aA
Premjerė Ingrida Šimonytė, vertindama valdančiosios daugumos santykius, sako, kad konservatoriams „nėra lengva būti didžiausia frakcija koalicijoje“. Pasak Vyriausybės vadovės, mažieji koalicijos partneriai Liberalų sąjūdis bei Laisvės partija kartais naudojasi mandatų disproporciją kaip spaudimo didiesiems partneriams priemonę.

„Tėvynės sąjungos pozicija koalicijoje yra permanentiškai gana nedėkinga todėl, kad tai yra labai didelė frakcija Seime. Kitos frakcijos, kurios yra mažesnės, kartais galbūt tą santykių disproporciją naudoja ir kaip argumentą, ir galbūt kartais tikėdamiesi iš didžiosios frakcijos dalykų, kuriuos nebūtinai galima labai greitai padaryti“, – ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Nėra lengva būti didžiausia frakcija koalicijoje“, – pripažino ji.

Visgi, konservatorė pabrėžė, kad pastaruoju metu koalicijoje tvyrojusios įtampos esmingai nepakeitė tarpusavio santykių ar kaip nors susilpnino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pozicijas. Todėl, tęsė premjerė, ir toliau privalu ieškoti kompromisų, tenkinančių visas valdančiąsias partijas.

„Ta prasme aš nesakyčiau, kad yra kažkokia labai ypatinga situacija – visą laiką reikia koalicijoje ieškoti sprendimų tokių, kad partneriai jaustųsi išgirsti ir suprasti, kad jie jaustųsi partneriai toje koalicijoje“, – akcentavo Ministrė pirmininkė.

Tuo metu klausiama, ar mažieji partneriai neketina spausti konservatorių keisti koalicijos sutartį, daugiau dėmesio skiriant būtent liberalių jėgų prioritetiniams klausimams, I. Šimonytė nurodė, kad dabartinė sutartis vis dar galioja. Todėl, jos manymu, valdančioji dauguma ir toliau dirbs tokia pačia forma.

„Yra koalicijos sutartis ir mes kalbėjome, ar koalicijos sutartis galioja. Koalicijos sutartis galioja. Jeigu jūs turite omenyje, sakykime, tuos klausimus, dėl kurių nuomonės Tėvynės sąjungos, o taip pat ir Liberalų sąjūdžio frakcijoje, išsiskiria – tarkime, Civilinės sąjungos įstatymo projektą ar mažo kiekio marihuanos dekriminalizaciją – yra koalicijos sutartyje aptarta, kaip tuos klausimus bandome spręsti“, – aiškino premjerė, pakartodama, kad partijų pozicijos dėl kilusios krizės, jos nuomone, pernelyg nepasikeitė.

„Jeigu koalicijos sutartis galioja, reiškia, mes ir toliau dirbame tais pačiais principais, kurie sutartyje ir yra apibrėžti“, – apibendrino ji.

Kaip skelbta anksčiau, audringų reakcijų Seimo plenarinių posėdžių salėje susilaukusi TS-LKD vadovybės iniciatyva dėl pirmalaikių parlamento rinkimų žlugo – Seimas po pateikimo nepritarė konservatorių partijos prezidiumo siūlymui.

Mažieji valdančiosios koalicijos partneriai primygtinai ragino TS-LKD prezidiumą priimti būtinus sprendimus kaip įmanoma greičiau.

Visgi, dar iki Seimo balsavimo premjerė I. Šimonytė ne kartą patikino, kad parlamentui pritrūkus politinės valios sušaukti naujus rinkimus, ji pasitrauks iš pareigų – tai reiškia, kad kartu su Vyriausybės vadove atsistatydintų ir visas ministrų kabinetas.

Tačiau Seimui nepalaikius TS-LKD siūlymo, premjerė sušvelnino savo pozicijas. Politikė pripažino, kad pareikšdama apie galimą atsistatydinimą „leido sau šiek tiek per daug“, todėl sprendimą dėl tolimesnio jos darbo Vyriausybėje turėtų priimti TS-LKD prezidiumas.

Jai antrino ir TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis, nurodęs, kad galimybes Ministrų kabinetui tęsti darbą pirmiausiai vertins koalicijos partneriai, o vėliau reikės sulaukti ir TS-LKD prezidiumo pozicijos.

Apie pirmalaikius Seimo rinkimus ir visos politinės sistemos pertvarką konservatorių pirmininkas G. Landsbergis prakalbo kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis. TS-LKD siūlė Seimui surengti naujus rinkimus rugsėjo 10 d.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
2.3333

Top naujienos

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Tam tikrais metais pasiėmę paskolas gali sutaupyti ženklias sumas: ragina kreiptis į bankus

Smarkiai išaugusioms palūkanų normoms vis labiau kraustant turinčių paskolas kišenes,...

Mitais apipinta gyvenimo įgūdžių programa: ko iš tikrųjų bus mokomi vaikai? (4)

Vaikai bus mokomi apie lytinius santykius, gėjus ir lesbietes, masturbaciją – tokie ir panašūs...

Bandydami numalšinti galvos skausmą nepadarykite sau meškos paslaugos: gydytoja įspėjo apie galimus pavojus

Kažkada migrena pašaipiai vadinta ponių liga – neva visi tie skundimaisi dėl galvos skausmų...

Skaudi žinia: užgeso į avariją patekusio jaunimo rinktinių futbolininko gyvybė

Lietuvos futbolo federacija ( LFF ) šeštadienio rytą pasidalino tragiška žinia. „Facebook“...

Greta Klimkaitė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Sudėliojo būsimų Lietuvos prezidento rinkimų mozaiką: kai kurios pavardės – netikėtos (9)

Nors prieš artėjančius prezidento rinkimus pagrindinės šalies partijos vis dar slapukauja ir...

Rusijos sąjungininkas suskubo aiškintis po Scholzui duoto pažado Maskva įspėja „nesikišti“ (3)

Kazachstano prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis...

Policijos ieškomas Okuličius – apie gyvenimą po žudynių „Svainijoje“ ir kodėl pabėgo į Ispaniją (15)

Jau daugiau kaip 7 metus Lietuvos policijos visame pasaulyje dėl, įtariama, įvykdytų sunkių...

Gyventojai nustebę – vaikus džiuginusios žaidimų aikštelės staiga tapo pavojingomis (2)

Gyventojai stebisi, kaip ne vieną dešimtmetį niekam nekliuvusios, staiga netinkamomis naudoti ir...

Karas Ukrainoje. Rumunija praneša apie savo oro erdvės pažeidimą iš Rusijos Rusija teigia atrėmusi Ukrainos raketų ataką prieš Belgorodą

Rumunijoje galimai vėl nukrito Rusijos drono likučiai. Kariuomenė ir nepaprastųjų situacijų...