aA
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad dėl nuolat besikeičiančios pandemijos situacijos privalomų kaukių dėvėjimas pradinių klasių mokiniams yra viena iš būtinų saugumo priemonių. Anot jos, būtina daryti viską, kad nereikėtų grįžti į nuotolinį mokymąsi.
Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė
© DELFI / Domantas Pipas

„Dabar atsirado dar viena atmaina, kuri gali būti pavojinga, todėl, norint apsaugoti tiek mokinius, tiek mokytojus, tiek tėvelius, taip pat užtikrinti, kad mes galėtume mokytis mokykloje, klasėse, mums reikia imtis visų saugumo priemonių“, – trečiadienį Vyriausybėje kalbėjo ministrė.

„Vaikai turi mokytis mokyklose, ir dėl to turime padaryti viską, jeigu tam reikia kaukių, kaip sako epidemiologai, kad tai apsaugos priemonė, tai tikrai mums reikia kaukių (...). Didesnė bėda būtų, jeigu reikėtų mokytis nuotoliu, o to mes negalime leisti“, – pridūrė ministrė.

Anot J. Šiugždinienės, pirmiausia kaukėmis turėtų aprūpinti tėvai, tačiau, jeigu bus poreikis, kaukes suteiks švietimo įstaigos.

„Pirmiausia, žinoma, tėvai pasirūpina kaukėmis, tačiau, jeigu dėvima kaukė yra neteisinga, arba yra ne medicininė, arba tėvai negali pasirūpinti dėl įvairių priežasčių, tuomet turėtų mokykla su savivaldybe pasirūpinti kauke, o Finansų ministerija, kaip ir visais kitais atvejais, kompensuos išlaidas“, – teigė J. Šiugždinienė.

ELTA primena, kad trečiadienį Lietuvoje įsigalioja Vyriausybės priimtas sprendimas pradinių klasių mokiniams mokyklose dėvėti medicinines kaukes.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
1.7500

Top naujienos

Greta Klimkaitė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Po Kachovkos katastrofos įspėja dėl Kremliaus gąsdinimų: nurodė, koks dabartinis Rusijos taikinys ir tikslas (2)

Nors nei JAV, nei didžiųjų Europos valstybių lyderiai kol kas aiškiai neįvardijo, kad kaltė už...

Vairuotojai šią vasarą gali lengviau atsikvėpti: degalų kainos į buvusią ribą negrįš

Degalų kainos Lietuvoje ilgainiui patirs nemenką spaudimą dėl augančių akcizų ir kitų...

Negalėdami atostogauti Europoje, rusai plūsta į lietuvių pamėgtą Viduržemio jūros kurortą: tiek daug jų niekada anksčiau nematė

Su jumis sveikinuosi iš Kemero kurorto Antalijos regione. Tai yra nedidukas, lietuvių mėgstamas,...

Dramos pabaiga: konservatoriai apsisprendė dėl Vyriausybės darbo papildyta (56)

Penktadienio pavakarę nuotoliniu būdu posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...

Savaitgaliui – ne tik geros sinoptikų žinios: skelbia ir apie ne itin malonų reiškinį

Šeštadienio dieną Lietuvos orus lems virš Šiaurės Europos sustiprėjęs anticiklonas.

„Nepatogūs klausimai“

Nepatogūs klausimai su Rolandu Mackevičiumi. Svečiuose – Artur Lebedenko Swan (1)

Atsakymai į klausimus, kuriuos ne visi išdrįsta užduoti, skamba laidoje „Nepatogūs...

Į pajūrį atvykusius poilsiautojus ištiko šokas: neįmanoma prieiti arčiau jūros – tiesiog pykina (15)

Nors pastarosiomis dienomis oro temperatūra perkopė 20 laipsnių padalą, tačiau į Pirmąją...

Nejauki tyla „Blaugranoje“: pralaimėjusi „Barcelona“ pusfinalio serijoje prarado aikštės pranašumą

Penktadienį Barselonoje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 79:88 neprilygo Malagos...

Karas Ukrainoje. Dar vienas pavojus – Rusija Kryme užminavo chemijos gamyklą Putinas patvirtino, kad Ukrainos kontrpuolimas prasidėjo (1)

Kijeve ir keliuose Ukrainos regionuose paskelbtas oro pavojaus signalas, rašo „Unian“.

Net ir pralaimėjus Šeškui per kūną bėgo šiurpuliukai: čia yra fantastika – iki kosmoso trūko labai nedaug

Penktadienio vakarą Šiaulių arenoje paaiškėjo pirmųjų šio LKL sezono medalių komplekto...