aA
Valdančiosios koalicijos kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė trečiadienį po susitikimo su prezidentu įvardijo galimas kandidatų į ministrus pavardes. Politikė pabrėžė, kad šios kandidatūros yra pristatytos, bet kol kas nėra derintos su šalies vadovu. Delfi supažindina su visais I. Šimonytės įvardintais kandidatais, abėcėlės tvarka.
Šimonytės siūlomi ministrai: kas jie, kur mokėsi ir ką veikė
© DELFI

Susisiekimo ministerija

Susisiekimo ministerijai bus siūloma vadovauti Laisvės partijos atstovui, 37 metų Kasparui Adomaičiui.

Į Seimą su Laisvės partiją pirmą kartą patekęs K. Adomaitis išsilavinimą įgijo Rygos Aukštojoje ekonomikos mokykloje, vėliau studijas tęsė Vilniaus universitete, turi magistro laipsnį.

Nuo 2011 metų K. Adomaitis dirbo miestų analitiku „Euromonitor International“. Jis taip pat yra Šaulių sąjungos narys.

Kasparas Adomaitis
Kasparas Adomaitis
© Asmeninio albumo nuotr.

Kandidatas į ministrus nurodo, kad yra vedęs ir turi tris vaikus.

Ingridos Šimonytės teikiamas Ministrų kabinetas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Anot pateikto galimų kandidatų į ministrus sąrašo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai galėtų vadovauti 31 metų Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Seime A. Armonaitė dirba antrą kadenciją, 2016 metais pirmą kartą į jį pateko su Liberalų sąjūdžiu.

2012 metais A. Armonaitė baigė Politikos mokslų studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), čia baigė ir magistro studijas.

Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Domantas Pipas

Nuo 2013 iki 2015 metų politikė dirbo Lietuvos verslo konfederacijoje analitike, vėliau tapo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nare.

Praėjusią kadenciją Seime A. Armonaitė dirbo Europos reikalų, užsienio reikalų ir sveikatos reikalų komitetuose.

Politikė nurodo, kad yra ištekėjusi.

Krašto apsaugos ministerija

Į šias pareigas buvo pasiūlytas gerai visuomenėje žinomas istorikas ir ilgametis Seimo narys 57 metų Arvydas Anušauskas.

Išsilavinimą įgijo dabartinio Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. 1995 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. 1996–1997 m. dirbo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete, 1996–2006 m. Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete.

1990 m. įsirašė į savanorius, vykdė Krašto apsaugos departamento užduotis. 1995 m. suteiktas atsargos leitenanto laipsnis.

1997–2008 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius, periodinio žurnalo „Genocidas ir rezistencija“ mokslinis redaktorius.

Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas
© DELFI / Andrius Ufartas

2002–2007 m. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vizituojantis docentas. 2002–2008 m. VU Istorijos fakulteto docentas.

Praėjusiose Seimo kadencijoje A. Anušauskas dirbo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.

Politikas nurodo, kad yra vedęs, turi sūnų Martyną Leoną.

Vidaus reikalų ministerija

Anot I. Šimonytės, Vidaus reikalų ministerijai (VRM) bus siūloma vadovauti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) 38 metų partijos atstovei Agnei Bilotaitei.

Seime jau ketvirtą kadenciją (nuo 2008 metų) dirbanti A. Bilotaitė mokėsi Klaipėdos universitete, vėliau – Mykolo Romerio universitete. Turi teisininkės išsilavinimą.

Agnė Bilotaitė
Agnė Bilotaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

A. Bilotaitė didelį dėmesį skiria antikorupcinei politikos darbotvarkei, praėjusią kadenciją dirbo Antikorupcijos komisijoje ir Audito komitete.

Politikė nurodo, kad yra susižadėjusi. Augina sūnus Joną ir Beną.

Teisingumo ministerija

Teisingumo ministerijai vadovauti siūloma Laisvės partijos atstovė, 32 metų teisininkė Evelina Dobrovolska. Pati kandidatė nurodo, kad jos tautybė – lenkė.

Mykolo Romerio universitete E. Dobrovolska įgijo teisės bakalaurą, nuo 2012 m. aktyviai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, specializuojasi žmogaus teisių bylose, tautinių mažumų teisių užtikrinimo srityje, specializuojasi originalios asmenvardžių rašybos, lyties keitimo, neapykantos nusikaltimų ir diskriminacijos bylose.

Šimonytės siūlomi ministrai: kas jie, kur mokėsi ir ką veikė
© DELFI / Orestas Gurevičius

E. Dobrovolska yra šio Seimo naujokė. Kandidatė nurodo, kad yra ištekėjusi, turi sūnų Leonid.

Sveikatos apsaugos ministerija

Žiniasklaidoje ir politiniuose užkulisiuose jau ilgą laiką buvo svarstoma, kas užims sveikatos apsaugos ministro kėdę. I. Šimonytė pranešė, kad į šią poziciją bus siūlomas buvęs Valstybės kontrolierius, 48 metų Arūnas Dulkys.

Ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, valstybės tarnautojas Valstybės kontrolieriaus pareigas ėjo nuo 2015 iki 2020 metų. Šalies vadovas G. Nausėda nusprendė į jo pareigas paskirti Mindaugą Macijauską.

Išsilavinimą A. Dulkys įgijo Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos fakultete, vėliau gilino ekonomikos žinias doktorantūros studijose.

Arūnas Dulkys
Arūnas Dulkys
© LRPK / Robertas Dačkus

A. Dulkio moksliniai interesai buvo Europos ekonominė ir pinigų sąjunga, Lietuvos nacionalinės valiutos (lito) istorija, globalizacija.

A. Dulkys yra vedęs, turi tris dukras: Kotryną, Barborą ir Ditę.

Aplinkos ministerija

36 metų amžiaus Simono Gentvilo galima kandidatūra, vos paminėta viešojoje erdvėje tarp galimų kandidatų į aplinkos ministrus, sukėlė didelę diskusijų audrą. Feisbukas tiesiog ūžė nuo pasisakymų. Gamtininkai ėmė dalintis jo pasisakymais apie miškų kirtimą ir taip priminė anksčiau išsakytą jo nuomonę šia tema.

„Miškas ne nafta, kuri gali pagulėti, kol kažkada bus išsiurbta. Laiku nenupjautas miškas pūva, tampa malkomis ir į atmosferą išleidžia sugautą CO2. Miškas Lietuvoje kertamas per lėtai. Tai žalinga klimatui ir biudžetui. Šiuo atveju jau nesvarbu, ar nukirsta mediena bus eksportuojama ar perdirbama“, – kažkada tokį požiūrį feisbuke yra išdėstęs S. Gentvilas.

Tačiau nemažiau diskusijų kelia pretendento į ministrus laikysena urėdijų reformos įkarštyje. Šis politikas buvo vienas aršiausių urėdijų reformos kritikų.

Simonas Gentvilas
Simonas Gentvilas
© DELFI / Domantas Pipas

Klaipėdietis S. Gentvilas yra kito žymaus politiko Eugenijaus Getvilo sūnus. Nuo šešiolikos metų jis mokėsi užsienyje, ir baigė gimnaziją Švedijoje. Toliau jaunuolis studijavo Švedijos, Norvegijos, Danijos, Belgijos, Austrijos ir Ispanijos universitetuose. 2007 m. studijas baigė Oslo universitete (sociologijos bakalauras), 2010 m. – Vienos universitete (miestų plėtros magistras).

S. Gentvilas anksti pasuko į politiką. 2011 m., kai jam buvo 27–eri, jis jau Klaipėdos miesto mero patarėju. 2016 m. jau buvo išrinktas į Seimą.

Politikas yra vedęs. Kartu su žmona Šarūne jiedu turi du vaikus – Ugnių ir Guobą.

Kultūros ministerija

36 metų Simonas Kairys yra Lietuvos ir Kauno miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas. 2003 m. baigė Telšių Kranto vidurinę mokyklą, 2007 m. – politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete, 2011 m. Mykolo Romerio universiteto magistrantas.

Iki 2015 m. Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojo padėjėjas; Liberaliosios minties instituto projektų vadovas. VŠĮ Lietuvių išeivijos instituto valdybos narys. Nuo 2015 m. Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas.

2011–2019 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys.

Simonas Kairys
Simonas Kairys
© DELFI / Karolina Pansevič

Liberalų ir centro sąjungos, nuo 2008 m. – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio narys.

Nurodo, kad yra vedęs, turi dukrą Ameliją.

Energetikos ministerija

50 metų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) narys Dainius Kreivys bus siūlomas užimti energetikos ministro pareigas. Jau trečia kadenciją Seime dirbantys politikas kilęs iš Jonavos, išsilavinimą įgijo Vilniaus pedagoginiame universitete, Vytauto Didžiojo universitete (VDU).

Buvo Naujosios viešosios vadybos instituto konsultantas ir steigėjas. Ėjo Demokratinės politikos instituto dalininko pareigas.

Dainius Kreivys
Dainius Kreivys
© DELFI / Orestas Gurevičius

Nuo 2008 iki 2011 metų D. Kreivys ragavo ministro darbo – vadovavo Ūkio ministerijai.

Politikas yra vedęs ir turi du vaikus.

Užsienio reikalų ministerija

38 metų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis siūlomas vadovauti užsienio reikalų ministerijoje.

Išsilavinimą G. Landsbergis įgijo Vilniaus universitete, turi istorijos bakalaurą ir politikos mokslų magistro laipsnį.

Savo politinę karjerą G. Landsbergis pradėjo 2007 metais Užsienio reikalų ministerijoje, buvo trečiasis sekretorius ambasadoje Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei. Vėliau darbą tęsė Vyriausybės kanceliarijoje (2011–2014), ėjo Regionų skyriaus vedėjo pareigas.

Nuo 2014 iki 2016 metų dirbo Europos Parlamente.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Tomas Vinickas

Tai antroji politiko kadencija Seime, pirmą kartą į jį G. Landsbergis pateko 2016 metais.

2016 metų pavasarį G. Landsbergis tapo TS–LKD partijos pirmininku.

G. Landsbergis nurodo, kad yra vedęs, turi keturis vaikus: Mortą, Gertrūdą, Augustą ir Vilhelmą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

39 metų TS–LKD atstovė Monika Navickienė išsilavinimą įgijo Vilniaus universitete, filosofijos bakalauro laipsnį. 2005 m. Mykolo Romerio universitete įgijo mokesčių administravimo magistro laipsnį.

Į TS–LKD įstojo 2011 metais, į Seimą pateko 2016 metais.

Nuo 2016 m. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė į Socialinės apsaugos ir darbo ministro postą.

Monika Navickienė
Monika Navickienė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Viena iš asociacijos „Neužmiršk“ steigėjų.

Yra ištekėjusi ir turi dvi dukras: Elžbietą ir Patriciją.

Finansų ministerija

Į šias pareigas pasiūlyta 39 metų Gintarė Skaistė yra ekonomikos mokslų daktarė. 2015 m. apsigynė daktaro disertaciją „Institucijų sistemos poveikio rizikos kapitalo investicijoms vertinimo modelis“, 2015.

Iki doktorantūros studijų, 2010 m. Kauno technologijos universitete (KTU) įgijo ekonomikos bakalauro, 2011 m. Mykolo Romerio universitete (MRU) – ekonomikos magistro laipsnį. Stažavosi Ispanijos Carlos III de Madrid ir La Coruna bei Kipro universitetuose.

Ekonominių studijų „Kokios gerovės reikia Lietuvai?“ bei „7 prioritetai pajamų nelygybei mažinti“ autorė.

Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė
© DELFI / Kiril Čachovskij

2016–2020 m. LR Seimo narė, Biudžeto ir finansų komiteto narė. 2007–2016 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, 2014–2015 m. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė. Nuo 2010 m. Lietuvos šaulių sąjungos narė. Nuo 2005 m. Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos narė, 2010 – 2012 m. organizacijos pirmininkė. Nuo 2004 m. Lietuvos Sąjūdžio narė.

Politikė nurodo, kad yra ištekėjusi ir turi du vaikus: Lauryną ir Henrietą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

48 metų Jurgita Šiugždinienė – Lietuvos politinė ir visuomeninė veikėja, 2019–2020 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narė.

Į Seimą šioje kadencijoje politikė buvo išrinkta pirmą kartą, su TS–LKD partija.

J. Šiugždinienė 1994 m. baigė Kauno technologijos universitetą ir įgijo Verslo administravimo bakalauro laipsnį, vėliau įgijo Viešojo administravimo magistro laipsnį Kauno technologijos universitete, o 2008 metais jai suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis.

2008–2020 m. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė. 2013–2015 m. šio fakulteto dekanė. 2015–2017 m. KTU prorektorė studijoms. 2017–2018 m. KTU laikinoji rektorė.

Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė

2019–2020 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narė.

J. Šiugždinienė dirbo Jungtinių Tautų vystymo programoje, konsultavo daugelio šalių vyriausybes pertvarkant jų valstybių valdymo sistemas. Turi ir darbo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje patirties – vadovavo strateginio valdymo departamentui, ėjo vicekanclerės pareigas.

Yra ištekėjusi, turi du vaikus.

Delfi primena, kad kol kas nėra aišku, kas vadovaus Žemės ūkio ministerijai. I. Šimonytė teigė, kad kandidatą tikimasi paskelbti artimiausiu metu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(339 žmonės įvertino)
3.4985

Top naujienos

Lietuvių skyrybos sovietmečiu ir dabar: priežastys kardinaliai skirtingos, bet milžiniški ištuokų skaičiai išliko suskaičiavo skyrybų tikimybę šių laikų poroms

Specialistų teigimu, Lietuva – viena pirmaujančių Europos Sąjungos (ES) valstybių pagal...

Net 80 proc. moterų gali nešioti lytiškai plintančią bakteriją – dauguma apie ją nė nežino

Net iki 80 proc. moterų gali būti užsikrėtusios bakterija, apie kurią visuomenėje žinoma labai...

Lukašenka griebiasi paskutinio šiaudo: papasakojo, kas vyksta Minske (5)

Lukašenka nebenori išleisti iš šalies bėgančių baltarusių. Baltarusijos piliečiai, norintys...

Uždaromos kelios „Maxima“ parduotuvės – pagrindiniai pokyčiai regionuose (6)

Prekybos tinklo „Maxima“ planuose – kai kurių mažesnio formato parduotuvių uždarymai....

Plastikos chirurgas išdėstė, kokie pavojai gresia pageidaujant populiariausios operacijos ir kodėl neliks silikoninių krūtų implantų

Tie, kurie nieko prieš gultis po grožio peiliu, visame pasaulyje vis dažniau ryžtasi praverti...

Ši karta – Lietuvos ateitis, tačiau ji neslepia: domėtis, kas vyksta šalyje ir pasaulyje, nėra prasmės (2)

„ Politika – tai suaugusiųjų reikalas“ – panašu, kad taip mano didžioji dalis Lietuvos...

Europos standartinių šokių čempionate Vilniuje – įspūdingas Sodeikų triumfas ir emocingas atsisveikinimas

Šeštadienį Lietuvos sostinėje vykusiame Europos standartinių šokių čempionate trečią kartą...

Į rūbinę užsukęs „Žalgirio“ naujokas sutiko Dimšą, žavėjosi arenos aplinka (1)

Prie Kauno „Žalgirio“ komandos prisijungė gynėjas Edmondas Sumneris . Amerikietis penktadienį...

Ramanauskas – apie rinkimus: įsivaizduokime, jeigu nutiktų juodžiausias scenarijus (111)

„Žodis yra vienas – neopaksizmas. Visa tai nenumirė“, – taip Igno Vėgėlės, kaip kandidato...

Sodo darbams palankios ir nepalankios gruodžio mėnesio dienos

Pateikiame gruodžio mėnesio dienas ir darbus pagal Mėnulio kalendorių . Kokios datos palankios, o...