Parlamentarės teigimu, tokiu atveju naujos sudėties parlamentas galėtų šias pataisas atšaukti.

„Su kolegėmis registravome pataisas, kurios leistų įstatymo įsigaliojimą nukelti jau į kitą kadenciją, kuomet Seimas be laisvės partijos spaudimo galėtų laisvai apsispręsti net ir priimtą projektą atšaukti. Nes visi puikiai suprantam, jog jam įsigaliojus bus sukelti tokie „teisėti lūkesčiai“, kuriuos panaikinti bus be galo sudėtinga“, – savo „Facebook“ paskyroje antradienio vakarą rašė A. Širinskienė.

Seimo narės teigimu, projektas antradienį „prasmuko“ apgaule. Mat prieštaringai nusiteikę Seimo nariai buvo komandiruotėse arba „suklaidinti išvakarėse darytais pareiškimais“.

„Valdantieji užsimojo apgaule susirinkti Seimo narių balsus homoseksualų partnerystei įteisinti, kuomet prieštaraujantys tiesiog buvo išsiųsti į komandiruotes arba suklaidinti išvakarėse darytais pareiškimais, kad klausimas šiandien svarstomas nebus. Tad šiandien civilinės sąjungos projektas apgaule "prasmuko" per svarstymo stadiją“, – rašė ji.

ELTA primena, kad antradienį Seimas po svarstymo pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui.

Už balsavo 60 Seimo narių, prieš – 52, susilaikė 3 parlamentarai.

Visgi ne visi valdančiosios koalicijos partneriai balsavo už įstatymo projektą. Konservatorių frakcijoje prieš balsavo Antanas Čepononis, Algis Strelčiūnas, Valdas Rakutis, Antanas Matulas, Paulius Saudargas, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Justinas Urbanavičius, Angelė Jakavonytė, Edmundas Pupinis, o susilaikė Dainius Kreivys ir Andrius Kupčinskas.

Liberalų sąjūdžio frakcijoje prieš balsavo Jonas Varkalys ir Ričardas Juška, susilaikiusiųjų nebuvo. Tuo tarpu Laisvės frakcijoje balsavusių prieš šį įstatymo projektą ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Kai kurie valdantieji balsavime nedalyvavo. Pavyzdžiui, konservatorius Mindaugas Skirtulskas balsavo už civilinės sąjungos įtraukimą į darbotvarkę, tačiau balsavime nepasirodė. Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio narys Viktoras Pranckietis balsavo prieš klausimo įtraukimą į darbotvarkę, tačiau balsavime taip pat nepasirodė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)