aA
Premjerė Ingrida Šimonytė pasipiktino „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko interpretacijomis, esą įsileisti 4000 migrantų galėjo būti jos vadovaujamos dešiniųjų Vyriausybės plano dalis. Tokius įtarimus mesti, kaip ketvirtadienį Seime vykusioje Vyriausybės valandoje tvirtino politikas, leidžia keli krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko „Žinių radijui“ duoto interviu akcentai.

„Esame stipriai visi įsitempę, bet dar labiau išsigandome, kai išgirdome krašto apsaugos ministro pasisakymą, kur ministras – nežinau, ar jis prisipažino, ar netyčia jam išsprūdo – pasakė, kad migrantų įsileidimas buvo galimai jūsų programos dalis tam, kad gautume europinę paramą: ne tik piniginę, bet ir politinę. Klausimas premjerei, ar jūs buvote supažindinta su šiuo planu, jei ne, ką galvojate apie tokį krašto apsaugos ministro pasisakymą“, – Seime vykusioje Vyriausybės valandoje teiravosi D. Gaižauskas.

Ministrė pirmininkė stebėjosi D. Gaižausko ne tik Seime, bet ir viešojoje erdvėje skleidžiamomis interpretacijomis. Anot jos, vertinti tokius politiko pasisakymus tiesiog „neišneša protas“.

„Ar čia buvo klausimas, ar teiginys. Nes, aš suprantu, jūs jau esate tuo įtikėjęs ir dar daugiau, tai skleidžiate į visas keturias puses.

Noriu dar kartą pasakyti, kad tai, kas vyksta prie rytinių ES sienų, yra ne Vyriausybės planas, o Aliaksandro Lukašenkos ir jo strateginių investuotojų planas. Kokia nauda iš šios migracijos Vyriausybei, turint mintyje šiuos jūsų klausimus ir viskas kitas su tuo susijusias spekuliacijas, mano sveikas protelis neišneša?“, – atsakydama „valstiečiui“ sakė I. Šimonytė.

„Aš neklausau visų ministrų pasisakymų taip, kaip jūs, neturiu tam galimybių ir laiko. Bet į jūsų klausimą, ar čia yra Vyriausybės planas, aš jums pasakysiu paprastą atsakymą ir jūs tai puikiai žinote – ne“, – pažymėjo I. Šimonytė.

A. Anušauskas turėjo klausimų D. Gaižauskui

Į D. Gaižausko pasisakymą sureagavo ir krašto apsaugos ministras. „Valstiečio“ įtarimus apie esą tikslingą Vyriausybės planą įsiliesti nelegalius migrantus A. Anušauskas pavadino tiesiog interpretacija.

„Mums reikėjo laiko surinkti visą informaciją liepos mėnesį, niekas tuo metu iki galo nežinojo, kas už visos šios hibridinės atakos stovi. Tai ir buvo padaryta. Jūsų interpretacijos apie išankstinius planus, tegul ir lieka tik jūsų interpretacijomis“, – sakė A. Anušauskas.

Kartu krašto apsaugos ministras priminė, kad liepos mėnesį Seimas susirinko į neeilinę sesiją, kurioje priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus, kuriais sudarytos sąlygos apriboti tam tikras nelegalių migrantų teises.

„Suprantu, kad kardais mojuoti po mūšio pas mus yra dažnas dalykas, ir geriausias būdas atremti agresiją – niekaip nedalyvauti, niekaip neprisidėti. Priminsiu, kad Seimas susirinko liepos mėnesį keisti įstatymą. Pavyzdžiui, jūs buvote tuo metu, balsavote už tą įstatymą“, – retoriškai klausė A. Anušauskas.

ELTA primena, kad už įstatymo projektą tuomet balsavo 84 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 5 parlamentarai. D. Gaižauskas balsavime dėl šių pataisų priėmimo nedalyvavo.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(191 žmogus įvertino)
3.7225

Top naujienos

Karštus nuotykius išdavė feisbukas: 15-metė tapo motina, vaiko tėvas – nuteistasis (9)

Dvidešimtmečio vilniečio naktinės linksmybės su penkiolikmete mergina baigėsi ne taip, kaip...

Pavojingą bakteriją turi kone kas trečias – kol žmogus nieko nejaučia, kiti sėkmingai užsikrečia (3)

„Epidemijos ir pandemijos prasideda ir baigiasi, vienintelė tuberkuliozė yra amžina“, –...

Tokių vaizdų Lietuva nematė jau seniai: podiumu žingsniavo ir pusnuogiai, ir apsirengę (24)

Ryškiausias mados įvykis Lietuvoje – „ Mados infekcija “, vienam vakarui atvėrė buvusio...

Vytautė Merkytė | D+

Po baisiausios visų laikų aviacijos katastrofos Tenerifėje pritrūko karstų: iš pradžių niekas nesuvokė, kaip ant pakilimo tako galėjo susidurti du lėktuvai (2)

Kanarų salos yra pamilta lietuvių ir kitų europiečių atostogų vieta. Dar prieš pandemiją...

Žaibiškai išdygę daugiabučiai verčia abejoti jų kokybe ir verte: ar patenkinami gyventojų lūkesčiai? (52)

Šiandien vienas po kito dygsta gyvenamieji ir komerciniai pastatai. Verslininkai nori užsidirbti,...

Bauda vairuotojui virto detektyvu: nubausta ir visa virtinė kitų automobilių savininkų (6)

Panevėžyje siaurutės Kauno gatvelės gyventojas Rimantas Mikėnas užkūrė tikrą detektyvą...

Agnė Kulitaitė: mane apsvaigino ir išprievartavo. Mano istorija – viena iš milijono? (18)

Rugpjūčio mėn. „Delfi Plius“ publikuotas Agnės Kulitaitės tekstas su skausmingomis moterų...

Vienuolika „Šok su žvaigžde“ porų stoja prieš komisijos ir žiūrovų teismą: kuriuos dalyvius palaikote jūs? Kviečiame dalyvauti balsavime (2)

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje su žiūrovais jau trečią savaitę sveikinasi pasaulį...

5 gardūs receptai išskirtiniams ir ilgiems pusryčiams – skirkite laiko sau ir savo artimiesiems

Jei darbo dieną retas kuris galime pasimėgauti neskubiais pusryčiai s, savaitgalį yra tas metas,...