Pasak jos, nepaisant opozicijos pareikšimų, jai klausimų dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės kompetencijų nekyla.

„Abejones dėl ponios Bilotaitės kompetencijų opozicijai siūlau aiškintis Statuto nustatyta tvarka. Jeigu aš turėčiau abejonių, tai ministrė Vyriausybėje turbūt nedirbtų“, – Seime žurnalistams sakė premjerė.

„Tikrai nepalaikysime šios komisijos“, – akcentavo politikė.

„Tikrai nemanau, kad yra reikalinga kažkokia laikinoji komisija, kuri tyrinėtų dalykus, kurie įvyko prieš beveik pusantrų metų, kai komitetai, kurie yra atsakingi už tą sritį, tuos klausimus aiškinosi iš karto po įvykių. Į tai žiūriu kaip į tiesiog opozicijos politinę laikyseną ir tiek žinių“, – aiškino Vyriausybės vadovė ir pasiūlė opozicijai atsakymų ieškoti kitais būdais.

„Klausimus ministrui galima užduoti labai įvairiais būdais: yra klausimai Seimo tribūnoje, yra klausimai per interpeliaciją. Bet viską bandyti suplakti į vieną krūvą ir tai pavadinti komisija... Nieko čia originalaus“, – pažymėjo premjerė.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad jam abejonių kyla dėl ministrės kompetencijos.

„Ar tikrai mes esame saugūs, kai vidaus reikalų sistemai vadovauja asmuo su tokia kompetencija. Kiti dalykai, tai pačios sistemos valdymas. Tai krizinė situacija, mes jau matėme ne kartą nuo tos pačios migrantų krizės, kai iš pradžių reaguojama netinkamai arba visiškai nereaguojama, o tada atsiranda sprendimai ad hoc, bet krizėse turėtų būti planuoti veiksmai ir nuspėjami veiksmai“, – antradienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Antradienį opozicijai priklausančių parlamentarų grupė, siekiant išsiaiškinti vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės atsakomybę organizuojant praėjusiais metais vykusių riaušių malšinimą, ketina Seimui pateikti įstatymo projektą dėl Seimo laikinosios komisijos sudarymo. Valdantieji Seime turi 74 balsus, opozicija – 67.

Laikinosios tyrimo komisijos prašoma ištirti, ar 2021 m. rugpjūčio 10 d. neramumų prie Seimo metu buvo naudotas riaušių malšinimo planas, jei taip, tai koks. Taip pat klausiama, ar buvo duotas įsakymas aktyvuoti masiniams neramumams malšinti ir viešajai tvarkai atkurti skirtą planą „Vėtra“. Jei taip, kas šį įsakymą davė ir kada, ar įsakymas buvo įformintas pagal tuo metu galiojusių teisės aktų reikalavimus.

Taip pat reikalaujama ištirti, kas, kada ir kokiu tikslu riaušių dieną inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl galimo jų organizavimo pagal Baudžiamąjį Kodeksą. Klausiama, kokia tvarka remiantis neramumams malšinti buvo pasitelkiami VST pareigūnai – ar tai padaryta pagal VST pareigūnų pasitelkimo tvarką, kai jiems konkrečias užduotis nustato vidaus reikalų ministras.

„Ar buvo pasirašytas toks VRM ministro įsakymas ir kokios konkrečios užduotys buvo skirtos VST pareigūnams? Kas buvo paskirtas atsakingas už užduočių vykdymą, jei VST pareigūnai buvo pasitelkti padėti policijos pareigūnams? Kas vadovavo pasitelkimo operacijai?“, – dėstoma projekte.

Taip pat prašoma išnagrinėti, ar ministrė A. Bilotaitė reikalavo R. Pociaus atsistatydinti iš pareigų, nuolat jį tikrino, elgėsi nepagarbiai, sukurdama darbui nemalonią psichologinę aplinką ir socialiai nesaugias darbo sąlygas bei baimes dėl galimybės netekti užtarnautų socialinių garantijų.

Komisiją siūloma sudaryti iki rudens Seimo sesijos pabaigos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją