aA
Premjerė Ingrida Šimonytė pasipiktino „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko interpretacijomis, esą įsileisti 4000 migrantų galėjo būti jos vadovaujamos dešiniųjų Vyriausybės plano dalis. Tokius įtarimus mesti, kaip ketvirtadienį Seime vykusioje Vyriausybės valandoje tvirtino politikas, leidžia keli krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko „Žinių radijui“ duoto interviu akcentai.

„Esame stipriai visi įsitempę, bet dar labiau išsigandome, kai išgirdome krašto apsaugos ministro pasisakymą, kur ministras – nežinau, ar jis prisipažino, ar netyčia jam išsprūdo – pasakė, kad migrantų įsileidimas buvo galimai jūsų programos dalis tam, kad gautume europinę paramą: ne tik piniginę, bet ir politinę. Klausimas premjerei, ar jūs buvote supažindinta su šiuo planu, jei ne, ką galvojate apie tokį krašto apsaugos ministro pasisakymą“, – Seime vykusioje Vyriausybės valandoje teiravosi D. Gaižauskas.

Ministrė pirmininkė stebėjosi D. Gaižausko ne tik Seime, bet ir viešojoje erdvėje skleidžiamomis interpretacijomis. Anot jos, vertinti tokius politiko pasisakymus tiesiog „neišneša protas“.

„Ar čia buvo klausimas, ar teiginys. Nes, aš suprantu, jūs jau esate tuo įtikėjęs ir dar daugiau, tai skleidžiate į visas keturias puses.

Noriu dar kartą pasakyti, kad tai, kas vyksta prie rytinių ES sienų, yra ne Vyriausybės planas, o Aliaksandro Lukašenkos ir jo strateginių investuotojų planas. Kokia nauda iš šios migracijos Vyriausybei, turint mintyje šiuos jūsų klausimus ir viskas kitas su tuo susijusias spekuliacijas, mano sveikas protelis neišneša?“, – atsakydama „valstiečiui“ sakė I. Šimonytė.

„Aš neklausau visų ministrų pasisakymų taip, kaip jūs, neturiu tam galimybių ir laiko. Bet į jūsų klausimą, ar čia yra Vyriausybės planas, aš jums pasakysiu paprastą atsakymą ir jūs tai puikiai žinote – ne“, – pažymėjo I. Šimonytė.

A. Anušauskas turėjo klausimų D. Gaižauskui

Į D. Gaižausko pasisakymą sureagavo ir krašto apsaugos ministras. „Valstiečio“ įtarimus apie esą tikslingą Vyriausybės planą įsiliesti nelegalius migrantus A. Anušauskas pavadino tiesiog interpretacija.

„Mums reikėjo laiko surinkti visą informaciją liepos mėnesį, niekas tuo metu iki galo nežinojo, kas už visos šios hibridinės atakos stovi. Tai ir buvo padaryta. Jūsų interpretacijos apie išankstinius planus, tegul ir lieka tik jūsų interpretacijomis“, – sakė A. Anušauskas.

Kartu krašto apsaugos ministras priminė, kad liepos mėnesį Seimas susirinko į neeilinę sesiją, kurioje priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus, kuriais sudarytos sąlygos apriboti tam tikras nelegalių migrantų teises.

„Suprantu, kad kardais mojuoti po mūšio pas mus yra dažnas dalykas, ir geriausias būdas atremti agresiją – niekaip nedalyvauti, niekaip neprisidėti. Priminsiu, kad Seimas susirinko liepos mėnesį keisti įstatymą. Pavyzdžiui, jūs buvote tuo metu, balsavote už tą įstatymą“, – retoriškai klausė A. Anušauskas.

ELTA primena, kad už įstatymo projektą tuomet balsavo 84 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 5 parlamentarai. D. Gaižauskas balsavime dėl šių pataisų priėmimo nedalyvavo.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(191 žmogus įvertino)
3.7225

Top naujienos

Karas Ukrainoje. Okupantai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, pradedama gyventojų evakuacija Jermakas: kyla grėsmė Zaporižės atominei elektrinei (3)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Kokia ateitis laukia Šimonytės: dabartinė situacija keičia viską (57)

Pasileisti Seimui siūlantiems ir apie Vyriausybės atsistatydinimą kalbantiems konservatorių...

Po rusų teroristinio akto – šokas: tai bus didžiausia amžiaus katastrofa papildyta (8)

Rusų okupantai naktį susprogdino Ukrainoje esančią Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri...

Politologas prieš lemtingą balsavimą Seime: galime tikėtis didelio konservatorių maišto

Konservatorių partijos gretose tęsiasi nesutarimai dėl pasiūlytų pirmalaikių Seimo rinkimų....

Tikrinimai statybų aikštelėse: įvesta priemonė nelegalaus darbo visiškai neišvijo, bet situacija pasikeitė (2)

Statybų sektoriuje prieš metus pradėta taikyti skaidrumo priemonė dar neįtikino statybininkų...

Pekka Ereltas, Julija Sandul, delfi.ee

Ilgiau nei pusmetį vagys terorizavo turtingiausius Talino gyventojus: gaujoje veikė ir smulkūs vagišiai, ir milijonieriai

Ilgiau nei pusmetį vagys terorizavo turtingiausius Estijos sostinės gyventojus, įsibraudavo į jų...

Dėl susprogdintos Kachovkos užtvankos – Ukrainos reakcija: tikslas akivaizdus, žala bus milžiniška rusai patys evakuojasi (5)

Rusų okupantai susprogdino Kachovkos hidroelektrinę, ir vėl bandydami panaudoti technogeninio...

Kaip išgyventi skyrybas: patarimai iš žmonių, susidūrusių su skausmingu išsiskyrimu

Vienas „Reddit“ vartotojas sukūrė įrašą, kuriame atskleidė, kad prieš metus po ketverių...

Komandos atsiprašęs ir Šeškui nusilenkęs Garrettas: neperbėgti į „Wolves“ buvo geriausias mano sprendimas

Šių metų Karaliaus Mindaugo taurės sidabro medalius jau iškovojęs „Cbet“ klubas iš...

Vilkai pradėjo ankstyvą medžioklės sezoną – paskersta dešimtys avių

Plėšrūnai papjovė daugiau nei 20 avių, praneša LNK žinios.