aA
Premjerė Ingrida Šimonytė ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė ir toliau svaidosi aštriais pareiškimais feisbuke viena kitos atžvilgiu. A. Širinskienė teigia, kad mėgaujasi „trečio žmogaus valstybėje dėmesiu“.
Šimonytė ir Širinskienė toliau aiškinasi santykius feisbuke: susirašinėjimas jau atrodo keistai
© DELFI montažas

Premjerė I. Šimonytė komentaruose feisbuke savaitgalį uždavė klausimą, susijusį su komiko, visuomenininko Olego Šurajevo apsilankymu Seime.

„Tai jau visai legit tada galiu ponią Agnę Širinskienę vadint O. Šurajevo širdies dama? Pats man sakė (to bendravimo Seime metu), kad atnešė būtent jai šokoladą, na ir paskui mačiau memų“, – dėstė ji.

Savo ruožtu A. Širinskienė atkirto, kad mėgaujasi „trečio žmogaus valstybėje dėmesiu“.

„Prie Skvernelio taip nebuvo gerai“, – pridūrė ji.

Prieš tai politikės taip pat buvo susirėmusios feisbuke.

Premjerė Širinskienei: šūde maudytis – jūsų reikalas

I. Šimonytė praėjusią savaitę antradienį vakare kreipėsi į Seimo etikos sargus ir prašė pasiaiškinti situaciją dėl A. Širinskienės žodžių, kai ši komiką, Ukrainai paramą renkantį O. Šurajevą pavadino premjerės patarėju.

Ketvirtadienio vakare A. Širinskienė svarstė, kad į Seimo etikos sargus premjerė kreipsis ir dėl to, kad ji lankosi nevienareikšmiškai vertinamo vaizdo tinklaraščio „OpTV“ laidose. Politikė ironizuodama kalbėjo, kad dalyvaus dar vienoje „OpTV“ laidoje, jei ji, „premjerės prašymu“, nebus uždaryta.

„Žinot, ji naktimis dėl manęs sprendimus priiminėja. Skundus siuntinėdama po instancijas. Etikai skundą nakties metu gavo“, – dėstė A. Širinskienė. Ji taip pat svarstė, kad yra svarbi premjerei. „Manau, kad Širinskienę pastukalint jai svarbu. Visokie RRF milijonai, atidėti ES pinigų mokėjimai, pramiegota mokesčių reforma – ne taip svarbu, nakties darbo neverti. Dar metus kitus palauks, nes ir taip jau turėjo būt įgyvendinti užvakar“, – toliau diskusijoje tęsė A. Širinskienė.

 Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© ELTA / Dainius Labutis

Ji teigė, jog jaučiasi pagerbta dėl I. Šimonytės jai esą skiriamo dėmesio.

„Tiesiog matau Šimonytę triūsiančią nakties metu prie man dedikuoto skundo. Trečias valstybėj žmogus tiek laiko dedikuoja. Čia ne kiekvienam“, – rašė parlamentarė.

Į diskusiją įsitraukusi pilietė paragino A. Širinskienę „OpTV“ laidoje pasakyti tokius dalykus: „1. Landsbergis blogas; 2. Šimonytė bloga; 3. Šurajevas nesveikas; 4. Su jumis bandoma susidoroti; 5. Demokratijos nebėra; Kitus punktus diskusijai susigalvokit.“

A. Širinskienė tęsė toliau: „Nuo to premjerės skundų rašymai per naktis protingesni netampa.“

Galiausiai į Seimo narės komentarus sureagavo ir I. Šimonytė.

„Šūde maudytis yra Jūsų asmeninis pasirinkimas, nors ir kasvakar tą darykit, jeigu Jums malonu. Skundo nesitikėkit, nes dar nebuvo, kad žinočiau, ką tuose tyruose savo lakštingalos balsu suokiat. Bet patarėjų mano malonėkit nebūtais dalykais nekaltint“, – atkirto ji.

„Gerą vakarą, Gerbiama Premjere. Tikrai ačiū, kad surandat laiko mano kukliam asmeniui ir dar naktimis. Kaip ne kaip 21 val. 11 min. Bet Jūs pailsėkit žinokit, nes pervargimas tikrai negerai. O to simptomas – kad jau kartais susigalvotų dalykų ir realybės neatskiriat. Suprantu, juolab kad savaitė buvo sunki ir Šurajevas šitaip dar susimovė visą reikalą pagadindamas“, – atrašė A. Širinskienė.

Premjerė: Olegas nėra Seimo narys, kuriam keliami etikos, moralės reikalavimai

Būdamas Seimo posėdžių salės balkone jis vaizdavo, kad A. Širinskienei numes šokoladą ir šūkavo, o tuo metu vyko Seimo posėdis. Apsaugos pareigūnai O. Šurajevą iš balkono išlydėjo.

Vieni tokiu jo elgesiu piktinosi, teigė, kad gėda, jog Seimas nesugeba apsiginti, kiti O. Šurajevo elgesį tikino suprantantys kaip humorą.

Į O. Šurajevo klausimus, replikas, įžeidinėjimus parlamentarai taip pat reagavo, pavyzdžiui, Remigijus Žemaitaitis, jam atsakydamas, tarė „tu čiulpi“, Aidas Gedvilas atkirto, kad „su psichiniais ligoniais nebendrauja“, o Mindaugas Puidokas – kad „su psichiškai neįgaliais asmenimis nekalba“.

O. Šurajevo nemalonės sulaukė kai kurie politikai iš opozicijos, su valdančiaisiais buvo elgtasi pagarbiai, pavyzdžiui, su I. Šimonyte, kitais Seimo konservatoriais O. Šurajevas mandagiai pasisveikino, trumpai šnektelėjo.

Olegas Šurajevas
Olegas Šurajevas
© ELTA / Orestas Gurevičius

Dėl tokio elgesio Seimo kanceliarija uždraudė O. Šurajevui lankytis Seime, policija pradėjo administracinę teiseną, o feisbuke užvirė diskusijos.

„Žmonės, kurie labiausiai piktinasi tuo, ką pasakė Olegas, Seimo salėje pasako dar stipresnių dalykų. Paprastai nenorminės leksikos nenaudoja, bet tai nekažką keičia. Galima ir lakštingalos balsu kumelę papjauti. Meluoti ištisai (kaip antai, kad Olegas yra mano „patarėjas“, net mokant gūglinti). Seimo salėje buvau vadinama bergždžia (referuojant, kad neturiu vaių, ne į mano protinius gebėjimus). Katinama, kad neturėdama vaikų/vyro noriu kitų vaikų tėvus siųst į karą. Gabrieliaus Landsbergio „veidas“ buvo „sušaudytas“ ir tie patys įsižeidėliai kikeno pasisriūbaudami. Seimo nariai vadina konsrvatorius „pedofilais ir pedofilų partija“, laisviečius narkomanais ir narkomafijos atstovais“ ir tai tėra maža dalis, o visa tai yra, deja, Seimo kasdienybė. Seime ponai Seimo kolegos jau seniai legitimizavo bet kokį elgesį. Džiaugėsi kai aš su Viktorija buvom apibaubtos per Sausio 13.

Bet tuo žmonės dažniausiai taip nesipiktina, nes žiūrėti Seimo posėdžius ne kiekvienam duota, o žiniasklaida to dažniausiai nedemosntruoja, nes čia nėra taip sexy, kad Šurajevas Seime – maždaug ir vėl tie durniai siautėja, nes ten „visi vienodi“. O žinutėje apie Šurajevą Seime aišku fundamentalus reikalas paminėti yra, kad premjerė vakarais laikina Olego postus. Nes tai kažką keičia. Skirtumas čia tik vienas – Olegas nėra Seimo narys, kuriam galioja Seimo nario etikos ir moralės principai. O tie, kuriems galioja, nepastebėjau kad itin uoliai to laikytųsi“, – rašė ministrė pirmininkė (kalba netaisyta).

Praėjusių metų kovą O. Šurajevas lankėsi Vyriausybėje, kur su premjere aptarė ekonominių ryšių su Rusija ir Baltarusija nutraukimą. Po susitikimo O. Šurajevas kalbėjo, kad ne jam ekonomistei premjerei patarinėti apie ekonomiką. O. Šurajevas kalbėjo, kad jo tikslas – baksnoti visus lazda ir priminti, kad vyksta karas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(115 žmonių įvertino)
2.6783

Top naujienos

Nerijus Povilaitis

Rusijoje bręsta drastiškos permainos: skrydžių analizė parodė – oligarchai jau telkiasi ne prie Putino

Jau pusmetis, kai Vladimiro Putino sukurta valdžios vertikalė nefunkcionuoja, o jis pats –...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Lietuvos įmonės darbuotojams siūlo neįtikėtinas naudas: nuo menstruacijų laisvadienių iki neribotų apmokamų atostogų

Pasauliui vis lanksčiau žiūrint į papildomus laisvadienius, neatsilieka ir Lietuvos kompanijos....

Policijos komisarui – didžiulė gėda: pavogto dviračio paieškos pareigūnus atvedė į viršininko namus (2)

Buvęs Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato viršininkas Vitalijus Karpukas dar dirbdamas...

Sekmadienį bus šilčiau, tačiau lietaus debesys Lietuvos vis dar neaplankys

Sekmadienio dieną aukšto atmosferos slėgio sūkurys nusiteikęs ryžtingai ir savo pozicijų keisti...

Europos karaliai: pirmą kartą UEFA Čempionų lygos finale – „Manchester City“ triumfas

Šeštadienio vakarą Turkijos megapolyje Stambule UEFA Čempionų lygos finale triumfavo...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: kontrpuolimas jau vyksta Žiniasklaida: šeštadienį Kryme nugriaudėjo sprogimai, Krymo okupacinė valdžia tai neigia (1)

Naktį Odesoje griaudėjo sprogimai. Ukrainos rytiniuose, pietiniuose ir šiauriniuose regionuose...

Vieniems saugo širdį, kitiems – sukelia riziką: gydytoja paaiškino, kodėl vyrai ir moterys serga skirtingai

Pasak šeimos gydytojos Elenos Šukės , tikra tiesa, kad vyrai ir moterys serga skirtingai....

„Žalgiryje“ – sunkiau nei rinktinėje: odą auginęs Maksvytis aptarė sezoną ir auklėtinių ateitį (1)

Kaziui Maksvyčiui pirmoji šeštadienio vakaro dalis slinko vėžlio žingsniu, užtat paskui laikas...

Keisis išmokos: skelbia, kam didės dešimtimis eurų, tačiau yra svarbi bėda

Norima didinti minimalias motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokas. Ar didėjančios...

Eglė Gatelytė

Naujausios Vokietijos gyventojų apklausos sukrėtė Berlyną: Putinui turėtų taisytis ūpas (14)

Naujausios Vokietijos gyventojų apklausos sukrėtė politinį Berlyną: kraštutinė dešinioji „...