„Neabejotinai. Aš manau, kad tai yra nuostabi tiek patirtis, tiek unikali galimybė įgyvendinti projektus, kurie ne tik keičia Europą, bet keičia ir pasaulį“, – į klausimą, ar dar kartą užimtų eurokomisaro postą, LRT radijui atsakė V. Sinkevičius.

Politikas teigė nežinąs, kurie Lietuvos politikai kitą kadenciją galėtų užimti eurokomisaro postą. V. Sinkevičiaus nuomone, spekuliuoti pavardėmis dar yra per anksti.

„Aš nežinau jokios kandidatūros ir apie tai yra labai anksti kalbėti. (...) Spekuliuoti pavardėmis dar yra labai anksti“, – pabrėžė eurokomisaras.

Anot jo, dabartinė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen dar turi pranešti, ar ketins siekti antrosios kadencijos. Tai, pasak V. Sinkevičiaus, gali turėti įtakos ateities Komisijos sudėčiai.

„Mes dar sužinosime sprendimą, ar dabartinė prezidentė sieks antrosios kadencijos. Neabejoju, kad ji tars ir savo žodį, kokią ji norėtų matyti, kokios sudėties ateities Komisiją“, – pridūrė politikas.

Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis antradienį teigė manantis, kad realiausia, jog naujuoju Lietuvos eurokomisaru taps premjerė Ingrida Šimonytė arba užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Šiuo metu Lietuvą Europos Komisijoje atstovaujantis V. Sinkevičius yra atsakingas už aplinką ir vandenynus.

V. Sinkevičiaus kadencija baigiasi 2024 metais.