aA
„Aš nesu tas plastikas, iš kurio galima numinkyti tą kandidatą, kurio norisi kažkokiai auditorijai“, – teigė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos rinkimus laimėjusi Ingrida Šimonytė ir patikino, kad rinkėjų palaikymo greičiausiai sulaukė dėl to, kad šie esą jau yra pasiilgę ne „fasadinės“, o žmogiškos politikos.

Pagrindinis tikslas – susitarimas

I. Šimonytę palaikė ne tik didieji miestai, Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, bet ir mažieji. Tiesa, kai kuriuose regionuose jai ant kulnų lipo ar net aplenkė kitas rinkimų kandidatas – Vygaudas Ušackas.

Pati I. Šimonytė rezultatus vadino tolygiais. „Rezultatas nėra tik didžiuosiuose miestuose, o yra tolygus per visą Lietuvą“, – teigė parlamentarė, bet pripažino – kai kuriuose mažesniuose rajonuose tendencijos buvo įvairios.

Tad kaip kandidatė žada įtikinti mažesnių miestų ir miestelių rinkėjus? „Įtikinėjimas yra įtikinėjimo būdu. Man atrodo, kad čia mano pagrindinės minties skirtumas nuo Lietuvoje įprastų buvusių klišių: „augsime, greitai turėsime daug investicijų ir bus gerai“. Drįstu mesti iššūkį šitam įsitikinimui“, – teigė I. Šimonytė.

Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© DELFI / Karolina Pansevič

Anot I. Šimonytės, investicijų pritraukimas tik į didžiuosius miestus problemų neišspręs.

V. Ušacką įveikusi kandidatė teigė, kad jos stiprioji pusė – paprastumas. „Galbūt su manimi daugiau tapatinosi tie žmonės, kuriems atsibodusi ta fasadų politika ir jiems norisi tikro žmogaus. Aš nesu tas plastikas, iš kurio galima numinkyti tą kandidatą, kurio norisi kažkokiai auditorijai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Į prezidento postą kandidatuosianti I. Šimonytė tikino, kad pagrindinė vyraujanti klaida – nesusitarimas. „Mums reikia liautis žiūrėti į valstybę kaip į trečią asmenį, – kalbėjo Šimonytė. – Pagrindinė problema, kuri lemia didelį žmonių nusivylimą, tai, kad mes nesusitariame.“

Anot jos, svarbu susitarti, ar esame dosni valstybė, ar tam kuri piliečius aprūpina minimaliai, tačiau tuo pačiu pasiūlo ir mažus mokesčius, bet tuomet savo problemas turėtų spręsti patys piliečiai.

Tiki susitarimu su dabartine dauguma

Naujai išrinktas prezidentas su dabartine valdžia turės dirbti dar pusantrų metų. I. Šimonytės santykis su valstiečiais yra kupinas ginčų, tačiau ji tvirtino, kad jei pavyko susitarti dėl gynybos, akivaizdu, kad susitarimą galima pasiekti.

„Dėl gynybos klausimo pavyko susitarti. Tai puiki pirmoji kregždė, kuri rodo, kad susitarti įmanoma. Bet man gaila, kad rinkiminėje kompanijoje valstiečiai daug šių problemų minėjo, bet galiausiai nusprendė eiti paprastuoju būdu, kuriuo mes ėjome pastaruosius trisdešimt metų“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Arnas Mazėtis, Ingrida Šimonytė
Arnas Mazėtis, Ingrida Šimonytė
© DELFI / Karolina Pansevič

Tad ar ji tiki, kad gali susitarti su dabartine dauguma? „Tai kiekvieno sugebėjimo gerbti demokratiją išbandymas. Galima nemėgti konkretaus žmogaus, bet reikia gerbti institucijas, – teigė kandidatė. – Pirmiausia politikai turi suprasti, kad jų darbas – atstovauti rinkėjams, kurie juos išrinko.“

O ar su Seimu ji būtų oponentė, ar partnerė? „Priklauso nuo to, ką Seimas norėtų daryti. Jei norėtų važinėtis traktoriumi per Konstituciją ar daryti veiksmus, kurie, mano supratimu, kelia pavojų žmogaus teisėms, žodžio laisvei ar kažkokiems kitiems konstituciniams principams, tada jau labai sunku būti partneriu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Kandidatės teigimu, prezidentas turi teisę vetuoti įstatymus ir juos grąžinti diskusijai. Tiesa, Seimas veto gali ir atmesti. „Jei bijai vilko – neik į mišką, tai jei bijai, kad tavo veto atmes, – kalbėjo I. Šimonytė. – Bet jei tai principiniai klausimai, susiję su konstitucijos nuostatomis, tai, man atrodo, prezidentas neturi kitos išeities.“

I. Šimonytė nemano, kad jos ir kito kandidato – Gitano Nausėdos – rinkėjai yra panaši auditorija. „Sunku pasakyti“, – teigė I. Šimonytė, tačiau nepaneigė, kad jų problemų matymo spektras – panašus.

„Ponas Gitanas mato panašiai tas problemas, manau, kad mato ir kiti kandidatai, – vardijo I. Šimonytė. – Kuo daugiau diskutuosime, tuo lengviau bus prieiti prie kažkokio vaizdinio, kuris atrodytų priimtinas platesniam ratui žmonių.“

Dabartinę Lietuvos situaciją I. Šimonytė apibūdina kaip daugelio strateginių priemonių formavimą be aiškios vizijos, kaip tai įgyvendinti. Esą dabar tiesiog kuriami planai.

Švietimas, sveikata ir emigracija

Programoje I. Šimonytė kalba apie tai, kad žmonės nemato gerėjančio gyvenimo. Jos teigimu, yra tokia visuomenės dalis, kuri nemato jokių problemų, tačiau yra sritys, kurių problemas būtina spręsti.

„Mokykla yra ne apie tai, kad aš ateinu ir gaunu nemokamai pavalgyti. Mokykla yra apie tai, kuri man suteikia galimybę vėliau gyvenime pasiekti kažko, – teigė I. Šimonytė, pridurdama kad yra ir regionų problema, nes ne visi vaikai gali gauti vienodą „bilietą“ į ateitį. – O jeigu aš to negaunu ne dėl savo apsileidimo, bet dėl to, kad ten, kur aš gyvenu nėra pakankamai mokytojų, nėra noro tai užtikrinti,tai tokiu atveju kai kurie vaikai bus priversti kartoti savo tėvų gyvenimus.“

DELFI viešėjusi I. Šimonytė išskyrė ir mediciną. Anot jos, svarbiausia kalbėti apie paslaugų kokybę. „Nepakanka, kad žmonės manytų, kad sveikatos priežiūros paslaugos yra daugiau mažiau adekvačios tam, ko jie iš valstybės tikisi, – teigė parlamentarė. – Mes visi norime gydytis ne ką prasčiau nei gydomasi Vakaruose.“

Anot Seimo narės, būtina kalbėti apie paslaugų prieinamumą.

Sritis, kurioje, anot I. Šimonytės, yra laikomasi tinkamos strategijos – užsienio politika. „Dabartinė kryptis, kurios laikosi dabartinė šalies vadovė, yra tinkama. Mes žiūrime į vakarus, turime stiprų NATO interesą“, – teigė I. Šimonytė ir pridūrė, kad Europos Sąjunga taip pat Lietuvai teikia stabilumo, o ne tik pinigų, kaip kartais yra manoma.

O kokia kandidatės nuomonė apie Rusiją? „Pozicija labai aiški, tol ko visos įmanomos pasaulio taisyklės yra tos valstybės sulaužomos, turime būti labai sargūs“, – teigė I. Šimonytė.

Apie emigraciją I. Šimonytė kalbėjo griežtai – esama strategija yra mirusi. Ji pasirėmė tyrimu, kuriame buvo paskelbta, kad emigracijos mastai priklauso ir nuo asmens jausenos valstybėje. I. Šimonytės teigimu, čia vėl reiktų kalbėti apie tarpusavio susitarimą.

Konservatoriai ir būsima komanda

I. Šimonytė ilgą laiką slėpė – kandidatuos ar ne, nors pati teigia, kad neslėpė, o tiesiog svarstė. O ar jos sprendimui įtakos turėjo partijos paskatos? „Nesu žmogus, kuris aukojasi dėl juridinių asmenų. Ne dėl partijos“, – tvirtino I. Šimonytė.

Tiesa, ji nebuvo linkusi vertinti V. Ušacko sprendimo toliau nebekelti savo kandidatūros. „Nesiimu skaityti kitų žmonių minčių ir planų. Pasitikiu tuo, ką jis yra viešai pasakęs, – teigė I Šimonytė. – Mačiau tam tikrų pasakymų, kad buvo bandoma Rusijos aspektą sieti, bet pati tikrai nesu to dariusi.“

Į prezidentus kandidatuosianti I. Šimonytė nebandė spėlioti ir būsimų konkurentų kovos kelyje. „Pamatysime, nenoriu spėlioti, nes kai kurių kandidatų dar nematėme, – kalbėjo I. Šimonytė. – Prognozuočiau, kad antrame etape matysime valdžios ir nevaldžios tarpusavio diskusiją, bet gyvenimas yra toks dalykas, kad gali būti netikėtų dalykų.“

Kitas I. Šimonytės žingsnis – profesionalios komandos subūrimas. „Bursiu komandą, kurioje bus žmonių ir nesusijusių su partija“, – teigė I. Šimonytė ir patvirtino, kad į partiją tikrai nestos.

TS-LKD kandidato rinkimų akimirkos:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (61)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (52)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (5)

Tuščios tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos, šįkart rungtynių scenarijus...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (555)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (5)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (322)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (69)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (151)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (134)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...