LSDP surinko 19,36 proc. balsų, TS-LKD – 17,96 proc., „Nemuno Aušra“ – 14,99 proc.

„Skirtingai nuo vakar vakaro jau šiandien žinome rezultatus. Dar kartą noriu padėkoti visiems tiems, kas balsavo už Tėvynės Sąjungą ir kas, nepasaint sudėtingos Vyriausybės kadencijos, nepaisant keistesnės rinkimų kampanijos, kai, atrodo, TS-LKD buvo skirta labai daug dėmesio, daugiau negu kolegų ar oponentų, ar konkurentų pasisakymams apie tai, ką jie patys ketintų daryti.

Tai esame labai tokioje tarpinėje situacijoje. Akivaizdu, kad dabar pagal suskaičiuotus, dabar įvertintus balsus pirmauja socialdemokratų partija. Mes esame antri. Mandatų skaičiumi tas skirtumas nėra kažkoks įspūdingas. Kalbame apie vieną mandatą. Bet, aišku, kaip visada Seime yra ta trijų kūnų problema t. y. vienmandačių, kurių per pirmą turą rezultatai žinomi, atrodo, aštuonių, jeigu neklystu.

Tai visos kitos yra atviros ir ne vienoje vienmandatėje ir ne vienoje dešimtyje vienmandačių mūsų kandidatai yra išėję į antrą turą ir daugelyje jų pirmauja. Tai, žinoma, matyt, po antrojo turo ta dėlionė matysis aiškiau“, - BNS spaudos konferencijoje sakė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

Jos teigimu, po pirmojo turo nebandys skelbti nei pralaimėjimo, nei laimėjimo.

„Reikės po pirmojo etapo kantriai, maksimaliai dirbti, kad Tėvynės sąjungos rezultatas būtų maksimaliai geras“.

Lingė: situaciją vertiname santūriai

Konservatorius Mindaugas Lingė kalbėjo, kad kol kas vertina situaciją santūriai.

„Turime, atrodo, 32 išėjusius mūsų kandidatus į antrus turus. Tikrai laukia dar įtempta kova didelėje dalyje apygardų. Su socialdemokratais turėsime daugiausia tų kovų – apie penkiolika. Panašu, kad nei viena, nei kita pusė negalės turbūt absoliučiai džiaugtis visa ko laimėtojais. Bus apygardų, kur seksis, tikėtina, geriau mums. Bus, tikėtina, ir jų sėkmės. Tikrai dar anksti kalbėti apie kokius apibendrinimus ar daryti toli siekiančias išvadas.

Aišku, turbūt tik viena, kad pagaliau paaiškėjo, ką socialdemokratai turėjo omenyje apie Tėvynės Sąjungai skirtą vieną įrankį. Tai, pasirodo, jis tėra tokio dydžio [parodė šakutę, aut. past.]. Tai jis neprimena šakių, kai premjerė kalbėjo, kad reikia kovoti su populizmu, su neapykanta ir Kremliaus naratyvais. Tai tokio įrankio būtų per maža, o labiau primintų desertinę šakutę.

Vilija Blinkevičiūtė prieš baigiantis rinkimų kampanijai žadėjo visus kviesti arbatos, tai panašu, kad čia gali būti tas ženklas, kad prie tos arbatos bus ir koks nors pyragas, kurį galėsime panaudoti pagal paskirtį šį mums atsiųstą jų įrankį. Tai turbūt tas vaizdas nėra toks dramatiškas. <...>. Tikrai nereikštų, kad ta viena vieta reikštų kokią nors kapituliaciją“, – juokaudamas kalbėjo konservatorius.

Nemano, kad konservatorių retorika lėmė „Nemuno aušros“ sėkmę

Premjerė taip pat tikino nemananti, kad konservatorių partijos retorika prieš „Nemuno aušros“ partiją galėjo lemti šios politinės jėgos sėkmę.

Pasak jos, esminis klausimas yra tai, ar yra įsivaizduojama koalicija su partija, kurios lyderis yra Konstitucinio teismo pripažintas sulaužęs priesaiką dėl antisemitinių pareiškimų.

„Manau, kad labai keista būtų daryti išvadą, jog kažkieno retorika lemia kitų partijų rezultatus. Sakyčiau, kad esminis klausimas yra ne kiek balsų surinko „Nemuno aušra“ (...), į tokius dalykus reikia žiūrėti kontekste, kokių politinių partijų nebėra ar kurios politinės partijos parodė gerokai blogesnį rezultatą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Klausimas yra apie tai, ar kažkas įsivaizduoja „Nemuno aušrą“ koalicijoje, kuri bus atsakinga už Lietuvos valdymą. Bet, matyt, tą klausimą korektiška būtų kelti po antrojo turto, kada bus aišku, kas turės pirmą ranką formuoti koaliciją“, – aiškino ji.

Konservatorės teigimu, Remigijaus Žemaitaičio antisemitiniai pareiškimai būtų netoleruojami ir Lietuvos strateginių partnerių užsienyje požiūriu.

„Man atrodo antisemitizmas ir Konstitucinio teismo pripažinimas, kad yra sulaužyta priesaika dėl šios priežasties, yra pakankamai rimtas dalykas. Antisemitizmas nėra toleruojamas toje publikoje, su kuria norime būti draugai ir partneriai. Sunku įsivaizduoti, koks būtų požiūris mūsų strateginių partnerių, iš kurių daug tikimės savo saugumo, investicijų požiūriu“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Delfi“ primena, kad LSDP ir „Vardan Lietuvos“ formuos valdančiąją daugumą „Vardan Lietuvos“ lyderiui atvykus į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) štabą, politinių partijų lyderiai Saulius Skvernelis ir Vilija Blinkevičiūtė sutarė formuoti bendrą valdančiąją daugumą.

„Sutarėme kartu su „Vardan Lietuvos“ partija, kuri labai sėkmingai pasirodė rinkimuose, formuoti valdančiąją daugumą – dirbti kartu taip, kad turėtume gerus rezultatus“, – po pokalbio su S. Skverneliu žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.

„Tikiuosi, kad tas pokytis įvyks ir tie pranašiški žodžiai, kuriuos pasakė Ingrida Šimonytė – jeigu nepatinka, po ketverių metų galėsite išsirinkti kitus – panašu, kad žmonės būtent taip ir padarė“, – savo ruožtu pasakė S. Skvernelis.

Politikai sutartinai kartojo – apie būsimus postus sekmadienio naktį nekalbėjo. „Mes karūnų taip nesidedame iš karto“, – ne kartą rinkiminės kampanijos metu išsakytą frazę vėl pakartojo V. Blinkevičiūtė.

Už borto – Laisvės partija

Kitos kadencijos Seimas bus be Laisvės partijos, jie surinko 4,44 proc. balsų. 5 proc. barjero taip pat neperžengė Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) surinkę 3,93 proc.

Taip pat į Seimą nepateko Nacionalinis susivienijimas (2,86 proc.), Lietuvos liaudies partija (2,63 proc.), Taikos koalicija (2,19 proc.), Regionų partija (1,90 proc.), Žaliųjų partija (1,66 proc.), Tautos ir teisingumo sąjunga (1,37 proc.). Paskutiniai liko „Laisvė ir teisingumas“ (0,75 proc.).

Rinkimuose nepasisekė ne tik Tautos ir teisingumo sąjungai bei Liaudies partijai, tačiau dideles nesėkmes vienmandatėse patyrė ir jų lyderiai Artūras Orlauskas bei Eduardas Vaitkus.

Garliavos apygardoje A. Orlauskas liko aštuntas, surinkęs vos 5,61 proc. Čia į antrąjį turą išėjo konservatorius Justinas Urbanavičius ir socialdemokratas Šarūnas Šukevičius.

Šalčininkų-Vilniaus apygardoje puikiai per prezidento rinkimus pasirodęs Eduardas Vaitkus šįkart nebuvo toks populiarus. Jis liko antras su 15,87 proc.

Čia jau pirmame ture triumfavo LLRA kandidatas Jaroslavas Narkevičius. Vienmandatėje rinkėjų pasitikėjimo nesulaukė ir viena iš „Nemuno Aušros“ lyderių Agnė Širinskienė, ji Nalšios pietinėje apygardoje liko trečia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)