aA
Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui pareiškus, kad po šių savivaldos rinkimų jis nebedalyvaus partijos pirmininko rinkimuose, kyla klausimas, o kas jį pakeis pareigose. Ne taip seniai prie konservatorių partijos prisijungusi premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad rinkimai dar toli ir apie juos kalbėti kol kas ne laikas.

Ketvirtadienį žurnalistų Seime kalbinta I. Šimonytė taip pat įvertino konservatorių pasirodymą savivaldos rinkimuose – esą laidoti partijos tikrai nereikėtų.

„Aš tiesiog norėčiau atkreipti dėmesį, kad, skaičiuojant balsų skaičiumi, konservatoriai šiuose rinkimuose gavo praktiškai tiek pat balsų, kaip prieš ketverius metus. Mandatai – taip, šiek tiek mažiau. Merai yra... Puikiai žinote, kas per situacija – merai yra antro pasirinkimo problema. Šitą problemą konservatoriai turi, bet kadangi konservatoriai buvo laidojami jau turbūt paskutinius 30 metų po kiekvienų rinkimų, tikrai jau jų turėjo nebūti, ir aš pati 2019 metų prezidento rinkimus pralaimėjau stipriai, bet vis dėlto 2020 metų Seimo rinkimus kažkaip laimėti pavyko, tai to naratyvo tikrai neplėtosiu ir už jo nesikabinsiu.

Yra žmonių, kad Vilniaus laimėjimas čia maždaug toks, kad galėjo ir katinas laimėti, bet dabar tai sako tie patys žmonės, kurie sakė, kad Valdas Benkunskas (išrinktasis sostinės meras – Delfi) neturėjo jokių galimybių išeiti į II turą, o kai pasirodė Mykolas Majauskas, tai konservatoriai buvo iš anksto palaidoti“, – dėstė premjerė.

Šimonytė tarė žodį dėl konservatorių pirmininko rinkimų

Plačiai komentuoti apie būsimus partijos pirmininko rinkimus ji nesiėmė.

„Jūs čia jau labai toli žiūrit. Partijos pirmininko rinkimai bus 2025 metais, iki to laiko gali būti dar labai daug visokiausių rinkimų, kuriuos jūs taip pat įvardysit kaip nesėkmingus, – kalbėjo I. Šimonytė. – Partijos pirmininko rinkimai įvyks tada, kada įvyks, kas juose dalyvaus, aš tikrai neturiu supratimo ir apie tai dabar nekalbėsiu.“

Anksčiau kalbintas G. Landsbergis, vertindamas savivaldos rinkimų rezultatus, teigė, kad būtent politinės jėgos lyderiui tenka atsakomybė dėl pasiektų rezultatų rinkimuose.

„Kiekvieni rinkimai yra partijos pirmininko atsakomybė. Niekaip kitaip to negalėčiau vertinti. Dėl to esu pasakęs, kad daugiau partijos pirmininko rinkimuose nebedalyvausiu“, – LRT komentavo G. Landsbergis, kurio pasisakymą cituoja ELTA.

Tiesa, jis tuo pačiu svarstė, kad konservatorių atrama yra būtent didžiuosiuose miestuose, o tai, anot politiko, yra svarbus faktorius tiek artėjantiems Seimo, tiek prezidento rinkimams. „Tėvynės sąjungos didžioji atrama yra didžiuosiuose miestuose. Ne man vertinti, ar tai yra teisinga, ar neteisinga. Tokia yra šiandien realybė. Kadaise Kaunas buvo, pavadinkime taip, Tėvynės sąjungos bazė. Tai nereiškia, kad mes nesame Lietuvos partija. Tėvynės sąjunga visada buvo Lietuvos partija“, – svarstė G. Landsbergis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per šiuos savivaldos rinkimus konservatoriai gavo 189 396 balsus už iškeltus kandidatus į tarybos narius, iškovojo 239 mandatus (be merų) ir penkių merų postus.

Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metais konservatoriai gavo 189 165 balsus už iškeltus kandidatus į tarybos narius, iškovojo 263 mandatus (be merų) ir vienuolikos merų postus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(110 žmonių įvertino)
3.8000

Top naujienos

Karas Ukrainoje. Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną Zelenskis: pasaulis turi reaguoti (43)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Ekspertai: tai yra smūgis Landsbergiui (43)

Dalies konservatorių pasipriešinimas priešlaikinių rinkimų idėjai, kurią iškėlė šios...

Santaros klinikoms – priekaištas dėl maitinimo: porcijų trūksta, siūlo dalintis, maisto kokybė – itin prasta

Maistas tiekiamas bet kada, jo arba nėra, arba vėluoja 2–3 valandas, trūksta porcijų, siūloma...

Seimas linkęs įteisinti naują draudimą dėl elektroninių cigarečių

Seimas svarstys siūlymą uždrausti elektronines cigaretes, jei jų skystyje yra cukraus ir...

Ania Nussbaum

Macrono varžovė dėl Putino vis labiau nervinosi (1)

Emmanuelis Macronas savo kraštutinių dešiniųjų varžovei Marine Le Pen suteikė geriausią...

Okupuotame Kryme jau dalijamasi vaizdais, kas nutiko po hidroelektrinės susprogdinimo

Rusams susprogdinus Kachovkos hidroelektrinę, okupuotame Kryme prasidėjo problemos dėl vandens.

Pritarė siūlymui: nuo liepos – didesnės išmokos tūkstančiams gyventojų (5)

Seimas po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo ir Nedarbo socialinio draudimo...

Didžiulis gaisras metalo supirktuvėje Kretingoje: atvira liepsna dega lauke esantys automobiliai, šalia dujų balionai informuoti ir aplinkosaugininkai

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Kretingoje dega metalo supirktuvė.

Verslas PliusAgnieszka de Sousa, Áine Quinn

Pasaulinės maisto produktų kainos ties dvejų metų žemumomis, bet sąskaitos už maistą vis dar gąsdina

Gegužės mėnesį pasaulinės maisto produktų kainos nukrito iki žemiausio lygio per dvejus...

Liutauras Elkimavičius

Nusikaltėlių siaubu vadinamas „Interpolas“: labiausiai ieškomus asmenis skelbia viešai ir už juos siūlo atlygį tarp jų yra ir du lietuviai

Šiemet „Interpolui” sueina 100 metų. Dažnai filmuose minima organizacija, ypač dažnai...