aA
Seimo opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė sako, jog jau buvo surinkusi reikiamus parašus tam, kad nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku Mykolu Majausku būtų registruojamas. Tačiau, pasak jos, kažkas visus parlamentarų parašus ištrynė. Politikė svarsto, kad taip siekiama apsunkinti procedūrą, kurios valdantieji, jos matymu, bijo.
Agnė Širinskienė
Agnė Širinskienė
© DELFI / Andrius Ufartas

A. Širinskienė dar antradienį pranešė, kad parengė nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo iš konservatorių partijos pašalintu, Seimo BFK pirmininku M. Majausku. Politikė rinko parašus, kurių, norint registruoti projektą, reikia 29.

Vis dėlto kažkas parašus ištrynė.

„Parašai šiandien (trečiadienį – Delfi) ryte jau buvo surinkti, rinkimą dar buvome palikę iki popietės, nes taip buvo sutarta, jeigu kažkas nespėja.

Šiandien po pietų mano padėjėja iš dokumentų skyriaus buvo informuota, kad neva vienas Seimo narys netyčia kažką paspaudė ir sugebėjo ištrinti visų kitų Seimo narių parašus.

Man sunkiai suvokiama, kaip galima atšaukti visų kitų Seimo narių parašus, kurie yra mobilūs, pasirašyti per Smart-ID.

Kitas dalykas, tokių istorijų dar neteko girdėti, tai pirma situacija, kada tokiam karštam klausime mes turime tokį parašų ištrynimą. Aš jau pradedu galvoti, ar tai nėra noras iš tiesų apsunkinti parašų rinkimą ir procedūrą, kurios valdantieji ganėtinai bijo“, – Delfi komentavo A. Širinskienė.

Seimo kanceliarija aiškinasi

Ji sakė nežinanti, kas tas Seimo narys, kuris galimai ištrynė parašus.

Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas
© ELTA / Marius Morkevičius

Dabar parašus, pasak A. Širinskienės, reikės rinkti iš naujo. Politikė teigė nesibaiminanti, kad antrą kartą surinkti parašus bus sunkiau – esą tikrai tai padaryti pavyks.

„Dokumentų skyriaus padėjėja liepė suformuoti naują užduotį, kas reiškia naują parašų rinkimą. Viskas tvarkoje, mes tikrai susirinksime parašus, čia nėra problema“, – tikino opozicionierė.

„Visgi yra nesuvokiama, kaip su tokiais techniniais dalykais, matyt, kažkokių politikų nurodymu, vyksta manipuliacijos“, – pridūrė ji.

Seimo kanceliarija iš pradžių negalėjo patvirtinti arba paneigti, kad iš tikrųjų kažkas ištrynė visus parašus nuo nutarimo projekto ir ar tai iš viso įmanoma.

„Šiuo metu analizuojame šią situaciją ir imsimės priemonių“, – Delfi nurodė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Ketvirtadienį ji patikslino, kad parašus pavyko atkurti.

„Informuojame, kad sistemoje įvykusi techninė klaida buvo ištaisyta, parašai atkurti. Sistemos diegėjai vakar atliko reikiamus pakeitimus sistemoje, kad tokie atvejai daugiau nepasikartotų“, – teigė Seimo kanceliarijos atstovė.

Trečiadienį su Delfi kalbėjusi A. Širinskienė patvirtino, kad niekas iš valdančiųjų atstovų nepadėjo parašo ant siūlymo pasitikrinti M. Majauskui pasitikėjimą Seime – rašėsi tik Seimo opozicinių frakcijų atstovai.

„Aš mačiau parašus šiandien ryte <...>, tikrai valdančiųjų nebuvo, buvo pasirašę opozicinės frakcijos – pagrinde trys“, – teigė parlamentarė.

Jei ant A. Širinskienės inicijuoto projekto bus surinkti parašai, savo poziciją dėl galimybės M. Majauskui toliau eiti Seimo komiteto pirmininko pareigas Seimas išsakys slaptu balsavimu.

Atstatydinimui reikia ne mažiau 71 balso „už“

Pagal Seimo statutą, tam, kad Seimo paskirtas pareigūnas dėl nepasitikėjimo būtų atstatydintas, už tai per slaptą balsavimą turi pasisakyti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Širinskienė apstulbus: staiga dingo visi surinkti parašai prie Majausko projekto
© DELFI / Domantas Pipas

M. Majauską iš pareigų stumiantys konservatoriai užsiminė apie kitą planą, kuris turėtų padėti jį patraukti. Jų įsitikinimu, opozicija išsidirbinėja, inicijuodama nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo, kai iš tikrųjų BFK pirmininku pasitiki ir reiškia jam palaikymą.

„Jeigu jau frakcija, kaip rekomendavo prezidiumas, apsispręstų M. Majauską atšaukti iš komiteto pirmininko pareigų, vargu, ar mes rinktumėmės nepasitikėjimo procedūrą. Tiesiog mes siūlytumėm Seimui priimti nutarimą pagal frakcijos iniciatyvą atšaukti savo deleguotą atstovą iš to komiteto. Tai gali būti atskiras nutarimas, kur gali būti net kelių komitetų sudėties keitimai, nes tas atšaukimas greičiausiai iššauktų poreikį iš kito komiteto žmogų čia nukreipti“, – Delfi komentavo Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma

Net jei Seime įvyktų nepasitikėjimo procedūra M. Majausku ir po jos politikas išsaugotų komiteto pirmininko pareigas, tai, pasak J. Razmos, niekaip nepaneigtų konservatorių galimybės spręsti dėl jo atšaukimo iš Seimo komiteto pirmininkų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(86 žmonės įvertino)
3.3256

Top naujienos

Paaiškėjo, kas iš TS-LKD skambino į Čilę (12)

Antradienį, po to, kai Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prisipažino, kad sausio 20...

Buvęs užsienio reikalų ministras: prieš I pasaulinį irgi buvo sakančių, kad tai neprotinga ir karo nebus

Karas Ukrainoje , galimas karas su Kinija, Irano bombardavimas, Artimųjų Rytų reikalai, raginimai,...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Konservatorius plauna Seimo mundurą dėl Bartoševičiui nutekintos informacijos: iškėlė dvi kitas versijas (32)

Nors valdantieji kaltina Seimo opoziciją, kad ši dėl neeilinės „Bartoševičiaus sesijos“ tik...

Latvijoje – didžiulis gaisras: pranešta apie degančią dronų gamyklą papildyta (11)

Antradienį po pietų Marupės regione, Latvijoje, kilo didelio pavojaus gaisras – užsidegė...

Sniego pilys

„Stalino šešėlis“ nė piršto nepajudino, kai jo žmona buvo tremiama į lagerį, užtat lengva ranka patvirtino Lietuvos ir kaimynių naikinimą (2)

Viačeslavą Molotovą vadino „Stalino šešėliu“, nes, tiesiogiai daręs įtaką pasaulio...

Delfi Kelionės

Neįtikėtini Europos gamtos lobiai: senajame žemyne jų išties nemažai, tačiau šių dar neatrado minios turistų

Ilgi pasivaikščiojimai, grožėjimasis aplinka ir mūsų akims neįprasti kraštovaizdžiai –...

Dingusio 15-mečio paieška: mama išplatino jautrią žinutę, policija tiria, ar jaunuolis netapo nusikaltimo auka savanoriai darbą baigė (2)

Vilniuje antradienį buvo tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška....

Karas Ukrainoje. Iš Vokietijos – svarbus žingsnis: patvirtino sprendimą nusiųsti Ukrainai 178 tankus „Leopard 1“ okupuotame Mariupolyje – galingi sprogimai (6)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Garsias moteris dažanti vizažistė: makiažas yra meno forma, o lietuvės daro kelias klaidas (1)

Kokios makiažo spalvos šiemet madingos? Ir kaip dažydamasi galite vizualiai išdidinti akis? Kuo...