aA
Seimo opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė sako, jog jau buvo surinkusi reikiamus parašus tam, kad nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku Mykolu Majausku būtų registruojamas. Tačiau, pasak jos, kažkas visus parlamentarų parašus ištrynė. Politikė svarsto, kad taip siekiama apsunkinti procedūrą, kurios valdantieji, jos matymu, bijo.
Agnė Širinskienė
Agnė Širinskienė
© DELFI / Andrius Ufartas

A. Širinskienė dar antradienį pranešė, kad parengė nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo iš konservatorių partijos pašalintu, Seimo BFK pirmininku M. Majausku. Politikė rinko parašus, kurių, norint registruoti projektą, reikia 29.

Vis dėlto kažkas parašus ištrynė.

„Parašai šiandien (trečiadienį – Delfi) ryte jau buvo surinkti, rinkimą dar buvome palikę iki popietės, nes taip buvo sutarta, jeigu kažkas nespėja.

Šiandien po pietų mano padėjėja iš dokumentų skyriaus buvo informuota, kad neva vienas Seimo narys netyčia kažką paspaudė ir sugebėjo ištrinti visų kitų Seimo narių parašus.

Man sunkiai suvokiama, kaip galima atšaukti visų kitų Seimo narių parašus, kurie yra mobilūs, pasirašyti per Smart-ID.

Kitas dalykas, tokių istorijų dar neteko girdėti, tai pirma situacija, kada tokiam karštam klausime mes turime tokį parašų ištrynimą. Aš jau pradedu galvoti, ar tai nėra noras iš tiesų apsunkinti parašų rinkimą ir procedūrą, kurios valdantieji ganėtinai bijo“, – Delfi komentavo A. Širinskienė.

Seimo kanceliarija aiškinasi

Ji sakė nežinanti, kas tas Seimo narys, kuris galimai ištrynė parašus.

Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas
© ELTA / Marius Morkevičius

Dabar parašus, pasak A. Širinskienės, reikės rinkti iš naujo. Politikė teigė nesibaiminanti, kad antrą kartą surinkti parašus bus sunkiau – esą tikrai tai padaryti pavyks.

„Dokumentų skyriaus padėjėja liepė suformuoti naują užduotį, kas reiškia naują parašų rinkimą. Viskas tvarkoje, mes tikrai susirinksime parašus, čia nėra problema“, – tikino opozicionierė.

„Visgi yra nesuvokiama, kaip su tokiais techniniais dalykais, matyt, kažkokių politikų nurodymu, vyksta manipuliacijos“, – pridūrė ji.

Seimo kanceliarija iš pradžių negalėjo patvirtinti arba paneigti, kad iš tikrųjų kažkas ištrynė visus parašus nuo nutarimo projekto ir ar tai iš viso įmanoma.

„Šiuo metu analizuojame šią situaciją ir imsimės priemonių“, – Delfi nurodė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Ketvirtadienį ji patikslino, kad parašus pavyko atkurti.

„Informuojame, kad sistemoje įvykusi techninė klaida buvo ištaisyta, parašai atkurti. Sistemos diegėjai vakar atliko reikiamus pakeitimus sistemoje, kad tokie atvejai daugiau nepasikartotų“, – teigė Seimo kanceliarijos atstovė.

Trečiadienį su Delfi kalbėjusi A. Širinskienė patvirtino, kad niekas iš valdančiųjų atstovų nepadėjo parašo ant siūlymo pasitikrinti M. Majauskui pasitikėjimą Seime – rašėsi tik Seimo opozicinių frakcijų atstovai.

„Aš mačiau parašus šiandien ryte <...>, tikrai valdančiųjų nebuvo, buvo pasirašę opozicinės frakcijos – pagrinde trys“, – teigė parlamentarė.

Jei ant A. Širinskienės inicijuoto projekto bus surinkti parašai, savo poziciją dėl galimybės M. Majauskui toliau eiti Seimo komiteto pirmininko pareigas Seimas išsakys slaptu balsavimu.

Atstatydinimui reikia ne mažiau 71 balso „už“

Pagal Seimo statutą, tam, kad Seimo paskirtas pareigūnas dėl nepasitikėjimo būtų atstatydintas, už tai per slaptą balsavimą turi pasisakyti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Širinskienė apstulbus: staiga dingo visi surinkti parašai prie Majausko projekto
© DELFI / Domantas Pipas

M. Majauską iš pareigų stumiantys konservatoriai užsiminė apie kitą planą, kuris turėtų padėti jį patraukti. Jų įsitikinimu, opozicija išsidirbinėja, inicijuodama nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo, kai iš tikrųjų BFK pirmininku pasitiki ir reiškia jam palaikymą.

„Jeigu jau frakcija, kaip rekomendavo prezidiumas, apsispręstų M. Majauską atšaukti iš komiteto pirmininko pareigų, vargu, ar mes rinktumėmės nepasitikėjimo procedūrą. Tiesiog mes siūlytumėm Seimui priimti nutarimą pagal frakcijos iniciatyvą atšaukti savo deleguotą atstovą iš to komiteto. Tai gali būti atskiras nutarimas, kur gali būti net kelių komitetų sudėties keitimai, nes tas atšaukimas greičiausiai iššauktų poreikį iš kito komiteto žmogų čia nukreipti“, – Delfi komentavo Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma

Net jei Seime įvyktų nepasitikėjimo procedūra M. Majausku ir po jos politikas išsaugotų komiteto pirmininko pareigas, tai, pasak J. Razmos, niekaip nepaneigtų konservatorių galimybės spręsti dėl jo atšaukimo iš Seimo komiteto pirmininkų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(86 žmonės įvertino)
3.3256

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (3)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (15)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (2)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)

Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...

Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)

Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (5)

Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (20)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (4)

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...