aA
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia negalinti pasakyti, ar klaida buvo valdžios priimtas sprendimas, dėl kuriuo policijos pareigūnai skiepijimo prioritetų eilėje atsidūrė žemiau nei universitetų dėstytojai.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Nors Vyriausybės atstovai pažadėjo dar šią savaitę nuo COVID-19 pradėti skiepyti policijos pareigūnus, jie trečiadienį prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją.

„Galite tai vadinti klaida, nors aš nežinau, ar tai yra klaida“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Premjerė pažymėjo nenorinti įsivelti į diskusijas apie tai, kuri iš profesijų šiuo metu svarbesnė. Anot jos, policijos pareigūnų pasipiktinimą sukėlusį Vyriausybės žingsnį tiesiog padiktavo logika bei sprendimas skiepijimo klausimais neskaidyti švietimo bendruomenės.

„Nenoriu įsivelti į diskusijas, kuri profesija yra svarbesnė. Švietimo darbuotojai buvo visi sutelkti viename prioritete. Kadangi iš pradžių buvo diskusija apie abiturientus ir jų mokytojus, bet matėme iš pradinio ugdymo (darbuotojų – ELTA) skiepijimo, kad tokie dalinimai sukelia labai daug problemų ir klausimų: ar maistą tiekiantis žmogus turi būti skiepijamas, ar administracija turi būti skiepijama. Tai sprendimas buvo tiesiog įtraukti visą švietimo veiklą“, – teigė I. Šimonytė ir pažymėjo, kad pareigūnai visgi yra įrašyti prioritetinėje skiepijimo eilėje.

„Pareigūnai vis dėlto yra numatyti prioritetinėje eilėje, tik po rizikos grupių, tačiau tikrai aukščiau nei plačioji visuomenė“, – sakė ji.

Be to, akcentavo premjerė, siekiant išlaikyti sklandų skiepijimo procesą būtina atsižvelgti ir į kitus argumentus.

„Tarkime, didesnius (vakcinų – ELTA) kiekius bandyti naudoti ten, kur yra daug žmonių, o ne bandant daug žmonių pasikviesti į kažkokią skiepijimo vietą. Čia pirmiausiai kalbame apie didelius žmonių būrius ir kolektyvus“, – sakė I. Šimonytė.

Trečiadienį policijos pareigūnai prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją, kuria išreiškė nepasitenkinimą valdžios sprendimu atsisakyti skiepyti pareigūnus pagal prioritetinę tvarką. Kelios dešimtys asmenų susirinko V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės pastatyti ženklai „Stop kontrolė“, taip siekiant Ministrų Kabinetui parodyti, kokį indėlį policininkai įneša kovoje su COVID-19 pandemija.

Šiuo metu galioja vakcinacijos nuo COVID-19 viruso planas, pagal kurį Vidaus reikalų ministerijos vadovaujamose įstaigose tarnaujantys pareigūnai yra paskutinėje prioritetinėje grupėje, po kurios būtų pereinama prie masinės vakcinacijos.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė praėjusią savaitę kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) ir paragino nedelsiant paskiepyti 7,9 tūkst. pareigūnų.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys užsiminė, kad šią savaitę bus pradėti skiepyti dideli kolektyvai, esantys žemesnėse skiepijimo prioritetinėse grupėse. Jo teigimu, tarp anksčiau skiepijamų grupių turėtų būti ir įvairių tarnybų pareigūnai.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
1.4444

Top naujienos

Ekspertas: ar Rusija gali ryžtis smogti Lietuvai – paskaičiuokime, kokias pasekmes tai jai sukeltų (4)

Lietuvai ribojant Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį,...

Ką parodys EK rengiamos gairės dėl tranzito į Kaliningradą: gali susidaryti priešingas įspūdis (1)

Prezidentūroje pirmadienį įvyko pasitarimas dėl tranzito į Kaliningradą. Kaip pranešė...

Kaip Rusijos „defoltas“ gali paveikti karą: ekspertai išskiria vieną grėsmę agresorei

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Laikinai apribotas eismas kelyje Kaunas-Vilnius: užsiliepsnojo karinė technika

Antradienio vakarą laikinai buvo uždarytas kelias Kaunas-Vilnius ties Žiežmariais , nes čia...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (5)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

STT turi priekaištų Vilniaus miesto savivaldybei dėl statybų leidimų išdavimo: projektai vertinami pagal „nerašytas“ taisykles

Naujų būstų Vilniuje išdygtų ir daugiau, tačiau NT plėtotojų darbus stabdo Vilniaus miesto...

Po kaitrų Kaunas jau niokojamas audros: lūžta medžiai, plaukia gatvės (2)

Kauniečiai jau fiksuoja ant miesto užplaukusių debesų nuostolius – nuo stipraus lietaus ir vėjo...

Įspūdingiausi atlyginimai Lietuvoje gegužę: viršūnėje – vidutiniškai 56 tūkst. eurų mokėjusi įmonė (5)

Gegužę 21 įmonė mokėjo didesnius nei 10 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus , o algų medianų...