aA
Kalbėdama apie prezidento raginimus atsistatydinti Laisvės partijos, įsisukusios į skandalą dėl galimo nepotizmo, pirmininkei Aušrinei Armonaitei, premjerė Ingrida Šimonytė teigia norinti mažiau komentuoti šalies vadovo retoriką, artėjant Prezidento rinkimams.

„Aš daviau sau naujametį pažadą minimizuoti komentarus apie tai, ką sako prezidentas, ir kuo arčiau bus prezidento rinkimų kampanija, tuo stengsiuos uoliau to laikytis, nes manyčiau, kad nemažai komentarų jau yra tam tikros rinkiminės kampanijos dalis“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovė.

Ji teigė nenorinti užsiimti „whataboutizmu“.

„Bet kadangi internetai nieko nepamiršta, tai daug dalykų patys internetai pačiam prezidentui priminė, ir aš čia nematau reikalo to kartoti“, – sakė I. Šimonytė.

Jos vertinimu, A. Armonaitės dalyvavimo situacijoje nebuvo, išskyrus tai, kad ji pažįsta A. Belickaitę.

„Neturiu jokios informacijos, kad buvo daroma kokia nors įtaka tiems sprendimams. Tiesą sakant, nesinorėtų aptarinėti atskirų asmenų, kurie nėra dabar vieši asmenys, bet pabandau įsivaizduoti, kas būtų atsitikę, jei tą atranką būtų laimėjęs kitas viešai žinomas žmogus.

Tuomet turbūt būtume gvildenę, ar čia premjerė kažkaip kažkam davė nurodymą paskirti savo buvusią patarėją komunikacijai Lietuvos geležinkelių komunikacijos vadove, nors aš neturėjau supratimo nei kad ta atranka vyksta, nei kas toje atrankoje dalyvauja“, – sakė I. Šimonytė.

Nausėda paragino Armonaitę apsvarstyti likimą poste: tai yra apgailėtinas žemos politinės kultūros pavyzdys

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paragino ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitė apsvarstyti galimybę pasitraukti iš posto. Taip šalies vadovas pareiškė po to, kai viešojoje erdvėje kilo diskusijos dėl Laisvės partijos pirmininkės artimos draugės Agnės Belickaitės įsidarbinimo „Lietuvos geležinkelių grupėje“ (LTG).

Pasak šalies vadovo, pastaroji istorija yra „apgailėtinas žemos politinės kultūros pavyzdys“, įrodantis, kad šiuo klausimu Lietuvoje vyksta menki pokyčiai. Galimame interesų konflikte atsidūrusius politikus prezidentas lygina su „bebrų karta“, su kurių elgesiu taikstytis negalima. Todėl prezidentas iš Vyriausybės tikisi sulaukti ryžtingų sprendimų.

„Aš manau, kad tai vėlgi yra apgailėtinas žemos politinės kultūros pavyzdys. Mums žadėjo kitokią politinę kultūrą 2020 m. Tačiau įvertinus virtinę tam tikrų istorijų arba nepotizmo atvejų, tenka daryti išvadą, kad ta politinė kultūra menkai tepasikeitė. Ir visiškai nesvarbu, kad šiai bebrų kartai neauga ūsai ar trūksta barzdų. Bebras yra bebras. Tai yra, sakyčiau, gyvenimo būdas“, – trečiadienį TV3 televizijai teigė šalies vadovas.

Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė
© ELTA / Marius Morkevičius

„Su tokiu gyvenimo būdu politikoje tikrai negalima taikstytis. Dėl tos priežasties, manau, arba pati ministrė arba premjerė turėtų padaryti sprendimą“, – aiškino G. Nausėda.

„Visokiausi sprendimai galimi, įmanomi – įskaitant ir atsistatydinimą“, – pridūrė jis.

Dėl galimo interesų konflikto A. Armonaitė bei A. Belickaitės vyras, ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK). Politikai prašo įvertinti ir atlikti tyrimą dėl privačių ir viešųjų interesų painiojimo.

G. Nausėda tokius Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybės žingsnius vertina kaip mėginimą griebtis paskutinio šiaudo.

„Nežinau, ar čia mėginimas griebtis kaip šiaudo tos etikos komisijos yra tinkamas būdas, nes, kaip ten bebūtų, giminystės, draugystės, bendro mokslo įrodymai yra akivaizdūs. Tai suteikia labai nemalonų prieskonį visai šitai istorijai“, – apgailestavo šalies vadovas.

Visgi prezidentas neatmetė galimybės, kad artėjant 2024 m., kai šalyje vyks treji – prezidento, Europos Parlamento bei Seimo – rinkimai, tokių politikams artimų žmonių bandymų įsidarbinti valstybės valdomose įmonėse bus tik daugiau.

„Galimas dalykas, kad tokių atvejų, kuomet artėsime prie 2024 m. rinkimų, gali ir padaugėti, nes galbūt kažkas nuspręs, kad dabar yra paskutinė galimybė įsidarbinti. Liūdna, bet bijau, kad tokia motyvacija kai kurių žmonių galvose gali kilti“, – sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona įsidarbino „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės Aušrinės Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Pati A. Belickaitė neneigia savo ryšio su Laisvės partija, tačiau jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Ji tvirtina, kad dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodo gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

Tuo metu A. Belickaitės vyras, ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Jurgutis nutarė kreiptis į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti ir atlikti tyrimą dėl galimo privačių ir viešųjų interesų konflikto.

Į etikos sargus kreipėsi ir A. Armonaitė. Politikė tvirtina sužinojusi apie A. Belickaitės karjeros pokyčius tik po fakto, tačiau pripažįsta, kad šioje situacijoje tam tikra interesų konflikto regimybė egzistuoja.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(33 žmonės įvertino)
3.3030

Top naujienos

Karas Ukrainoje. Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną Zelenskis: pasaulis turi reaguoti (35)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Ekspertai: tai yra smūgis Landsbergiui (23)

Dalies konservatorių pasipriešinimas priešlaikinių rinkimų idėjai, kurią iškėlė šios...

Liutauras Elkimavičius

Nusikaltėlių siaubu vadinamas „Interpolas“: labiausiai ieškomus asmenis skelbia viešai ir už juos siūlo atlygį tarp jų yra ir du lietuviai

Šiemet „Interpolui” sueina 100 metų. Dažnai filmuose minima organizacija, ypač dažnai...

Apžvalgininkas įspėja dėl Kachovkos užtvankos: pasekmės gali būti keleriopai baisesnės nei Černobylio

Rusams susprogdinus Kachovkos hidroelektrinę, iki antradienio 10 val. iš pavojingų rajonų buvo...

Pritarė siūlymui: nuo liepos – didesnės išmokos tūkstančiams gyventojų (2)

Seimas po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo ir Nedarbo socialinio draudimo...

Ania Nussbaum

Macrono varžovė dėl Putino vis labiau nervinosi

Emmanuelis Macronas savo kraštutinių dešiniųjų varžovei Marine Le Pen suteikė geriausią...

Lietuvoje siūlo unikalią pramogą: Nemunu plaukia savomis rankomis sukonstruotas kruizas su „viskas įskaičiuota“ paketu (1)

Kruizai dažniausiai asocijuojasi su prabangiomis atostogomis, skaidria jūra, nuostabiu oru bei,...

Okupuotame Kryme jau dalijamasi vaizdais, kas nutiko po hidroelektrinės susprogdinimo

Rusams susprogdinus Kachovkos hidroelektrinę, okupuotame Kryme prasidėjo problemos dėl vandens.

LRT Taryba renkasi į uždarą posėdį dėl naujo generalinio direktoriaus: sprendimą žada pranešti šiandien (1)

LRT Taryba šiandien renkasi į posėdį, kuriame balsuos dėl to, kas taps naujuoju LRT generaliniu...

Ekspertas – apie Kachovkos hidroelektrinės susprogdinimą: okupantai patys sau pridarė bėdų (1)

Ukrainos vadovybė iš anksto žinojo apie rusų planus susprogdinti Kachovkos hidroelektrinę ir...