„Man atrodo, šitų tendencijų yra laukiama nuo tada, kai ši Vyriausybė buvo suformuota. Mes jau įėjome turbūt į paskutinius kadencijos metus ir, aišku, Seimo narių mandatas yra toks dalykas, kad jis tarsi yra laisvas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė, reaguodama į Seimo Liberalų sąjūdžio seniūno Eugenijaus Gentvilo pasvarstymus, kad koalicijai gali tekti dirbti mažumos Vyriausybės sąlygomis.

„Vienmandatininkai mano, kad jie turi dar laisvesnį mandatą negu tie žmonės, kurie yra išrinkti pagal partijų sąrašą. Kartais būna, kad žmonių įsitikimai keičiasi, kartais politiniai skaičiavimai keičiasi. Visaip būna“, – taip pat pažymėjo ji.

Todėl ministrė pirmininkė tikina nenorint spekuliuoti apie tai, ar ir daugiau koalicijos kolegų gali pasekti S. Lengvinienės pėdomis.

„Man atrodo, kad žvelgti į priekį ir spėlioti, kas būtų jeigu būtų, tai neturi didelės vertės. Nes kas bus, tada tą ir spręsime. O tų spekuliacijų apie tai, kas bus, tai, man atrodo, per visą savo darbo dabartinėse pareigose aš girdėjau jau ne vieną“, – sakė I. Šimonytė.

Antradienį ryte Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pranešė, kad prie jos jungiasi parlamentarė S. Lengvinienė. Ji pasitraukė iš Laisvės frakcijos Seime. Frakciją pakeitusi politikė pažymėjo, kad su Demokratų sąjunga dalyvaus ir kitų metų Seimo rinkimuose.

S. Lengvinienei išėjus, Laisvės frakcijoje lieka 10 narių, valdančiojoje daugumoje – 72 nariai iš 141.

Šimonytė nemato poreikio pasitraukti iš premjerės pareigų prieš prezidento rinkimus

I. Šimonytė nemato poreikio pasitraukti iš Vyriausybės vadovės pareigų rinkiminės kampanijos laikotarpiu. Tokią poziciją ji išsakė reaguodama į LRT užsakymu atliktą apklausą, atskleidusią, kad beveik pusė gyventojų pasisakytų už I. Šimonytės pasitraukimą iš premjerės pareigų prieš prezidento rinkimus.

„Man atrodo čia yra įdomus klausimas, bet visiškai neišsprendžiama situacija, kadangi lygiai tą patį būtų galima kalbėti ir apie Seimo rinkimus, kai paprastai veikiantis premjeras dalyvauja Seimo rinkimų kampanijoje. Tai jeigu jis turėtų prieš Seimo rinkimų kampaniją atsistatydinti tam, kad siektų dar kartą tapti premjeru, sutikite, kad būtų keistoka situacija“, – Seime žurnalistams komentavo I. Šimonytė.

Ji atkreipė dėmesį, kad ministras pirmininkas gali pasiimti atostogas iki tol, kol baigsis prezidento rinkimai. Tokį I. Šimonytės žingsnį, LRT apklausos duomenimis, palaikytų 17 proc. gyventojų.
„Man atrodo, kad premjeras turi tą privilegiją ir pagal įstatymą gali pasinaudoti atostogomis. (...) Atostogos, mano supratimu, tikrai tą problemą leidžia išspręsti“, – pabrėžė premjerė.

Ji teigė nesiruošianti rinkimų kampanijos metu naudotis Vyriausybės ištekliais.

„Tikrai neskelbiau apie savo ketinimą kandidatuoti prie estakadų, neaprašinėjau apie tai iš Vyriausybės spaudos tarnybos ir visais kitais būdais vengsiu sudaryti net regimybę, kad kažkokiu būdu mano pareigos yra naudojamos rinkiminėje kampanijoje“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„O kad esu žinomas žmogus dėl savo užimamų pareigų tai taip yra, bet turbūt, kad taip yra ne vieno kandidato atveju“, – pridūrė premjerė.

Antradienį paskelbtos LRT apklausos duomenimis, pusė gyventojų Lietuvoje pasisako už premjerės I. Šimonytės pasitraukimą likus mėnesiui iki prezidento rinkimų. Taip mano 50,4 proc. šalies gyventojų.

Tuo metu 17 proc. gyventojų mano, kad I. Šimonytė turėtų išeiti atostogų iki tol, kol baigsis prezidento rinkimai, rodo apklausos rezultatai. Tiek pat apklaustųjų mano, kad ministrė pirmininkė, dalyvaudama šalies vadovo rinkimuose, turėtų likti savo poste. 16 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu, skelbė lrt.lt portalas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)