„Man jau ir taip apie tris savaites iki pusės metų buvo belikę. Yra nemažai kontaktų, bendravimo su žmonėmis, yra vizitų, kelionių“, – savo sprendimą pasiankstinti trečią vakcinos dozę argumentavo I. Šimonytė.

Ji teigė, kad kai kuriems žmonėms pasitaikiusius trikdžius registracijos metu galėjo lemti didelis susidomėjimas galimybe pasiankstinti trečią vakcinos grupę.

„Man pavyko užsiregistruoti iš pirmo karto, aš tai dariau apie 8 valandą ryte, viskas pavyko lengvai ir sklandžiai“, – sakė premjerė.

Jos žiniomis, trečiąją vakcinos dozę artimiausiu metu gaus ir nemaža dalis ministrų.

I. Šimonytė taip pat komentavo, kad galimybių paso būtinybė pramogauti norintiems vaikams nuo 12 metų yra iš esmės politinis sprendimas.

„Turiu pasakyti, dėl ko man kažkuria prasme yra gaila, – kad raginimai rūpintis savo ir artimųjų sveikata kartais veikia prasčiau nei tam tikri griežti reikalavimai“, – komentavo premjerė.

„Labai gaila, kad yra visuomenėje nemaža dalis žmonių, kurie laukia tokio pobūdžio apribojimų, kad priimtų sprendimą pasiskiepyti, nors jei visi priimtų tą sprendimą laiku, tokių apribojimų išvis nereikėtų“, – dėstė Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, kritinis rodiklis, nuo kurio sprendžiama apie griežtas priemonės, yra reanimacijos lovų užimtumas.

„Pastarąsias savaites nematome kažkokio ryžtingo augimo, kokį matėme bangos pradžioje, bet negalime jo atmesti“, – teigė I. Šimonytė.

„Niekas nėra suinteresuotas karantinu. Manau, kad ir žmonės nėra tuo suinteresuoti. Jei ir bus griežtinami apribojimai, vis vien jie pirmiausia būtų griežtinami tų žmonių atžvilgiu, kurie nesirūpina nei savo, nei visuomenės sveikata.

O kad visiškai galėčiau atmesti tą tikimybę, jog reanimacijų lovų užimtumas viršys 240, kurie yra kritiniai visai sveikatos sistemai, aš tikrai galvos nukirsti negaliu, bet mes darysime iš savo pusės viską, kad taip neatsitiktų“, – tęsė premjerė.

Ji teigė kol kas negalinti pasakyti, ar ateityje galimybių pasą bus galima gauti tik po trijų vakcinos dozių.

„Turbūt pagrindinė bėda yra ta, kad mes visi gyvendami aiškinamės ir mokomės. Niekas nežino. Iš pradžių atrodė, kad dvi vakcinos dozės bus tas sprendimas, ta sidabrinė kulka, kuri leis toliau gana ramiai gyventi, dabar matome, kad ta situacija keičiasi ir reikia į tai reaguoti.

Matyt, anksčiau ar vėliau tai bus kažkoks rutininis skiepas kaip gripo skiepas, kurį turime periodiškai daryti. (...) Labiausiai nereikia turėti iliuzijos, kad pasiskiepijau ir jau visam gyvenimui“, – svarstė I. Šimonytė.

„Aš labai tikiuosi, kad ateis tas laikas, kada jokių ribojimų nebereikės ir tas skiepijimasis bus tiesiog sveiko proto ir rūpesčio savo sveikata požymis“, – pridūrė ji.

Latvija griežtina taisykles nepasiskiepijusiems žmonėms

Latvijoje pagal naujas taisykles, skirtas kovai su pandemija, nuo pirmadienio darbdaviai gali atleisti darbuotojus, atsisakančius skiepytis nuo COVID-19.

Išrinkti politikai, neturintis pasiskiepijimą patvirtinančio pažymėjimo, negalės vykdyti savo pareigų.

Nepasiskiepiję žmonės taip pat nebus įleidžiami į parduotuvių centrus, kurių plotas viršija 1,5 tūkst. kv. metrų.

Rygos parduotuvių centras „Domina“, kuriam taikomas šis suvaržymas, pirmadienį atrodė pustuštis, palyginti su ankstesnėmis dienomis. Apsaugininkas tikrino visus įeinančiuosius.

Nepasiskiepijusius darbuotojus dabar galima išsiųsti trijų mėnesių „neapmokamų priverstinių atostogų“, o paskui atleisti išmokant vieno mėnesio atlyginimo dydžio kompensaciją, jei jie vis tiek atsisakys pasiskiepyti.

Tačiau vyriausybė taip pat paskelbė atšaukianti naktinę komendanto valandą, pastarąsias tris savaites įpareigodavusią žmones nuo 20 val. iki 6 val. būti namuose.

„Mums pavyko išvengti grėsusios katastrofos ligoninėse... ir labiau sekasi skiepyti, bet mūšis dar toli gražu nebaigtas“, – viename straipsnyje rašė sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas (Danielis Pavliutas).

„Pacientų su plaučių infekcija skaičius Latvijos ligoninėse yra tris kartus didesnis už tą, kuriam pritaikyta sveikatos apsaugos sistema“, – sakė jis.

Naujausi duomenys apie vakcinaciją rodo, kad maždaug 60 proc. suaugusių Latvijos gyventojų yra visiškai pasiskiepiję. Tai vienas mažiausių skaičių Europos Sąjungoje.

Vis dėlto pastarosiomis savaitėmis, smarkiai padaugėjus užsikrėtimo koronavirusu, hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19 atvejų, labai padaugėjo ir besiskiepijančių žmonių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Dalintis
Nuomonės