„Pasakysiu taip diplomatiškai – turbūt, kad jeigu būčiau vyras, tai dalies priekaištų, kuriuos girdžiu, negirdėčiau“, – Žinių radijo laidoje „Labas, Milda“ sakė Vyriausybės vadovė I. Šimonytė.

Paklausta apie savo aprangą, ministrė pirmininkė teigė, jog pati nėra linkusi kreipti dėmesį į politikų aprangą.

„Taip jau yra pasaulyje vis dar, kad moterų vertinimo kriterijai, ne tik premjero poste, bet ir kitose pozicijoje, vis dar kompetencija vis dar yra žemiau kitų parametrų. Žmonės ne tik aprangą, bet ir išvaizdą, bet fizinius kažkokius duomenis mielai aptarinėja. Nors kad tiek daug diskusijų būtų buvę apie mano kolegas vyrus anksčiau, man to neteko pastebėti. Gal aš to negirdėjau, gal neatkreipiau dėmesio, nes man tai asmeniškai nėra svarbu.

Aš į tai nelabai linkusi kreipti dėmesį. Bet neatsimenu, ar kas nors su liniuote būtų vaikščiojęs ir matavęs ar teisingai šlipsas užeina ant diržo, ar marškiniai idealiai parinkti prie kažkokio kostiumo. Man atrodo, kad vis dar yra tam tikras kultūrinis dalykas – moterys pirmiausia turi atrodyti, o tada būti. O vyras turi būti, o kaip atrodo, taip atrodo“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės Žinių radijo laidoje taip pat buvo klausiama, ar ji jau apsisprendė, ar dar kartą dalyvaus prezidento rinkimuose.

„Skaičiau kažkur, kad ne. Matyt, kad žmonės žino. O šiaip tai tikrai galvoju, jog tai nėra šios dienos klausimas“, – Žinių radijo laidoje sakė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.