Festivalį „Kaltanėnų vasara“ sumanęs rengti Edmundas Jakilaitis semiasi įkvėpimo iš Naisių, pareiškė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kartu dar iškėlusi klausimų dėl Europos Sąjungos (ES) paramos įsisavinimo.
© DELFI montažas

E. Jakilaitis į kritiką atsakė, kad „Naisių vasaros“ festivalis – joks jam pavyzdys, tikino, kad viskas yra teisėta, ir sakė esąs persekiojamas už kritiką.

„Valstietė žalioji“ A. Širinskienė abejones surašė feisbuke.

„Kaip gauti ES fondų finansavimą projektui, kai tavo UAB (ataskaitinis laikotarpis – 2016 m.) pardavimo pajamų – nėra, kitų pajamų – nėra, atsargų likučio pokyčio – nėra (nulis?), bendros ir administracinės sąnaudos – 1543 eur. Grynasis pelnas (nuostoliai) – 1543 eur. Misija gauti ES finansavimą neįmanoma? Tikrai ne“, – rašė A. Širinskienė.

Pasak parlamentarės, tokią pelno (nuostolių) ataskaitą Registrų centrui pateikusi UAB gali laimėti projektinį finansavimą, kur prašoma finansavimo suma – 217 299,75 euro, o „dokumentus pasirašo verslininko ir ūkininko E. Jakilaičio įgaliotas asmuo“.

„Su E. Jakilaičiu siejamo UAB „Kaltanėnų svirnas“ verslo planas paprastas: į restauruotą šiuo metu griūvantį svirną, esantį atokiame Švenčionių rajono kaime, ir šalia jo organizuojamus renginius per metus, pirminiame plane buvo planuojama pritraukti ne mažiau kaip 50 tūkst. lankytojų“, – rašė A. Širinskienė.

Pasak parlamentarės, toks skaičius projekto autorių pagrindžiamas faktu, kad „2016 metais Naisių vasaros festivalyje dalyvavo daugiau kaip 60 000 lankytojų“.

„Vėliau, tiesa, tas pirminis planas buvo sumažintas. Beje, tai ne vienintelis epizodas, kuris rodo, kad E. Jakilaitis semiasi įkvėpimo Naisiuose: jei pavyks gauti lėšas iš ES, Kaltanėnų gyventojų ir jų svečių lauks UAB „Kaltanėnų svirnas“ surengtas muzikinis festivalis „Kaltanėnų vasara“, kuris vyks liepos 6 d., – t. y. panašiu metu kaip vyksta „Naisių vasaros“ festivalis“, – rašė A. Širinskienė.

Parlamentarė įtaria, kad šis ES lėšų įsisavinimo projektas sulauks tokio dėmesio, kokio susilaukė UAB „Pirmoji kava“ ir UAB „TV Play“ vykdytas ES lėšų įsisavinimas: jo atžvilgiu Europos Sąjungos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) pradėjo tyrimą.

Tikino, kad viskas teisėta

Žurnalistas E. Jakilaitis paaiškino, kad 2016 metais, apie kuriuos rašo parlamentarė, įmonė iš esmės nevykdė veiklos.

„Tai apie jokias pajamas dar negali būti kalbos, čia yra tik pradžia. Apie ką kalbama? Ji kaltina bendrovę, kuri tik įsikūrusi, kad ji neturi pelno. Tai gal reikia atmerkti akis ir pasižiūrėti, kaip Lietuvoje žmonės dirba, ir kad nėra labai paprasta per vieną mėnesį nuo įkūrimo turėti pelno“, – sakė E. Jakilaitis.

Jis siūlė nesistebėti, kad apžvelgiant bendrovės finansus matomas nuostolis.

„Kai tik įkuri įmonę, yra tik investicijos. Ir tas yra pakankamai ilgą laikotarpį. Aš nenoriu aiškinti gerbiamai Seimo narei ekonomikos abėcėlės“, – sakė E. Jakilaitis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad rengiant paraišką Naisiai buvo paminėti tik bendrame kontekste, norint pateikti informaciją, kiek į nemokamus festivalius gali susirinkti žmonių.

„Niekas jokių įkvėpimų iš jokių Naisių nesisėmė. Turiu ne vieno žmogaus liudijimą, atsiųstą raštu, kad žmonėms, dirbantiems „Agrokoncerne“, laisvą dieną prievarta yra nurodoma lipti į autobusus ir važiuoti į festivalį.

„Tai tokių festivalių mes tikrai neorganizuosime. Mes, pavyzdžiui, šiemet jau trečius metus organizuojame sveikos gyvensenos ir muzikos festivalį „Sveika Neringa“. Ten groja „Daddy Was A Milkman“, „Leon Somov“, „Lemon Joy“. Mes turime šiek tiek kitą skonį, ir šiek tiek kitą supratimą apie tai, kas yra renginiai ir kaip jie daromi“, – sakė E. Jakilaitis.

Žurnalistas jaučiasi persekiojamas už kritiką. „ Ar Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė turi rūpintis „Kaltanėnų svirno“ projektu? Gali rūpintis, bet į visas institucijas ištisai yra rašomi skundai apie mane. Aš tik primenu, kad Seimo nariai prisiekia valstybei, jie turi vienodai spręsti įvairiausias problemas, o ne visą savo dėmesį nukreipti į Jakilaitį“, – sakė E. Jakilaitis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tamsioji Joninių pusė sostinėje: girtutėliai vairuotojai, puošeiva prostitutė, pasiutę vaikai, daugybė muštynių (12)

Joninių naktis Vilniuje buvo nerami. Dažniausiai policijos radijo eteryje paryčiais tampa tylu, tik...

Vilniaus oro uoste daugiau nei 14 valandų įstrigę keleiviai: padėkite, prašom (130)

Sekmadienio rytą, birželio 24 d. į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, kuris 8.20 Lietuvos...

Pasaulio čempionų atsiprašymo sulaukę švedai vis tiek turi dėl ko širsti  specialiai DELFI iš Sočio (148)

Sočis Švedijai dar netapo antrąja Poltava, bet po pralaimėjimo 1:2 Vokietijai mėlyni ir geltoni...

Profesionalai trumpai ir aiškiai pamokė, kaip išsikepti mėsą, kad nereiktų graužti krokso (40)

Pirmiausia apsimaukite gumines pirštines, tik būtinai juodas, kitaip priminsite gydytojus, o tada...

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (373)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (767)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Kaune prakiurus kanalizacijos vamzdžiui visą gatvę užtvindė nuotekos (2)

Į DELFI redakciją skaitytoja Julija atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame matosi kaip gatve plaukia...

Naktinės linksmybės Palangoje: Jonines nurungė priešvestuvinis šėlsmas (49)

Joninių išvakarėse J. Basanavičiaus gatvę užliejusioje minioje buvo galima pastebėti ne vieną...

Šiems dalykams netaupykite: į kokius daiktus namams verta investuoti? (2)

Namus tvarkingais ir turtingais paverčia detalės. Dažnai išleidžiame pinigus detalėms, kurios...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (90)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...