„Ministrė susitiks su sportininkais aptarti aukšto meistriškumo atletų rengimo sistemos pokyčių, išklausyti sportininkų pastabų ir pasiūlymų“, – BNS sakė ministrės atstovas spaudai Dainoras Lukas.

Jo teigimu, susitikime dalyvaus olimpiečiai: penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, buriuotoja Viktorija Andrulytė, irkluotojai Milda Valčiukaitė, Mindaugas Griškonis, imtynininkas Mantas Knystautas.

Taip pat olimpiadoje nedalyvavęs pasaulio čempionas irkluotojas Henrikas Žustautas.

Premjerė Ingrida Šimonytė šią savaitę teigė, kad Lietuvos rezultatai Tokijo olimpiadoje nėra vienų metų pasekmė, todėl reikės spręsti sporto finansavimo ir praktinio sportininkų rengimo klausimus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė, dėkodama olimpiečiams, anksčiau sakė, kad šiuo metu sportas yra duobėje, todėl reikia kuo greičiau sutarti dėl sportininkų rengimo sistemos.

Ministrė taip pat teigė, kad reikia dar kartą įvertinti strateginių sporto šakų sąrašą, su jomis būtų susieta ir sporto infrastruktūra. Anot J. Šiugždinienės, Lietuvoje trūksta tarptautinio lygio sporto bazių.

Lietuva šiemet vykusiose 2020-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse laimėjo vieną medalį – L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabrą.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)