų projektų parengimą paskatino siekis motyvuoti asmenis atsisakyti ydingo (asocialaus) gyvenimo būdo, žalingų gyvenimo įpročių, kurie neretai ir tampa nedarbo, nuskurdimo, prastos gyvenimo kokybės priežastimis, trukdo tokiems asmenims, integruojantis į darbo rinką, susikurti sau ir savo artimiesiems geresnę ir labiau visavertę gyvenimo aplinką“, – sako parlamentaras.

Taip pat siekiama mažinti nedarbo lygį Lietuvoje ir skatinti gyventojų užimtumą. „Be abejo, priėmus siūlomą projektą pavyktų sutaupyti ir dalį valstybės lėšų, skirtų nedarbo išmokoms mokėti, bei užkirsti kelią asmenų, kurie nėra suinteresuoti integruotis į darbo rinką ar įgyti darbo įgūdžių, piktnaudžiavimui“, – sako Seimo narys R. Žemaitaitis.

Jis siūlo papildyti Nedarbo socialinio draudimo įstatymą nuostatomis, kurios suteiktų įgaliojimą nedarbo išmokas skiriančioms institucijoms šios išmokos neskirti arba mokėjimą nutraukti, jeigu yra gauta informacijos, kad į nedarbo išmoką pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo propaguoja asocialų gyvenimo būdą ir girtuokliauja, ir toks faktas yra užfiksuojamas kompetentingų institucijų.

Parlamentaro teigimu, Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projekto parengimą paskatino siekis taip pat motyvuoti asmenis keisti savo gyvenimo būdą. Nepasiturintys gyventojai turi galimybę pasinaudoti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme numatytomis lengvatomis ir kompensacijomis.

„Tokia valstybės teikiama parama besinaudojantys asmenys neretai stokoja motyvacijos ieškotis darbo ir gerinti savo gyvenimo sąlygas, nes valstybė juos jau ir taip remia. Asmenys nėra suinteresuoti susikurti sau ir savo artimiesiems geresnės gyvenimo aplinkos. Minėtos valstybės paramos tam tikrai asmenų grupei yra pakankamai tam, kad patenkintų minimalius poreikius, t. y. įsigytų ir vartotų pigius alkoholinius gėrimus. Dėl to asmenys nebeturi motyvacijos keisti savo gyvenimo ir dar labiau klimpsta į asocialų gyvenimo būdą. Dėl minėtų priežasčių neretai šeimose kyla ir buitiniai konfliktai, dėl kurių kenčia šeimose augantys nepilnamečiai vaikai“, – sako R. Žemaitaitis.

Jis pažymi, kad piniginė socialinė parama ir kompensacijos turėtų būti skiriamos tik tiems asmenims, kuriems tokia valstybės parama iš tikrųjų būtina ir asmenys geba ją išnaudoti tikslingai. Atsižvelgiant į tai, jis siūlo papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą nuostata, kuri suteiktų įgaliojimą piniginę socialinę paramą ar kompensaciją skiriančioms institucijos šių lengvatų neskirti arba jų mokėjimą nutraukti, kai į jas pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo gyvena asocialiai, t. y. girtuokliauja, ir toks faktas yra užfiksuojamas kompetentingų institucijų.

Seimo nario teigimu, dėl siūlomų įstatymo projektų Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turėtų priimti įgyvendinamuosius teisės aktus, kuriuose būtų numatyta sistema, kaip policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su socialiniais darbuotojais, fiksuotų tokius asmenų pažeidimus, ir vėliau informacija pasiektų nedarbo išmokas ir piniginę socialinę paramą skiriančias institucijas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje įvertino Rusijos akibrokštą NATO: tai gali būti tik viena plano dalis (133)

Rusijai įsižeidus dėl jos diplomatų išsiuntimo iš Briuselio ir paskelbus apie diplomatinės...

Policija apie kruviną išpuolį Norvegijoje: aukos nužudytos ne lanku ir strėlėmis papildyta (60)

Išpuolio Norvegijoje aukas pražudė ne lankas ir ne strėlės, skelbia policijos atstovai.

Apsiginklavę migrantai bandė sprukti iš Lietuvos, bet kelionę baigė griovyje bėglių automobilyje rasta ir narkotikų (12)

Spalio 15 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dviejų nepilnamečių asmenų – nelegalių...

Bilotaitė: mes turime daug didesnį iššūkį, nei tiesiog neteisėta migracija (56)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad, į Lietuvą patekus per 4...

Skvernelis apie esminį lūžį tarp jo ir Karbauskio: valstiečiai pasirinko kitą rinkėją (124)

Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ steigiantys pirmadienį pranešė Lietuvos valstiečių ir...

Dukros pageidavimą išpildžiusiai olimpinei vicečempionei naujo automobilio reikės palaukti (2)

Pirmadienį iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ( LTOK ) būstinėje vykusių Tokijo olimpinių...

Silvija Marc | D+

Keliautojų tipai: tokių niekas nemėgsta – pasitikrinkite, gal atpažinsite save?

Drauge su grįžtančiomis kelionėmis grįžta ir įprasti kelionių galvosūkiai ir rūpesčiai –...

„Delfi Tv“ eteryje – nauja laida „Ateities karta“ (2)

Besaikis gamtos resursų naudojimas, augantis vartotojiškumas ir sparčiai šylantis klimatas varo...

Pradėtas tyrimas dėl Astrauskaitės raginimų organizuoti perversmą ir nuversti valdžią (231)

Dėl Astros Genovaitės Astrauskaitės per mitingą šeštadienį išsakytų raginimų pažeisti...