Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad respiratoriai yra efektyvesnė apsaugos nuo viruso plitimo priemonė. Dėl to buvo priimtas sprendimas renginiuose privalomai dėvėti ne kaukes, o respiratorius.
„Jūsų informacija nėra tiksli. Tikrai visose šalyse nėra atlaisvinamos priemonės. Kiekviena valstybė turi priemonių rinkinį – kai kurias priemones pastiprina, kai kurias keičia, kai kurias modifikuoja, ar mes kalbėtume apie galimybių pasą, praktiškai visose ES šalyse jis šiuo metu vienokiu ar kitokiu pavadinimu egzistuoja“, – ketvirtadienį, Vyriausybės valandos metu atsakydamas į „darbiečio“ Aido Gedvilo klausimą atsakė A. Dulkys.
Ministras akcentavo statistikos duomenis.
„Skirtumas tarp nepasiskiepijusių ir pasiskiepijusių trimis dozėmis užsikrėtimas yra net 11 kartų. Tai tie skirtumai – ar naudojamės priemonėmis, ar nesinaudojame, ar skiepijamės, ar nesiskiepijame, yra tikrai pakankamai didžiuliai. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį. Neklaidinkite“, – akcentavo A. Dulkys.
Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat atsakė A. Gedvilui, kuris kalbėjo apie planus nuo kovo Jungtinėje Karalystėje atšaukti ribojimus ir ragino premjerę nepergyventi dėl nepavykusio projekto dėl privalomo skiepijimo medikams ir socialiniams darbuotojams.
„Aš pergyvenu dėl tų žmonių, kurie numirs dėl to, kad paklausė blogo patarimo arba sunkiai gulės ligoninėje, prisigulės pragulų ir visokių komplikacijų. Jūs, kasdien matydamas statistiką, turbūt matote, kad ji neigiama prasme „puošia“ žmones, kurie neskiepyti“, – sakė I. Šimonytė.
Jos teigimu, Jungtinėje Karalystė jau yra praėjęs naujų COVID-19 atvejų pikas.
„Mums dar turbūt iki jo dar yra pora savaičių mažiausiai. Kai mes jį praeisime, būsime kažkuriame pasaulyje ir spręsime, ką reikia“, – sakė I. Šimonytė, paprašiusi neteigti, kad omikron yra daug lengvesnė atmaina, nes ir omikron užsikrėtę žmonės atsiduria ligoninėse ir miršta.
„Daugiausia tai yra neskiepyti žmonės. Reikia daryti tam tikras išlygas šiuose lengvabūdiškuose pasisakymuose“, – pridūrė premjerė.
Top naujienos
Ispanijoje gyvenanti Aušra Burnienė: rudenį šios šalies kurortuose nusipirkti būstą gali būti neįmanoma dėl vienos priežasties papasakojo apie kainas (2)
Pilni lėktuvai lietuvių į Ispaniją leidžiasi ne tik atostogų, apstu ir norinčių čia susirasti...
Užkalnis. Kroksų apokalipsės: vaivorykštė, NATO, Landsbergis (24)
Yra žmonių, kuriems pavydėti nesigauna .
Papildomų rezervų paieškose – Jokubaičio žvilgsnis į Eurolygos čempioną: svarbus kaip niekada specialiai „Delfi“ iš Belgrado
„Varginantis dalykas“, – taip „Barcelonos“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis įvertino pirmoje...
Į Lietuvą plūstelės vasariška šiluma: kai kur termometrai pasieks net 25 laipsnius
Ketvirtadienio naktį aukšto slėgio sritis tols nuo Lietuvos. Atsisveikindama ji žada sausą,...
Ką išduoda nauji Rusijos grasinimai kaimynėms: Kremlius sukūrė situaciją, kurios nebuvo šimtmečius (2)
Šios šalis taps priešėmis – tą minutę, kai jos taps NATO narėmis, imsimės žingsnių. Jei...
Putino diagnozė slepia ir svarbesnę informaciją: šito dar niekas garsiai nesako
Tikra ar išgalvota Rusijos prezidento Vladimiro Putino sunki liga neabejotinai lems ir karo...
Karas Ukrainoje. Zelenskis: Ukrainos šiaurė jau išvaduota Rusija iš „Azovstal“ evakuotiems kariams nieko gero nežada: pasirodė nežmoniškų siūlymų (7)
Evakuacijos misija „ Azovstal “ plieno gamykloje Mariupolyje tęsiasi, trečiadienio naktį savo...
Randai: kodėl niekas nesako, kad jiems užgijus negalima atsikvėpti – neprižiūrimi jie gali sukelti negrįžtamų padarinių
Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuris neturėtų nė vieno rando. Bet savotiškas paradoksas – ne...
Majauskas apie ekonomikos būklę, naujus mokesčius ir NPD santykį su MMA: tam tikrų pakeitimų tikrai reikia
Infliacija, planuojamos didinti bazinės palūkanų normos, nedarbo augimo rizika rodo, kad šie metai...
Lietuvos miestas, kurį 9 dienoms buvo „okupavę“ latviai – supykę, kad žemaičiai neleidžia Kalėdų atšvęsti, grįžo namo (2)
Sovietmečiu kai kas Skuodą pašaipiai vadindavo lietuviškąja Kamčiatka. Bet ne todėl, kad ten...