aA
Lietuvos vyskupai palaimino naują internetinę pažinčių svetainę kitoLink.lt, per kurią poros bus galima ieškoti ne tik Lietuvoje.
© Shutterstock nuotr.

„Santykių tema internete yra daug nerimtų ir netgi negatyvių dalykų. Yra žmonių, kurie pasislėpdami už anonimiškumo internete naudoja jį blogiems ketinimams, tačiau mes suteiksime tinkamą platformą ieškantiems rimtų santykių. Tai užtikrinsime dalyvio mokesčiu bei kasdiene svetainės priežiūra“, – garantuoja svetainės kūrėjai.

Katalikiškos pažinčių svetainės nariais galės tapti tik pilnamečiai katalikai arba pasiruošusieji jais tapti, besivadovaujantys Bažnyčios mokymu ir galintys priimti Santuokos sakramentą.

„Kartais mūsų klausia, ar galės registruotis žmogus, kurio santuoka dar neanuliuota, bet procesas pradėtas. Tokiu atveju apie tai reikia atvirai pranešti savo profilyje“, – pabrėžė pažinčių svetainės administratoriai.

Kiek kainuos?

Nario mokestį pažinčių svetainės kūrėjai susiejo su narystės trukme. Ketvirtis (3 mėnesiai) kainuos 15 eurų, visi metai - 30 eurų
Automatiškai narystė nebus pratęsiama.

Pasibaigus narystei, nario profilį žadama saugoti vienerius metus, per šį laikotarpį narystę bus galima vėl atnaujinti.

Per skelbimą susipažino netgi popiežiaus tėvai

Mintis sukurti bendravimo erdvę internete, kur galėtų susipažinti vieniši katalikai, kilo prieš dešimt metų, Austrijoje. Taip gimė katalikiška pažinčių svetainė KathTreff.org, veikianti vokiškai kalbančiame regione – Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje – ir dabar turinti jau daugiau kaip 8 tūkst. registruotų narių.

Prieš porą metų iniciatyva ėmė plisti kitose Europos šalyse ir pagaliau pasiekė Lietuvą. KitoLink.lt startavo kovo 19 d. Bažnyčiai minint Jėzaus ir švč. Marijos globėją šv. Juozapą. Per pirmąją dieną svetainėje užsiregistravo beveik 700 žmonių.

Siūlo išsigelbėjimą vienišiems: kur ir už kiek susirasti padorų sutuoktinį
© Shutterstock nuotr.

Įdomu tai, jog netgi popiežiaus emerito Benedikto XVI tėvai susipažino per skelbimą laikraštyje, kuris buvo tarsi poros ieškančių vienužių tinklapio pirmtakas. 1920 m. liepos 11 d. ponas Josephas Ratzingeris vyresnysis Altetingo moterų dienraštyje įdėjo tokį skelbimą: „Vidutinis tarnautojas, nevedęs, katalikas, 43 metų, norėtų susižadėti su gera katalike mergina, nepriekaištingos praeities, kuri mokėtų virti, taip pat siūti, pageidautinas kraitis, bet tai ne sąlyga.“ Tų pačių metų lapkričio 9 d. Josephas vedė Mariją.

Tikisi laimingų santuokų pagausėjimo

Kaip pažymi svetainės KathTreff.org įkūrėja teisininkė, teologė dr. Gudrun Kugler, Vokietijoje kas antras vienužis yra kurios nors pažinčių svetainės narys, trečdalį laiko jie praleidžia internete.

Lietuva šiuo požiūriu pasirodė tinkama šalis iniciatyvos plėtrai. Pasak dvasininkų, „plika akimi“ galima matyti, kiek daug mūsų bažnyčiose vienišų pakankamai jauno amžiaus žmonių.

Lietuvoje save katalikais vadina daugiau nei trys ketvirtadaliai gyventojų. Praktikuojančiųjų skaičius gerokai mažesnis, tačiau šeimos vertybės, kuriomis šie žmonės siekia vadovautis, iš esmės tos pačios.

Katalikiška pažinčių svetainė Lietuvoje įkurta kelių šeimų iniciatyva. Kito.Link.lt – Austrijoje veikiančios organizacijos KathTreff.org franšizės partneris.

Rūpinsis 5 vaikus auginanti kauniečių Salinių pora

Svetainės administravimu rūpinasi Jurgita ir Vytautas Saliniai – penkis vaikus auginanti katalikų ateitininkų šeima: „Tai, kad gyvendami šeimoje mes kartu dalijamės ir tikėjimu, mums teikia daug džiaugsmo, stiprina mūsų ryšį. Patys būdami laimingi šeimoje norime, kad tokį džiaugsmą patirtų kuo daugiau žmonių“, – sako svetainės administratoriai. Kauniečiai įsitikinę, kad jiems pavyks pagausinti laimingų santuokų skaičių Lietuvoje.

Katalikiškos pažinčių svetainės kūrėjai tikisi, jog kitoLink.lt taps patikima, patrauklia ir modernia bendravimo erdve, padės vienužiams susipažinti ir bendrauti, nesvarbu, kur jie gyvena – Lietuvos miestuose, miesteliuose ar kitose šalyse.

Tapus registruotu svetainės nariu bus galima matyti kitų dalyvių profilius, atlikti paiešką pagal pasirinktus kriterijus, savo nuožiūra užmegzti kontaktą, diskutuoti forume, sužinoti apie vykstančius renginius bei patiems apie juos paskelbti.

Pasak svetainės kūrėjų, registracijos anketoje privalomi nurodyti duomenys leis atsijoti žmones, kurie turi nerimtų ketinimų ar negali kurti katalikiškos šeimos, nes., pvz., jau tuokęsi Bažnyčioje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (106)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (28)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (22)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (12)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (67)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...

Situacija Alytuje – pavojingesnė, nei viešai kalbama: padangų degimas yra vienas iš nuodingiausių (208)

Kancerogeninės medžiagos, kaip benzenas ar benzpirenai, gali turėti ilgalaikį efektą, todėl...

„Revolut“ pradėjo klientų sąskaitų perkėlimą: pasislėpti nuo VMI ir antstolių – nebeįmanoma (192)

Panašu, kad lietuviams, kurie naudojasi bankines paslaugas teikiančia įmone „ Revolut “ ir taip...

Dėl gaisro Alytuje Valdemaras Chomičius su šeima persikėlė į kitą miestą: kad tai rimta, pajutome savo kūnu (68)

Praėjusią savaitę vienoje Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras tapo rimta problema....