„Esu šiek tiek sutrikusi. Kadangi pirmadienį kalbėjomės su prezidentu apie Galimybių pasą vaikams. Ir jokių ultimatumų Vyriausybei išsakyta nebuvo. Prezidentas pasidalino praktine problema, su kuria susidūrė kažkoks jo artimos aplinkos žmogus, kurio paaugliai vaikai yra neskiepyti ir kuris pabandė užregistruoti vaiką PGR testui. Ir pasirodė, kad tai yra sudėtinga padaryti“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Ji anonsavo, kad tai gali būti sudėtinga padaryti kurį laiką.

„Kadangi matome, kad atvejų skaičius kyla dėl omikron atmainos veikiausiai, kuri tuoj taps dominuojančia. Tai yra reali praktinė problema. Tik tiek, kad antigenų testo papildymas tos problemos nesprendžia, nes vis tiek reikės registruotis į mobilų punktą ir atlikti testą panašiai kaip PGR. O jeigu turima mintyje mokykliniai testai, kurie yra atliekami ir kurių duomenys nėra suvedami į e.sveikata.lt, jie veikia savikontrolės principu, tai turbūt nėra pats tinkamiausias sprendimas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė teigė, jog prezidentui G. Nausėdai ji sakė, kad problemą girdima ir Vyriausybė ieškos išeičių.

„Bet koks bus tas problemos sprendimas, manau, kad galėsiu jus informuoti kitos savaitės pradžioje“, – teigė I. Šimonytė.

I. Šimonytė tikino, jog situacija bus sprendžiama, bet ne „kažkokių ultimatumų“ būdu, o „tuo būdu, kuris atrodys optimalus, atsižvelgiant į tai, kad matome omikron atmainos bandymą vyrauti“.

Žadėjo kreiptis į KT

Šalies vadovas Gitanas Nausėda tvirtina neatmetąs idėjos kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso, jeigu Vyriausybė neatsižvelgs į jo siūlymą pakeisti šio dokumento išdavimo tvarką.

„Mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą, jeigu galimybių paso situacija liks tokia, kokia ji yra dabar“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas sako pirmadienį darbo susitikime su premjere Ingrida Šimonyte jai pasiūlęs į galimybių paso kriterijus įtraukti ir neigiamą greitąjį antigeno testą.

„Susitikęs su premjere aš pasiūliau štai kokį sprendimą: Vyriausybė savo artimiausiame posėdyje galėtų įtraukti, kaip vieną iš galimybių paso gavimo sąlygų, greitąjį antigeno testą“, – aiškino G. Nausėda.

„Jeigu tai nebus padaryta, kreipsiuosi į Konstitucinį Teismą kvestionuodamas galimybių paso 12–15 metų vaikams atitikimą Konstitucijai“, – pabrėžė jis.

Prezidento vertinimu, šiuo metu prieiga prie galimybių pasui tinkamų PGR tyrimų yra ganėtinai komplikuota, todėl pasikeitusi tvarka, jo nuomone, leistų supaprastinti galimybių paso gavimo tvarką.

„Jeigu ji (Vyriausybė – ELTA) tai padarytų, mūsų žmonės, mokiniai galėtų gauti galimybių pasą mokykloje. Tokio testo prieinamumas yra platus, ir tai nesukeltų jokių problemų, nepatogumų ir taip jau nuo mūsų reformų ir pandemijų valdymo sistemų pavargusiam žmogui ir visuomenei“, – įsitikinęs G. Nausėda.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda paprašė Konstitucinio Teismo „maksimaliai greitai“ išnagrinėti dalies Seimo narių kreipimąsi dėl galimybių paso atitikimo Konstitucijai, praėjusį trečiadienį informavo šalies vadovo patarėjas Ridas Jasiulionis.Į Konstitucinį Teismą kreipėsi 36 Seimo nariai, priklausantys opozicinėms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, Lietuvos regionų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoms, prašydami ištirti, ar Vyriausybės nutarimas, nustatantis galimybių pasą, neprieštarauja Konstitucijai bei įstatymams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)