„Naujausiais duomenimis, mūsų trūkumas yra apie 15 procentų, jei kalbėtume apie visą Lietuvą. Daugiausiai pareigūnų trūksta Vilniaus ir Panevėžio apskrityse – apie 20 procentų. Turime apskričių, kuriose ta problema yra mažesnė, pavyzdžiui, Kauno ir Alytaus apskrityse tas vadinamasis nekomplektas yra iki 10 procentų“, – LRT radijui penktadienį kalbėjo R. Matonis.

Anot jo, apskrityse, kuriose labiausiai trūksta policijos pareigūnų, komisariatų vadovai darbą organizuoja taip, kad daugiausiai dėmesio būtų skiriama nusikaltimų, susijusių su žmonių saugumu, užkardymui.

LRT radijo eteryje buvo diskutuojama ir apie situaciją Vilniaus Pilaitės mikrorajone, kuriame pastaruoju metu fiksuoti keli vienas po kito įvykdyti plėšimai, kiti incidentai.

Policijos departamento atstovas spaudai R. Matonis teigė pastebėjęs, kad vis dėlto Pilaitės nėra sostinės rajonas, kuris išsiskirtų nusikaltimų skaičiumi.

„Nepasakyčiau, kad (Pilaitė – ELTA) yra policijos akiratyje. Pilaitės bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su policija, kelia problemas, kelia klausimus, tai pareigūnai tikrai dažnai susitinka su bendruomene, bendrauja. Kad jis (Pilaitės mikrorajonas – ELTA) būtų kažkoks probleminis, išskirtinis, išsiskiriantis iš kitų Vilniaus miesto rajonų, nepasakyčiau. Kaip tik, sakyčiau, Pilaitėje ramu buvo“, – komentavo policijos atstovas.

Tuo metu Pilaitės bendruomenės pirmininkė Janina Gadliauskienė tikino, kad mikrorajone veikiausiai būtų saugiau, jei ten būtų įrengtas geresnis viešų erdvių apšvietimas.

„Vakarais rajone yra pakankamai tamsu, tikriausiai kaip ir kituose miegamuosiuose rajonuose, trūksta apšvietimo. Išėjus į kiemą, kartais nelabai matysi, kas kur vaikšto, juda, tai nepadidina žmonėms saugumo“, – tvirtino moteris.

ELTA primena, kad pastaruoju metu Pilaitėje įvykdyti du plėšimai. Rugsėjo 26 d., apie 19 val. Vydūno gatvėje esančioje stovėjimo aikštelėje nepažįstamasis užpuolė moterį (gim. 1963 m.). Užpuolikas pasikėsino atimti rankinę, tačiau moteris sugebėjo apsiginti, o įtariamasis, išsigandęs aplinkinių, paspruko. Kitą dieną toje pačioje Vydūno gatvėje, prie siuntų terminalo, nepažįstamas asmuo, pastūmęs moterį (gim. 1997 m.), bandė pavogti mobiliojo ryšio telefoną, o nepavykus to padaryti, atėmė siuntą ir pasišalino.

Kaip vėliau pranešė policija, šiuos galimus nusikaltimus įvykdė tas pats asmuo, kuris vėliau buvo sulaikytas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją