Renginį organizuojančio Nacionalinio susivienijimo pirmininko pavaduotojas, Vilniaus miesto mero posto ketinantis siekti Vytautas Sinica BNS sakė, kad „pozicija, jog vien Putinas lėmė elektros kainas ir nieko negalima padaryti nacionaliniu lygiu, yra klaidinga“.

„Kainos yra nulemtos ir Europos Sąjungos taisyklių ir reikia siekti jas pakeisti. Kadangi Bendrijos sprendimai yra visada lėti, šalys gali spręsti kitais būdais, nacionaliniu lygiu, ką ne viena šalis ir daro“, – kalbėjo politikas.

Jis pabrėžė, kad sprendimai Lietuvoje neturi būti priimami, nuolaidžiaujant Rusijai. Pasak V. Sinicos, jie taip pat turi būti tvarūs.

„Ne kompensacijomis reikia spręsti klausimą. (...) Tai gali būti trumpalaikis sprendimas, jei yra rengiamas ilgalaikis sprendimas“, – kalbėjo Nacionalinio susivienijimo atstovas.

Anot jo, variantų yra daug, o Ministrų kabinetui tiesiog reikia apsispręsti.

„Pavyzdžiui, Portugalija, Ispanija išsikovojo išimtį iš ES taisyklių ir atsiejo elektros kainą nuo dujų kainos, – sakė politikas. – Nuo šalies specifikos priklauso, kurį kelia reikia rinktis.“

V. Sinica teigė, kad dabartinė Vyriausybės politika netenkina, nes „kalbama tik apie kompensacijas“.

Į protestą susirinkusieji mosavo Lietuvos, Ukrainos, Lietuvos regionų, Nacionalinio susivienijimo vėliavomis. Jie taip pat laikė plakatus „Elektros kainas – į valstybės rankas“, „Ignitis turi būti nacionalizuotas“, „Nustokite žaisti elektros rinką gyventojų sąskaita“.

Reaguojant į išaugusias energijos išteklių kainas, Vyriausybė ėmėsi ieškoti būdų, kaip padėti gyventojams.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad augančioms energijos kainoms kompensuoti kitų metų valstybės biudžete reikės numatyti daugiau nei 1 mlrd. eurų. Ji pabrėžia, kad iš šios sumos taip pat bus didinamas minimalus mėnesio atlyginimas, neapmokestinamųjų pajamų dydis, biudžetininkų darbo užmokestis ir imamasi kitų priemonių.

Finansų ministrės Gintarės Skaistės teigimu, kompensacijos gyventojams dėl aukštų dujų ir elektros kainų bus numatytos parengus kitų metų valstybės biudžetą ir atnaujinus Lietuvos ekonomines prognozes. Jas pristatyti planuojama pirmadienį.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)