aA
Savaitgalį sušaukus skubų pasitarimą Kauno rajono savivaldybėje, aptarta sveikatos priežiūros įstaigų veikla pandemijos laikotarpiu, kai pastarosiomis dienomis epidemiologinė situacija visoje Lietuvoje toliau blogėja.
Kaunas
Kaunas
© DELFI / Laimonas Jankauskas

Pasak pranešimo, svarbiausias posėdžio, kuriame dalyvavo sveikatos priežiūros įstaigų bei Kauno rajono savivaldybės vadovai, klausimas – kaip tinkamai ir operatyviai suvaldyti antrąją COVID-19 ligos bangą. Pasitarimo metu taip pat buvo tartasi ir dėl Kauno rajono karščiavimo klinikos Garliavoje veiklos atnaujinimo. Ji galėtų žymiai prisidėti nukreipiant karščiuojančių pacientų srautus iš ligoninių priimamųjų skyrių.

„Situacija Kauno rajone yra valdoma. Gerai, kad mūsų mokyklose nėra jokių ligos židinių, mokymo procesas vyksta sklandžiai ir nepertraukiamai. Dirbame kaip darni komanda, todėl dar labiau susitelkę ir mobilizavęsi, galėsime sėkmingai įveikti ir antrąją COVID-19 ligos bangą“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Sergamumo COVID-19 rodiklis iki savaitgalio Kauno rajono savivaldybėje buvo 77,8 šimtui tūkstančių gyventojų (šiek tiek daugiau nei bendras Lietuvos rodiklis – 74,6).

Savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė priminė, kad, atsižvelgiant į ekstremalią situaciją, buvo nuspręsta skiepyti nuo gripo rajono gyventojus. Savivaldybės lėšomis skiepijama maždaug 1,5 tūkst.

norinčiųjų. Per pastarąsias savaites buvo paskiepyti visi sveikatos įstaigose dirbantys medikai, kurie to pageidavo. Skiepų jau sulaukė beveik 1000 žmonių, dirbančių Savivaldybėje, seniūnijose, ugdymo, globos ir socialių paslaugų įstaigose, visuomenės sveikatos biure, bibliotekose, muziejuose, kultūros, sporto mokyklose. Skiepo sulauks dar pusšimtis žmonių, kurie pareiškė norą gauti nemokamą skiepo vakciną ir registravosi per Visuomenės sveikatos biurą.

„Nuolat atliekame profilaktinius tyrimus COVID-19 ligai nustatyti gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojams. Taip pat papildomai tiriame pacientus, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas. Šis testavimas jau tapo mūsų kasdienybe“, – pasakojo M. Labašauskaitė.

„Visus greitosios darbuotojus testuojame pagal labai griežtą grafiką, 2 kartus per mėnesį, kartais net dažniau“, – patvirtino Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė. Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Dainoros Kudzinskienės teigimu, jos vadovaujamos įstaigos darbuotojai, dirbantys slaugos ligoninėje, testuojami kas savaitę.

Anot savivaldybės gydytojos, profilaktiniai tyrimai iš nosiaryklės vyksta sklandžiai, nes pakaunės PSPC Domeikavos ambulatorijoje yra atsakingas personalas už šių tyrimų atlikimą bei jų pristatymą į laboratoriją. Siekiant suteikti dar kokybiškesnę paslaugą, prie ambulatorijos bus pastatytas modulis, kuriame saugiai ir operatyviai būtų atliekami ne tik profilaktiniai tyrimai iš nosiaryklės, bet ir atliekami greitieji testai tikslinėms gyventojų grupėms ištirti.


Pasak Savivaldybės, nuo pavasario, nuo pat karantino pradžios, nenutrūkstamai dirba ir Kauno rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Jie itin padeda skambučių centre, kur teikia gyventojams konsultacijas dėl saviizoliacijos, dėl COVID-19 tyrimų.

Biuro direktorius Laurynas Dilys pasitarime užsiminė, kad pandemijos metu susiformavo glaudus bendradarbiavimo su mokyklomis modelis: specialistai vyksta į mokyklas, kuriose organizuoja įvairius mokymus, teikia konsultacijas ir kitą reikalingą pagalbą.

Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė patvirtino, kad, jeigu reikėtų, galima vėl atidaryti karščiavimo kliniką. „Iš anksto pasiruošime darbo grafikus, kad gydytojai žinotų, kuriomis dienomis jiems tektų dirbti šioje klinikoje, apsitarsime dėl pamainų kiekio ir panašiai“, – aiškino direktorė.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.5000

Top naujienos

Pasienyje – vienas už kitą įžūlesni bandymai gadinti koncertiną: apie vieną incidentą paliudijo patys migrantai

Pasienyje – vis daugiau bandymų gadinti koncertiną, ją prakerpant specialiomis žirklėmis. Nors...

D+Edmundas Jakilaitis

Apie ginklus. Netikėtas Jakilaičio eksperimentas: ar alaus skardinėmis šaudantis ginklas pavojingas gyvybei?

Ar signalinė raketa mirtinai pavojinga žmogui ir kam galėtų būti naudojamas ginklas,...

Dėl omikron atmainos šalys imasi griežtų ribojimų: Lietuvai dabar svarbios 2–3 ateinančios savaitės (31)

Naujoji omikron koronaviruso atmaina, pagal pirminę informaciją, yra labiau užkrečiama, o...

Dzūkai kalėdinių puošmenų ieško ir turguje: prekybos centruose tokių grožybių už kelis eurus nerasite

Nors prekybos centrai jau nuo lapkričio vidurio siūlo pirkėjams neaprėpiamą kalėdinių prekių...

Enrika išsiuntė tik vieną CV, bet darbą gavo iškart: reikia, kad žmogus sužinotų, kad yra toks dalykas (10)

Besimokydama mokykloje Enrika Vyšniauskaitė net nenutuokė, kad vieną dieną taps programuotoja...

Lukašenka: pasiūlysiu Putinui sugrąžinti branduolinį ginklą į Baltarusiją pareiškė, kad Krymas priklauso Rusijai (53)

Baltarusija pasiūlys Rusijai dislokuoti šalies teritorijoje branduolinį ginklą, jei analogiškų...

Pati skaniausia baltoji mišrainė: tik nekartokite klaidos, kuri ir sukelia uraganą pilve (8)

Baltoji mišrainė – vienas labiausiai laukiamų patiekalų ant žiemos švenčių stalo. Retai...

Živilė Rezgytė su vyru, kandidatu į Niujorko gubernatorius, Rudy Giulian susilaukė dukros, kuriai išrinko dvigubą vardą (1)

Buvusio Niujorko mero Rudy Giulian sūnus, kandidatas į Niujorko gubernatorius, Andrew Giuliani su...

Už Kazį: į rinktinę grįžo tvarka ir ramybė – grįš ir didelės pergalės? (19)

Dvi pergalės iš dviejų galimų. Kazio Maksvyčio diriguojamos Lietuvos krepšinio rinktinės...