aA
Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikina, kad per pastaruosius rinkimus Vilniaus štabas tikrai nesinaudojo „Cambridge analytica” įmonės „SCL Elections” paslaugomis, kai neteisėtai buvo renkami gyventojų duomenys rinkimų kampanijai. Tačiau jis neslepia, kad tokiomis paslaugomis naudojosi Liberalų sąjūdis.
© DELFI / Karolina Pansevič

„Iš tiesų net nedrįstu vertinti detalių, nes nežinau apie jas. 2015 metais tuometis partijos pirmininkas Eligijus Masiulis labai norėjo kažko modernaus ir kažko naujo. Asmeniškai mano štabas nei prašė, nei norėjo, nei mokėjo pinigų, nei naudojo tų įrankių, bet žinau, kad partijos vadovas tuo metu atsakingajam sekretoriui pavedė nupirkti kažkokią duomenų apdorojimo sistemą. Nežinau, kaip ji veikia, su kuo yra „valgoma“, tik žinau, kad rinkimų kampanijai Vilniuje ji nebuvo naudojama“, - teigė R. Šimašius.

„Aš tokiems dalykams nepritariu ir nepalaikau, ypač, kai renkami iš socialinių tinklų duomenys ir jie paskui apdorojami be jokio asmens sutikimo. Šiuo atveju dabar net įstatymai to neleidžia daryti. Ir manau, labai pagrįstai (...) Manau, kad tai yra neetiška ir neteisėta“, - teigė R. Šimašius.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad šiuo metu tik aiškinasi aplinkybes. Vėliau bus sprendžiama, ar reikės inicijuoti tyrimą, ar užteks tik VRK surinktos ir apibendrintos informacijos.

,,Šiuo metu iš Seimo narių aš dar nemačiau kreipimosi, tiesiog mes vakar iš vieno naujienų portalo mes gavome žinutę. Mes tas aplinkybes aiškinamės, bet komentuoti tas aplinkybes dar būtų per anksti. Surinkę šiek tiek daugiau informacijos pradėsime tyrimą, jei matysime, kad yra poreikis (...) Naudoti asmenų duomenis be jų sutikimo yra netoleruotina ir neteisėta“, - teigė VRK pirmininkė.

Savaitgalį paskelbta, kad per pastaruosius rinkimus Liberalų sąjūdis bendradarbiavo su ,,Cambridge analytica” įmone „SCL Elections”, kuri neteisėtai rinko gyventojų duomenis rinkimų kampanijai. Prieš trejus metus bendrovės pagrindinės įmonės „SCL Elections“ paslaugomis naudojosi ir Liberalų sąjūdis, per savivaldos rinkimus į Vilniaus miesto merus iškėlęs Remigijaus Šimašiaus kandidatūrą, rašo dienraštis lrytas.lt.

Portale teigiama, pagal 2014 metais sudarytą sutartį britų bendrovė R. Šimašiui buvo įsipareigojusi sukurti rinkėjų duomenų bazę ir pateikti duomenis apie Vilniaus miesto rinkėjus. „Lietuvos ryto“ duomenimis, Liberalų sąjūdžio vardu sutartį su britų kompanija pasirašė tuometis partijos atsakingasis sekretorius Raimondas Imbrasas. Liberalų sąjūdis „SCL Elections“ už paslaugas turėjo sumokėti 30 tūkst. eurų.

Trečiadienį Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) lyderis Algis Čaplikas suabejojo Vilniaus mero R. Šimašiaus skaidrumu ir prakalbo apie galimą jo baudžiamąją atsakomybę bei 2015 metų Vilniaus mero rinkimų rezultatų teisėtumą. Politikas įtaria sostinės vadovą 2015 m. savivaldos rinkimų kampanijoje neteisėtai naudojusį piliečių duomenis.

A. Čaplikas pranešė, kad jo partija kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, Vyriausiąją rinkimų komisiją, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Valstybės duomenų inspekciją prašydami ištirti, ar „Cambridge analytica” įmonės „SCL Elections” paslaugų sutartis su politine Liberalų sąjūdžio partija nepažeidžia nacionalinio saugumo ir gynybos interesų, Lietuvos Respublikos piliečių duomenų naudojimo teisėtumo reikalavimų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mirusiųjų kūnus ruošiantis tanatopraktikas – apie išnarstytus organus ir paskutinius artimųjų prašymus (13)

„Po trijų mėnesių iškastas ketvirčiuotas kūnas, kurį reikėjo surinkti ir pašarvoti atvirame...

Kaip sekasi verslininkams, dėl vaikų persikėlusiems į ekologišką gyvenvietę (17)

Noras sukurti geresnį gyvenimą savo vaikams vilnietę Darija su šeima atvedė į ekologiškos...

Tapinas apie į Latviją neišskridusią Grybauskaitę: man nesueina galai niekaip (45)

Sekmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad dėl lėktuvo gedimo prezidentė Dalia Grybauskaitė...

Užkalnis norėjo atsikąsti šviestuvo ir pakramsnoti baldus (88)

Jeigu šviestuvai, baldai ir baro puošmenos būtų valgomi, „Pachamama Dinner Club“ būtų...

Po atimtų vaikų skandalų motina pratrūko: augindama du vaikus jaučiuosi nesaugi (51)

Apie tūkstantį žmonių sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą...

Bioarcheologė: prieš kelis šimtus metų lietuviai gyvendavo tik iki 40 m. ir mirdavo nuo baisių ligų (120)

„Žmogaus griaučiai yra nuostabūs tuo, kad jie ne tik suteikia galimybę judėti ar apsaugo...

Broliai Antetokounmpo: Nigerijos palikuonys kelią į krepšinio sėkmę skynėsi per skurdų uždarbį gatvėje

Meilę gimtajai Graikijai išpažinę ir rasizmo išpuolius išgyvenę broliai Antetokounmpo...

Autobuso vairuotojas: pasitaikydavo, kad ir autobuso durys iškrisdavo, ir žieminių padangų nedėdavome

Anksčiau buvo paprasčiau – žiemą visuose autobusuose šalta, vasarą karšta, atidaryti liukai...

5 mitai apie investicinius fondus

Visuomenėje apie rizikos kapitalo fondus vyrauja įvairūs mitai, kurie dažnai yra neigiami ir netgi...

Eksperto prognozė: kaip kriptovaliutų rinka atrodys 2019 metais (92)

Londono universiteto koledžo mokslininkas Paolo Tasca sako, kad kriptovaliutų rinka tampa vis...